Polecane posty

pigmer    3

Jakie są wasze opinie o ładowarkach teleskopowych marki Merlo? Jak jest z serwisem tych maszyn? Co myślicie o ładowarce Merlo z TUZem i WOMem?

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik85    13

Ja mam merlo 26.6 z 2000r i złego słowa nie mogę powiedzieć ma już prawie 7000h i odpukać pracuje bez problemu. na dobrą sprawe wymieniam tylko elementy eksploatacyjne ktore w orginale są dość drogie. z serwisem też nie ma problemu.


Zapraszam:http://www.youtube.com/user/babelt1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

@Rolnik85 - da radę ciągnąć lawetę z belami twoja ładowarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik85 czy masz może książkę dotyczącą "gdzie co i jakie lać" (tzn. chodzi mi o oleje, filtry itp) Kupiłem merlo EVT 26.6 1998r, jest to moja pierwsza ładowarka i kompletnie gubię się gdzie jaki olej i w jakiej ilości. Mam zbiorniczek wyrównawczy taki jak do płynu chłodniczego ale jest w nim olej ( zborniczek jest przed obudową filtra powietrza) olej w nim jest żółty bardzo czysty ale jest troszke poniżej min. Chciałbym go uzupełnić ale nie wiem do czego on jest i jaki powinienem zalać. Czy mógłbyś mi przesłać wskazówki jak obchodzić się z tym sprzętem. Dodatkowo chciałem zapytać o element na kokpicie a dokładniej o "trzecią pozycję" kluczyka od sterowania pomp.tzn. przekręcam kluczyk w lewą stronę mam włączony teleskop, na środku mam wyłączony teleskop(kłódka czyli pewnie w trakcie jazdy na dłuższej odległości) a w prawo pozycja? Dlatego prosiłbym o jakąś instrukcję do tego wynalazku bo aż wstyd się pytać o takie rzeczy.

 

Co do Pigmer'a to ja po placu bez wysiłku przeciągałem Scanie z wywrotką (około 15T tara), ostatnio robiłem próbe z załadowaną (razem 39T) i jak tylko pomógł mi ruszyć(była odwilż i nie mogłem na lodzie złapać przyczepności) to też dawał radę pociągnąć. Ogólnie sprzęt kupiłem do odśnieżania placu, jakiś przeładunek od czasu do czasu. Przy mrozach -20 nie było problemu z paleniem wystarczyło podłączyć prostownik na 20minut żeby miał dobre uderzenie i po kilku obrotach chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmer    3

Ta trzecia pozycja to nie jest przypadkiem amortyzacja wysięgnika? A może to się przełącza na hydraulikę zewnętrzną na wywrót np. przyczepy? Wstaw może jakieś zdjęcie.

@grzesiek3210 miałeś już jakieś awarię, jak oceniasz wykonanie sprzętu, jak przedstawia się spalanie na h pracy? Po co przeciągałeś tą Scanie-siłowałeś się z nią czy tylko ciągnąłeś. Co myślisz o nowych ładowarkach Merlo?

Edytowano przez pigmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele mogę powiedzieć o sprzęcie bo pracuję nim bardzo mało. Mam firmę transportową i jak miałem plac nie odśnieżony to zawsze w zimie były problemy z wyjazdem (brak odwodnienia na placu itp). Ładowarkę kupiłem z myślą o tym żeby w zimie odśnieżyć,na wiosnę zaczynam budowę biura i hali także do czegoś się tam przyda. Co do spalania to nie liczyłem ponieważ zima była jaka była i nie zmobilizowała mnie do kupna łyżki (także w śniegu nie popracowałem) , mam widły do palet na które założoną mam palete żeby skleić w naczepie plandeke, dzisiaj polerowałem kabinę (wygoda zamiast skakać po drabinach:D) , czasem coś przewieźć cięższego z miejsca na miejsce. Od listopada zrobiłem.... 6mth.Zalałem ok.70litrów i jeżdżę i jeżdżę(dodam,że w mojej ładowarce jest silnik z Turbem także, dla jednych wada dla drugich zaleta) :D także naprawdę nie wiele mogę powiedzieć. Na wiosnę jak zacznę brać się za budowę to coś więcej powiem bo mam troche ziemi do wywiezienia. Co do awari to zginęły mi kierunkowskazy ale z własnej winy:D bo chciałem poskręcać dobrze deskę, powyjmowałem obrotomierz i włączniki żeby kable poukładać i coś mi się rozpieło bo zginęły mi kierunki, tzn. awaryjne działają tylko przy kierownicy brak reakcji.Niby wiązki posprawdzałem wszystko jest ok, znalazłem 2 kabelki luźne ale nie doszedłem jeszcze do czego mogą być.No i z hamulcami muszę zrobić porządek bo tarcze widać niedawno zmieniane klocki też grube ale pedał miękki. Poza tym to nic się nie działo do tej pory. Co do wykonania to nie mam porównania do innych marek ale tak jak ktoś już pisał, rewelacyjny pomysł z tą rurą do okoła maszyny (zderzak jak w gokartach;) w kabinie wszystko pod ręką, hydrostat super sprawa bardzo precyzyjny. Co do przeciągania Scani to tak jak pisałem, mam firmę transportową i chciałem spróbować czy poradzi sobie w razie jakby był problem z wyjazdem w trudnych warunkach no i z czystej ciekawości :) Co do nowych ładowarek Merlo bardzo podoba mi się ich wygląd zewenętrzny (kolor bije po oczach)i bardzo nowoczesne wnętrze a tak poza tym to trudno mi powiedzieć bo nie znam się na tego typu sprzętach (o ciężarówkach mogę znacznie więcej powiedzieć). Ale gdybym miał brać nową ładowarkę to chyba wybrałbym JCB lub Manitou (tylko z tego powodu,że jest popularniejszy u Nas co wiąże się z łatwiejszą dalszą odsprzedażą).Jeżeli Merlo do końca 2012 roku nie będzie miało większych kaprysów to pewnie zostanę przy Merlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam0702    2

witam

poszukuje instrukcje do merlo 26.6 po polsku

planuje po wymieniać wszystkie oleje i chciałbym wiedziec co i jak sie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki84i    0
Napisano (edytowany)

Witam !!!! Właśnie kupiłem merlo p26.6 evt z 98r i potrzebuje kilku informacji o niej. Jesli ktos ma cos takiego to prosze o kontakt

 

 

Edytowano przez luki84i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję instrukcji do merlo P 40.7 lub informacji od kogoś kto już użytkuje merlo chodzi mi o podstawowe informacje jak przeglądy oleje filtry.Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładowarki teleskopowe z UDT masz w www.merlo.com. Dopasowane na rynek krajowy. Zainteresowałem się ich ładowarkami, bo miały najlepsze branżowe oceny pod kątem bezpieczeństwa kabiny. Widoczność jest super i nie ma elementów, które przeszkadzają w pracach technicznych. Nawet dochodzi fajny schowek na akcesoria w większości modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pigmer
      Witam!
      Interesują mnie opinie o ładowarkach:
       
      Merlo P 34.7,
       
      Manitou MLT 627,
       
      Claas Scorpion 6030,
       
      JCB 531-70.
       
      Jakie macie doświadczenia z tymi ładowarkami?
      Jak się wam sprawują?
      Jakie mieliście awarie?
      Która ładowarka najlepsza do prac w rolnictwie?
      Ile te ładowarki palą np. na godzinę średnio ciężkiej pracy?
      Pomocne będą też opinie o modelach z podobnymi parametrami pracy.
    • Przez pigmer
      Witam!
       
      Chciałbym się dowiedzieć ile paliwa potrafią spalić ładowarki teleskopowe w następujących pracach:
       
      -ciągnięcie przyczep
       
      -załadunek np. obornika
       
       
      Również chcę się dowiedzieć ile te ładowarki mogą spalić maksymalnie paliwa na godzinę w najcięższych pracach.
       
      Modele ładowarek których spalanie mnie interesuje są w tym temacie: http://www.agrofoto....__fromsearch__1
       
      Jeśli ktoś zna spalanie ładowarek o podobnych parametrach to prosiłbym o podzielenie się tymi informacjami.
    • Przez pawel8868
      Witam mam problem z wyżej wymienioną ładowarką Merlo. Problem zaczął się w gdy zwoziłem w nocy bele a następnego dnia zaczęło padać a drzwi miałem u niej otwarte i trochę do środka napadało. Instalacja była przerabiana od światła i ktoś popodłanczał wszystkie halogeny pod 1 włącznik (ładowarka była już tak kupiona a świateł się nie używało tak dużo). Gdy wróciłem już nią do domu spaliły mi się 2 halogeny ale to nie w tym tkwi problem. Kiedy kończyłem już ustawianie bel ładowarka mi stała i poszedł dym albo z bezpieczników, albo z dźwigni rewersu. Elektryk przyjechał zbadał sytuacje wymienił bezpieczniki zbadał przepływ prądu w rewersie coś tam jeszcze poszperał tam i było ok chodziła. Problem powrócił po kilku dniach bo co chwila paliło bezpiecznik od tego rewersu wtedy gdy go przełączałem. Później bezpiecznika nie paliło ale znowu za to w żadnym kierunku nie jeździła, gdy poruszałem tym rewersem to do tyłu jechała ale jak przełączyłem do przodu to znowu spaliło bezpiecznik.
      Po konsultacji z elektrykiem powiedział mi że to może być elektro zawór i tylko tyle wiem
      co wy sądzicie o tym co może być, lub co się stało , bez niej to ja jak bez ręki:(
       
      z góry dziekuje za pomoc
    • Przez W0jcik
      Witam. Tak jak w temacie, jaką ładowarkę wybrać plus minus do 35 tyś. Wiem że do takiej sumy pieniędzy nie znajdzie się czegoś super, ale zawsze coś będzie.
      Mam nadzieję że mi pomorzecie.
    • Przez merlo2001
      Witam.
      Posiadam ładowarkę Merlo 33.7 z roku 2002.
      Wszystko w niej działa tylko nie chce ruszyć.
      Proszę o szybkie odpowiedzi.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj