Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy.

158 odpowiedzi na ten temat

#21 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 03 listopad 2007 - 19:57

Witam ponownie!!
Mam problem z altkiem w mojej 60 otóż gdy dziś odpaliłem traktor i sprawdziłem ładowanie o dziwo cały czas rośnie systematycznie doszło nawet do 18V :D i dalej rosło(przy wyższych obrotach rzędu 800-2200obr/min)nie wiem co sie dzieje proszę o pomoc

popraw styki na regulatorze-suwkach,jak nie pomoże uszkodzony regulator

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Dzisiaj, 10:35
  •  

#22 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 15 grudzień 2007 - 12:48

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Mam problem z podłączeniem alternatora w 1224.Z alternatora wychodzą 2 trzpienie na podpięcie przewodów- cieńszy i grubszy.Do grubszego wiem ze należy podłączyć zasilanie z akumulatora a ten cieńszy -no właśnie nie wiem?Mam też pytanie odnośnie amperomierza w ciągniku; czy podczas pracy silnika wskazówka amperomierza kiedykolwiek powinna wchodzić w obszar "+,"u mnie nigdy nie wchodzi zazwyczaj jest na" 0" lub podczas włączonych świateł na "-".No i w efekcie zazWyczaj jest tak ze po kilkakrotnym rozruchu akumulator pada.Prosze o pomoc znawców tej dziedziny???Pozdro

#23 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 13:21

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Ten grubszy to do akumulatora. A cieńszy to przewód do wzbudzenia, należy podłączyc do niego + ale ze stacyjki czyli ma sie rozłączać po wyjeciu kluczyka. Powinno to wygladac tak że przewód idzie ze stacyjki do żarówki a z żarówki do alternatora.
A jeżeli podczas poboru pradu na właczonym silniku amperomoerz pokazuje "-" to znaczy że nie masz ładowania. Swiadczy o tym także pózniejsze problemy z odpalaniem.

Dodany obrazek

zrób tak będzie śmigało ;)

Tylko ty omijasz te przewody niebieski i zielony z regulatorem, a reszta jest taka sama, Jest stacyjak i żarówka no i podłaczasz to u siebie do tego cieńszego wejścia.
Rysunek wykonany przez @elektrotech.

#24 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 16 grudzień 2007 - 10:46

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. MTRACZ dzięki za pomoc.Podłączyłem wszysko zgodnie z twoimi radami i wygląda na to że alternator niestety siedzi wymieniłem też regulator napięcia i nic to nie dało, kontrolka od ładowania świeci podczas pracy silnika, chyba będe musiał oddać go do naprawy albo kupić jakiś inny.Pozdro

#25 Share cinek14

cinek14

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 14:12

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Witam a czy ten schemat jest poprawnie wykonany??
http://www.fotosik.p...dbd5d5b751.html

#26 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 14:38

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Według mnie tak. Nie wiem jakie maja byc oznaczenia w stacyjce ale same połączenia są poprawne.

#27 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 27 grudzień 2007 - 17:44

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. A czy w 330 tak samo się podłącza jak na tym schemacie?

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 19:58

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. [quote name='Cichy007' date='Dec 27 2007, 17:44 ' post='115445']
A czy w 330 tak samo się podłącza jak na tym schemacie?
W instalacji obu ciągników nie widzę różnic konstrukcyjnych, co najwyżej inne rozmieszczenia urządzeń .

#29 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 10 styczeń 2008 - 07:57

MTRACZ dzięki za pomoc.Podłączyłem wszysko zgodnie z twoimi radami i wygląda na to że alternator niestety siedzi wymieniłem też regulator napięcia i nic to nie dało, kontrolka od ładowania świeci podczas pracy silnika, chyba będe musiał oddać go do naprawy albo kupić jakiś inny.Pozdro

Naprawione:) W alternatorze były spalone diody a poza tym źle podłączona kontrolka łądowania,obecnie alternator ładuje tzn .kontrolka gaśnie i amperomierz wskazuje +

#30 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 10 styczeń 2008 - 08:24

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. czestym problemem alternatora sa wlasnie spalone diody

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Zefirek

Zefirek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 styczeń 2008 - 11:24

czestym problemem alternatora sa wlasnie spalone diody

dodam jeszcze że łożyska, szczotki, komutator; łożyska wymieniamy na nowe szczotki w razie potrzeby też (niektóre altki mają szczotki z regulatorem) a komutator można przetoczyć na tokarce po to aby szczotki miały dobre styki. <_<

#32 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 26 styczeń 2008 - 18:25

dodam jeszcze że łożyska, szczotki, komutator; łożyska wymieniamy na nowe szczotki w razie potrzeby też (niektóre altki mają szczotki z regulatorem) a komutator można przetoczyć na tokarce po to aby szczotki miały dobre styki. :P

pod warunkiem że pole slizgowe wirnika ma jeszcze styki

#33 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 13:56

a komutator można przetoczyć na tokarce po to aby szczotki miały dobre styki. :P

Ale wirnik alternatora nie ma komutatora tylko 2 pierścienie ślizgowe. :P

A jeśli pierścienie sie już skończyły to można dotoczyć tulejki kture zakłada sie na te pierścieni. Trzeba je jednak dość ciasno dobrać aby miały dobry styk. Aby je założyć trzeba wirnik schłodzić a nowe pierścienie rozgrzać i założyc.

#34 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:40

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. według schematu *cinek14* potrzebny jest regulator napięcia i mam pytanie od jakiej maszyny by się nadawał bo od c-360 to chyba raczej niepasuje

#35 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 luty 2009 - 19:02

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Regulator od prądnicy trzeba wyrzucić i nie próbuj podłączyć alternatora pod regulator napięcia od prądnicy. Zależy jaki masz alternator. Jeśli masz od poloneza, fiata 125p czy żuka to ten regulator będzie pasował http://allegro.pl/it...natora_14v.html

#36 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 28 luty 2009 - 17:57

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. mam alternator od poloneza i w nim jest troche inaczej niż na tym na zdjęciu chodzi mi o podłączenie regulatora w swoim mam jedno wyjście od szczotek a na zdjęciu jest 3. musze wymienić szczotki?

#37 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:01

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. Czy możesz wrzucić fotki swojego alternatora? Zawsze to troche jaśniej jeśli się widzi dokładnie z czym ma się do czynienia (bynajmniej dla mnie ;) )

#38 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 01 marzec 2009 - 10:55

mam alternator od poloneza i w nim jest troche inaczej niż na tym na zdjęciu chodzi mi o podłączenie regulatora w swoim mam jedno wyjście od szczotek a na zdjęciu jest 3. musze wymienić szczotki?

Tak, musisz wymienić szczotki. Koszt jest niewielki, u mnie kosztują około 9 zł. Zastosuj oryginalny regulator Elmot (nie jakąś tanią podróbę jak w linku powyżej), wtedy alternator posłuży Ci bardzo długo i nie będzie problemów z ładowaniem. Ja osobiście robię elektroniczny regulator własnej konstrukcji. Koszt takiego regulatora to około 10 zł (nie licząc pracy własnej). Podłączam go do szczotkotrzymacza, który Ty masz i też pracuje bezawaryjnie. Pozdrawiam.

#39 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 12:37

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. @ Elektrotechnik ja również uważam że regulatory napięcia Elmot są najlepsze. Ten link podałem tylko dla przykładu. ;) A co do szczotek to zgadzam się z kolegą wyzej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukas17d

lukas17d

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 17:16

Ursus C-360 Alternator zamiast prądnicy. dzięki za pomoc ;)