Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 13:45

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady Witam
mam problem z lemieszami mianowicie kupilem niedawno kvredzia szer regulowana od 30 do 50 na skibe i jest problem bo są na nim lemiesze na 35 cm facet ma dac lemiesze 50cm ale pojechal do niemiec i ma przywiezc ale nie pasuje mi to ze po zalozeniu 50 bedzie szczelina miedzy lemieszem a odkladnia (chyba wydarte) zapewne orali szerzej niz lemiesze braly i nie wiem czy do lemieszy da sie przyspawac taki klin bo odkladnie super a wymienic to koszt niezly i ile cm bedzie mial ten lemiesz u gory przy odlkadni prosilbym zeby ktos z was podal mi ten wymiar orientacyjnie bym zobaczyl jak to bedzie bo skiba 50 cm to lemiesz dluzszy musi byc...
prosze o pomoc bo szlak mnie trafia dodam wieczorem jakies fotki...
Pozdrawiam
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady Dzisiaj, 23:07
  •  

#2 Share sledziu1995

sledziu1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:51

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady znajomy ma kverneland ab 100 i z tego co mówił to gdy zwiększasz szerokość pługu to tylko tą śrubę z boku skręcasz (lub rozkręcasz nie wiem dokładnie), a lemiesze zostają te same.
KPZ "Zetor Team"

#3 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 16:51

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady Witam, nie wiem czy chodzi o to samo ale Ja mam pług Fiskars (elementy płużne Overum) i ma zmienną szerokość orki 35-40 i jak rozstawie korpusy na 40 cm to jest prześwit miedzy lemieszem a odkładnią (zdjęcie) ale orze tak juz z 3 lata inie narzekam. Zaznacza że lemiesze są 16" (40 cm). PozdrawiamFISKARS.JPG

Edytowany przez CIAPEK1981, 30 styczeń 2012 - 16:55.

#4 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:35

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady kolego @sledziu ok u mnie tak samo jest ale lemiesze są zalozone na skibe 35cm a u niego sa normalne na 50cm...

@ciapek wlasnie u mnie jest lemiesz na 35 cm skibe a regulacja jest do 50cm i jak rozkrece na full to lemiesz nie bedzie podcinal skiby i tylko mordęga bedzie i odkladnie beda sie niszczyc...

Zdjęcie DSC00082.jpg

Edytowany przez pedro2, 30 styczeń 2012 - 17:44.

#5 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:07

• A jaki jest lemiesz założony? jak będzie założony 50 cm (18") to będzie dobrze bo ten lemiesz na załączonym zdjęciu trochę mały się wydaje. Pozwoliłem sobie przerobić kolegi zdjęcie u mnie jest tak jak na przerobionym zdjęciu i co prawda jest ta wolna przestrzeń ale widocznie tak musi być bo wszystko jest w oryginale. pedros2 zawsze możesz sobie ściągnąć ze strony GRENE katalog części maszyn uprawowych.kverneland.jpg Sprawdzisz jaki masz numer odkładni i będziesz wiedział jakie lemiesze możesz tam zamocować (jakie szerokie) jakie piersi płozy itp.
  • Pozdrawiam

#6 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:38

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady lemiesz jest 35 ale ktos oral na wieksza szer bo odkladnia powinna byc prosta dalej do lemiesza 50cm a jest "ścięta" wiem ze bedzie dobrze ale chodzi o to ze bedzie troche dziury miedzy lemieszem a odkladnia na koncu... moze cos przyspawam... a jeszcze pytanie bo te lemiesze jeszcze ladne i ojciec wymyslil zeby dospawac te 15 cm jak myslicie jest sens?? dodam ze spawacz fest B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sledziu1995

sledziu1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:19

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady nie wiem czy to będzie trzymało bo na lemieszach jest specjalna stal, którą raczej ciężko będzie pospawać, jak się nie uda to tu http://www.lemiesze....kverneland-plug masz tanie lemiesze, ja w swoim mam takie pierwszy sezon (przeorały razem ze 30ha w pługu 4x40) a w tym roku gleba była zeskalona, to na lemieszach jest widoczne zdarcie, ale dłuta są jak nowe, porównując cenę oryginalnych to za 2 lemiesze mam tu 4 lemiesze, 4 dłuta i komplet śrub z nakrętkami i zostało jeszcze na transport :)
KPZ "Zetor Team"

#8 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:24

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady Wyroby z tej firmy są b. niskiej jakości, dłuto do KV było do wyrzucenia po 8 ha. Materiał miękki, lepiej zaopatrzyć się w coś lepszej jakości, np. Vulcan.

#9 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:39

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady sprzedawca ma przywiezc w cenie pluga z niemiec lemiesze to chyba bedzie orginal juz...

#10 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 1128 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:56

problem z lemieszami w kverneland AB 85 prosze o rady gdzie jest ten nr odkladni?? w ktorym miejscu bo nie moge znalezc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 17:21

gdzie jest ten nr odkladni?? w ktorym miejscu bo nie moge znalezc...

Gdzieś na odkładni, Ja przy overumie to mam w widocznym miejscu, pierś to musiałem odkręcić żeby numer zobaczyć, płozy i lemiesze tak samo. Wyczyść odkładnie od wewnętrznej strony i gdzieś jakiś numer powinien być wybity.
Pozdrawiam