Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy.

158 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 marzec 2009 - 19:34

@ Elektrotechnik ja również uważam że regulatory napięcia Elmot są najlepsze. Ten link podałem tylko dla przykładu. ;) A co do szczotek to zgadzam się z kolegą wyzej.

Wiem, że podałeś go do przykładu i wcale nie twierdzę, że go komuś polecasz. Ja też podałem Twój link jako przykład jakiego regulatora nie należy stosować ze względu na trwałość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Dzisiaj, 11:19
  •  

#42 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 18:50

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. różni się czymś podłączenie alternatora w c-330 a w c-360?

#43 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 10:32

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Teoretycznie niczym nie rozni sie podlaczenie zadnego alternatora. Oczywiscie w praktyce to zalezy od typu posiadanego alternatora. Pomijam tu sprawy mechaniczne np. uchwyty.

Wazne, aby zawsze MINUS akumulatora byl na kadlubie/karoserii pojazdu.

#44 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 09:47

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. a ja w swojej C-360 mam alternator od belatusa 14V 700W bez szczotkowy wbudowany regulator cena 190 zł sprawują się bardzo dobrze ostatnio wymieniałem bo nie ładował ale miał już ponad 10 lat

#45 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 22 marzec 2009 - 11:15

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. I wymieniłeś cały alternator czy tylko regulator napięcia?

#46 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 16:45

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. cały alternator wymieniłem

#47 Share spiderus

spiderus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2009 - 15:25

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Witam proszę o pomoc gdyż znalazłem alternator z T25a i chcę go podłączyć do c-360 i jakoś nie bardzo wiem jak się za to zabrać w obu ciągnikach jest " - " na masie.
Oto linki do zdjęć:
http://www.fotosik.p...51c1296efe.html
http://www.fotosik.p...59e6b6ea2a.html
Dziękuje i pozdrawiam...

#48 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 14:11

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Jest to alternator z wbudowanym regulatorem. Do grubszej śrubki podłączasz przewód prądowy do akumulatora, a do cieńszej wzbudzanie (przewód od kontrolki ładowania). Ruskie alternatory mają magnes w wirniku więc powinien wzbudzić się nawet bez podłączonej kontrolki.

#49 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 21:06

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. witam

Jestem na etapie podłączanie alternatora od poloneza i mam pewien problem. Alternator jest 9 diodowy z regulatorem mechanicznym pracował w c-360 i ładował ale zamiast niego założyłem altka (55A) z reg. elektronicznym i ten chodzi. Ten starszy przerobiłem na reg. elektroniczny ( odizolowałem szczotki od masy) - podłączenie takie samo jak w tym nowszym ale lipa bo nie działa kontrolka się świeci cały czas. Nawet jak dam na wzbudzenie 12V to nic się nie dzieję, a w tym drugim wirnik stawia duży opór. Dziwne tylko że z mechanicznym regulatorem chodził. Ktoś wie dlaczego?
Czy te alternatory różnią się czymś oprócz szczotkotrzymacza.

#50 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 09:33

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Dużo może być przyczyn. Sprawdź wirnik, powinien mieć rezystancję około 3-4 ohm. Może nie ma przejścia na szczotkach. Albo po prostu źle coś podłączyłeś. Oba alternatory są od poloneza? Masz w nich takie same regulatory? Jeżeli na mechanicznym regulatorze działa to elektroniczny regulator może być uszkodzony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 13 lipiec 2009 - 21:06

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Altki oba od poloneza tylko jeden jest z regulatorem mechanicznym a drugi orginalnie z elektronicznym.
Dzisiaj go podpinałem pod ten regulator mechaniczny i się wzbudza a z elektronicznym nie. A tak poza tym czy regulator jest potrzebny do wzbudzenia bo ten nowszy podpinałem bez regulatora i też się wzbudzał tylko już nie pamiętam tego połączenia.

#52 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 07:45

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Regulator nie jest "potrzebny" do wzbudzania, tylko do UTRZYMYWANIA STAŁEGO NAPIĘCIA ŁADOWANIA NA POZIOMIE 13,8-14,4V. W alternatorze jest on niezbędny. Regulator mechaniczny daje trochę większe napięcie na wirnik bo nie ma spadku na tranzystorze regulującym i to może być przyczyna niewzbudzania się alternatora.

#53 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 08:09

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Elektotechnik sorki, ale sie musze zapytas. Czy my w tym momecie nie mylimy pojec? Wg. mojego malego rozumku wzbudzenia potrzebuje ukald ladowania, czyli sprawna pradnica 3F wspolpracujaca ze sprawnym oczywiscie regulatorem napiecia. Wzbudzenie potrzebne jest przez krotka chwile, zeby " regulator mogl zaskoczyc".

Natomiast sam alternator nie powinien pracowac wogole bez pradu twornika. I tutaj krotkie wzbudzeniue nic nie da, bo po odlaczeniu napiecia wzbudzenia i tak przestanie ladowac.

Tak sie tylko zastanawiam. A pisze dla tego, ze potem ktos moze mylic krotki impuls z kontrolki z faktycznym pradem podawanym na twornik.

Popraw mnie jezeli sie myle.

#54 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 09:31

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Masz całkowitą rację. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że regulator jest nie tylko potrzebny, a wręcz niezbędny do prawidłowej pracy alternatora. Tak jakoś to dziwnie napisałem. Bo @grego pisze, że alternator się wzbudzał bez regulatora, czyli z jego postu wynika, że może on tak pracować co jest oczywiście nieprawdą. Dlatego napisałem, że jest on niezbędny aby utrzymać prawidłowe napięcie na wyjściu alternatora.

#55 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 15 lipiec 2009 - 20:19

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Oczywiście wiem że bez regulatora nie może pracować, robiłem tylko próbę przez kilka sekund przy wiertarce w celu sprawdzenia czy się wogle wzbudza, na mechanicznym oraz bez regulatora się wzbudza. Być może regulator elektroniczny jest wadliwy choć nowy.

#56 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 16 lipiec 2009 - 06:49

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. grego, tak poczytalem co pisales tutaj i jakos mam jedno ale. Mozesz napisac JAKIE TYPY REGULATOROW UZYWALES? I oczywiscie polaczenia masy regulatora i alrernatora jestej pewien. Pisze bo wiem z doswiadczenia, ze czasami dobrze jak o oczywistej sprawie ktos przypomni.

#57 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 20:27

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. założyłem regulator ELMOT i altek chodzi a ten nowy to jakoś chyba APN się nazywa i nie wiem czy wadliwy czy może nie taki jak powinien być. Czy takiego ELMOTA to się jeszcze kupi? a jak nie to jaki zamiennik?

#58 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 23:11

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Czesc. O typy pytajac, chodzilo mi bardziej o rozroznienie:
http://www.jezpol.pl/show/RNA-2/
http://www.jezpol.pl/show/RNc-12/

Tak dla przykladu.
Ale rozumie, ze bardziej w styli RNC 12 i obie szczotki odlaczone od masy.

#59 Share hedonity

hedonity

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 sierpień 2009 - 08:28

Czesc. O typy pytajac, chodzilo mi bardziej o rozroznienie:
http://www.jezpol.pl/show/RNA-2/
http://www.jezpol.pl/show/RNc-12/

Tak dla przykladu.
Ale rozumie, ze bardziej w styli RNC 12 i obie szczotki odlaczone od masy.

Należy uważać bo niektóre regulatory np. niektóre mechaniczne podawały na jedną szczotkę plus, druga była dołaczona do masy. Inne zaś np. przy maluchu załączały na szczotkę masę (minus) a druga na stałe była połączona z plusem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 27 grudzień 2010 - 20:27

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Ilu Amperowy może być ten alternator z aukcji? http://allegro.pl/sh...został wysłany.
Jak rozróżnić ilu jest diodowy?
W ile wersjach występują alternatory z Elmotu,chodzi mi o Amperaż.
Ma to służyć C-360