PITTER

John Deere 2140 świeca żarowa

Polecane posty

PITTER    0

Witam wsztkich.Mam pytanie dotyczące świecy poniewaz mam problem z zapaleniem traktora . Świeca prawdopodobne działa (gdy wykręcę i sprawdzam to działa po 20 sek robi sie czerwona) a gdy wkręcę i próbuje ja podgrzac i odpalic to bardzo duzo dymu a traktor kreęi i niechce odpalic.

 

Prosze o odpowiedzi. Co może być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

To jest swieca płomieniowa.Sprawdz czy podczas krecenia silnikiem doplywa do tej swiecy ropa bo moze zaworek sie nie otwiera. Tylko ostroznie bo potrfi niezle buchnac ogniem. Ja odpalałem w taki sposob ze najsampierw grzalem jakies 10sek po czym krecilem przez chwile silnikiem jakies 2 sek zeby dostala troche ropy. Potem znowu grzalem 15 sek i zawsze odpalał po chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazpl    0

Zobacz czy ci nie schodzi paliwo z układu, jaki masz filtr paliwa z prawej strony silnika, szklany czy metalowy? Jak szklany to przed zapalaniem zobacz czy u góry znajduje się paliwo. Świece masz płomieniówkę do której dochodzi paliwo, czy zwykłą? Jeśli nie ma paliwa to napisz, będziemy myśleć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazpl    0

A tak w ogóle jak już raz zapili to później zapala? Jak zapala to ile musi minąć by nie chciał znów zapalić? Ile masz ropy w zbiorniku? Problem występuje teraz czy jak było ciepło powyżej zera to też nie chciał zapalać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PITTER    0

Jak odpale raz to juz później juz niema problemu. CIagnik niechce odpalić przewaznie od rana wiec po 12 godzinach.W zbiorniku jest 1/2 paliwa. Jak było ciepło 15 stopni do 7 to odpala ale wtedy nie potrzeba swiecy a jak jest ponizej 5 to juz niechce.Niepokoi mnie tylko zbiorniczek z którego wychodzi przewód ropy i dochodzi do swiecy ten zbiorniczek jest bardzo zalany jakby ciekła z niego ropa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazpl    0

No tak jak był ciepły i odpalał, to winą nie będzie schodzące paliwo. Może ktoś inny coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek5036    1

Musisz podgrzewac aż do momentu wybuchu paliwa czasami trwa to nawet okolo minuty. Po wybuchu odpala bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaz    0

witam 

Kupilem niedawno JD 3130 i nie wiem jak podgrzac swiece czy po wlaczeniu zaplonu ona sie automatycznie podgrzewa czy trzeba wcisnac jakis przycisk ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dwaa9
      Część. Nagle przestała mi działać hydraulika. Po zgaszeniu i opuszczeniu podnośnika i tura. Teraz nic nie działa. Nie podnosi ani nie działa wspomaganie. Wom działa. Gdzie moze być przyczyna?
      Dodam jeszcze że olej jest, filtry wymieniane w tamtym roku. Myślę że to może być przednia pompa bo wcześniej stukała a teraz ucichło 
    • Przez TOMASZ22
      Jestem po wymianie obu pomp w moim jelonku, wymieniłem oraz filtr oleju, a ciągnik nadal kiepsko podnosi
       
      Caps Lock!
    • Przez JacekBiernacki
      witam ma problem z podnośnikiem w swoim jd 2140 otóż sytuacja wygląda tak że podnośnik po wyłączeniu ciągnika opada momentalnie a gdy podpinam cięższa maszynę to na wolnych obrotach nie potrafi jej utrzymać w powietrzu wydaje mi się że to tłok jest winny chyba że zawur
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Mam taki problem w John Deere 3140 że nie mogę zmienić biegów na dźwigni od rewersu czyli żółw zająć i wsteczny .albo muszę wrzucić na luz 1.2.3.4 i dopiero tam wbić albo je jestem wstanie ruszyć bo albo zblokuje biegi albo wg nie mogę zmienić biegu chodzi o żółw zająć i wsteczny .jak odkręciłem to cięgno od lewarka które idzie do tego walka wodzika od skrzyni to cały ten wałek kręci się w koło .czy to będzie uszkodzony ten wałek w środku ?? Podobno bardzo często w tych jelonkach się to dzieje 
    • Przez Paweł20
      Szukam całej tylniej lampy z obudową do john deere 2040
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj