Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik D- 60 w Belarus 525

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:51

Silnik D- 60 w Belarus 525 Witam,posiadam Belarusa 525 jest w nim silnik D60 mocy ok 60km,zamiezam pzrerobic go na silnik d-240,czy przerabiał ktoś z was ten temat?proszę o porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik D- 60 w Belarus 525 Dzisiaj, 08:58
  •  

#2 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:23

Silnik D- 60 w Belarus 525 Napewno pompa wtryskowa do przestrojenia, inna głowica, wtryskiwacze jeżeli tłoki nie posiadaja komory wirowej też do wymiany a automatycznie i tuleje.
Mój Wladimirec podbija świat

#3 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:50

Silnik D- 60 w Belarus 525 tak jak przedmówca pisze: tłoki i cała głowica do wymiany i pompa do przeregulowania. To lepiej przeregulować pompę na 75koni a zimą żeby dobrze palił to świece żarowe dobre założyć. Miałem takiego MTZ 572 z silnikiem D60 i przy -15 palił super ze świecami bez żadnych wspomagaczy.

#4 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 19:04

Napewno pompa wtryskowa do przestrojenia, inna głowica, wtryskiwacze jeżeli tłoki nie posiadaja komory wirowej też do wymiany a automatycznie i tuleje.

A co z wałem-słyszałem ze w d-60 jest bez przeciwwag?

#5 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 01 luty 2012 - 07:48

Silnik D- 60 w Belarus 525 Tak faktycznie w D60 nie ma przeciwwagi

#6 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:28

Napewno pompa wtryskowa do przestrojenia, inna głowica, wtryskiwacze jeżeli tłoki nie posiadaja komory wirowej też do wymiany a automatycznie i tuleje.

Na rynku jest wielu producentów wszyscy piszą żę mają orginalne białoruskie częśc-Jakiej produkcji zestaw naprawczy polecacie(lub nie polecacie) i wał korbowy?

#7 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 luty 2012 - 20:59

Silnik D- 60 w Belarus 525 Jaka powinna być tolerancja pasowania nowego tłoka w tuleji?kupiłem zestaw pisze że jest to klasa dokładności C tłok ma ok 0,5 mm luzu

#8 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 luty 2012 - 12:11

Silnik D- 60 w Belarus 525 No to kolego kupiłeś selekcje [C] najgorszą z możliwych najlepsza jest selekcja [A] ja też kupiłem do c 360 tłoki były selekcji C to mechanik kazał mi je wymienić bo mówił że takich to nie będzie zakładał ,w pobliskiej AGROMIE wymienili mi je bez problemu a sprzedawca przyznał mechanikowi racje pozdrawiam

#9 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:29

No to kolego kupiłeś selekcje [C] najgorszą z możliwych najlepsza jest selekcja [A] ja też kupiłem do c 360 tłoki były selekcji C to mechanik kazał mi je wymienić bo mówił że takich to nie będzie zakładał ,w pobliskiej AGROMIE wymienili mi je bez problemu a sprzedawca przyznał mechanikowi racje pozdrawiam

Zastanawia mnie fakt że w sprzedaży do mtz silnik d-240 są tylko tłoki i tuleje klasy dokładności C z takim luzem montażowym,popatrz kolego np tu http://allegro.pl/ze...2091382446.html , i tu http://allegro.pl/li...w naprawczy mtz ,czy tłok tyle się rozszerza i zmniejsza luz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:49

Silnik D- 60 w Belarus 525 Kolego masz racie sprawdziłem wszystkie aukcje ale wykonaj tel do pronara to będziesz miał pewność często kupuje u nich części do mtz 82 być może sześdziesiątki tylko tak mają z tymi selekcjami . :rolleyes:

#11 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 luty 2012 - 20:36

Kolego masz racie sprawdziłem wszystkie aukcje ale wykonaj tel do pronara to będziesz miał pewność często kupuje u nich części do mtz 82 być może sześdziesiątki tylko tak mają z tymi selekcjami . :rolleyes:

Z tymi grupami selekcyjnymi jest tak a mianowicie,ze producentowi jest trudno wykonać tuleje i tłoki o tym samym ściśle dokładnym wymiarze i powtarzalności-musiałby wyrzucać o innych wymiarach dlatego podzielono je na kilka grup selekcyjnych(czytałem w książce napraw ze w mtz jest 3) i jeżeli produkty mieszczą się w granicach danych wymiarów grupuje sie je w 1 komplet
Czy Pronar jest producentem częsci mtz,co sadzisz o częsciach z Ukrainy?

Edytowany przez Macin2, 05 luty 2012 - 20:44.

#12 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 06 luty 2012 - 12:27

Silnik D- 60 w Belarus 525 Z częsci z ukrainy mam pompe hydrauliczną kupiona przez allegro w firmie grand pompa pracuje 3 lata jest spoko ale większość częsci kupuje w pronarze ceny zbliżone jak na allegro

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7612 postów

Napisany 06 luty 2012 - 18:14

Silnik D- 60 w Belarus 525 Macin2 masz racje. Grupa selekcyjna to żadna klasa dokładności. Jeśli jakiś mechanik kazał to zwrócic twierdząc iż grupa C to dziadostwo to znaczy że to idiota.
KPK Kumurun Team

#14 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 luty 2012 - 14:00

A czy regulator obrotów w pompie wtryskowej d240 jest inny niż w d60?bo z d60 można wyciągnąć max 2000obr/min a z d240 coś koło 2400obr/min,i jaki jest kąt wtrysku w obu silnikach?

#15 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:12

Z częsci z ukrainy mam pompe hydrauliczną kupiona przez allegro w firmie grand pompa pracuje 3 lata jest spoko ale większość częsci kupuje w pronarze ceny zbliżone jak na allegro

Nie kupuje sie wpronarze oni maja drogo. Firma Grand ma najtaniej sa również bezpośrednimi importerami. Sądze że tuleje czy tłoki robią na Ukrainie. Bo nie widziałem żadnych made in belarus jak do MTZ czy made in russia do T-25 tylko made in ukraine są oryginalnymi do oby dwóch ciagników, zapewne ten producent dostarcza te elementy na pierwszy montaż tak zostało pewnie po upadku CCCP kiedy to wszystko było jednym krajem :) Hydraulike też robią na ukrainie chociaż w Belarusach są widoczne białoruskie części.
Mój Wladimirec podbija świat

#16 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 24 marzec 2012 - 18:33

Silnik D- 60 w Belarus 525 koledzy mam pytanko a mianowicie czy silnik d-240 będzie pasował do kadłubu skrzyni biegów zamiast silnika d-60 bo chyba w tym pierwszym jest wieksza tarcza sprzęgłowa co wiąże się chyba z większym kołem zamachowym. Jeżeli się myle to mnie poprawcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 20:35

koledzy mam pytanko a mianowicie czy silnik d-240 będzie pasował do kadłubu skrzyni biegów zamiast silnika d-60 bo chyba w tym pierwszym jest wieksza tarcza sprzęgłowa co wiąże się chyba z większym kołem zamachowym. Jeżeli się myle to mnie poprawcie.

Bedzie ci pasował sprzęgło jest takie same,w moim d60 jest stary typ sprzęgła mtz 82

Dodaj odpowiedź