Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 2140 świeca żarowa

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PITTER

PITTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 11:44

John Deere 2140 świeca żarowa Witam wsztkich.Mam pytanie dotyczące świecy poniewaz mam problem z zapaleniem traktora . Świeca prawdopodobne działa (gdy wykręcę i sprawdzam to działa po 20 sek robi sie czerwona) a gdy wkręcę i próbuje ja podgrzac i odpalic to bardzo duzo dymu a traktor kreęi i niechce odpalic.

Prosze o odpowiedzi. Co może być przyczyną ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 2140 świeca żarowa Dzisiaj, 11:47
  •  

#2 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:38

John Deere 2140 świeca żarowa To jest swieca płomieniowa.Sprawdz czy podczas krecenia silnikiem doplywa do tej swiecy ropa bo moze zaworek sie nie otwiera. Tylko ostroznie bo potrfi niezle buchnac ogniem. Ja odpalałem w taki sposob ze najsampierw grzalem jakies 10sek po czym krecilem przez chwile silnikiem jakies 2 sek zeby dostala troche ropy. Potem znowu grzalem 15 sek i zawsze odpalał po chwili.

#3 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 07:40

John Deere 2140 świeca żarowa Zobacz czy ci nie schodzi paliwo z układu, jaki masz filtr paliwa z prawej strony silnika, szklany czy metalowy? Jak szklany to przed zapalaniem zobacz czy u góry znajduje się paliwo. Świece masz płomieniówkę do której dochodzi paliwo, czy zwykłą? Jeśli nie ma paliwa to napisz, będziemy myśleć dalej.

#4 Share PITTER

PITTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:07

John Deere 2140 świeca żarowa Świece mam płomieniówkę a filtr z prawej strony jest metalowy .

#5 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:49

John Deere 2140 świeca żarowa A tak w ogóle jak już raz zapili to później zapala? Jak zapala to ile musi minąć by nie chciał znów zapalić? Ile masz ropy w zbiorniku? Problem występuje teraz czy jak było ciepło powyżej zera to też nie chciał zapalać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PITTER

PITTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:38

John Deere 2140 świeca żarowa Jak odpale raz to juz później juz niema problemu. CIagnik niechce odpalić przewaznie od rana wiec po 12 godzinach.W zbiorniku jest 1/2 paliwa. Jak było ciepło 15 stopni do 7 to odpala ale wtedy nie potrzeba swiecy a jak jest ponizej 5 to juz niechce.Niepokoi mnie tylko zbiorniczek z którego wychodzi przewód ropy i dochodzi do swiecy ten zbiorniczek jest bardzo zalany jakby ciekła z niego ropa.

#7 Share PITTER

PITTER

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 15:15

John Deere 2140 świeca żarowa Przepraszam . Ja mam filtr szklany i przed odpalaniem stoi u góry paliwo .

#8 Share qazpl

qazpl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 luty 2012 - 07:05

John Deere 2140 świeca żarowa No tak jak był ciepły i odpalał, to winą nie będzie schodzące paliwo. Może ktoś inny coś podpowie.

#9 Share jarek5036

jarek5036

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 03 luty 2012 - 23:11

John Deere 2140 świeca żarowa Musisz podgrzewac aż do momentu wybuchu paliwa czasami trwa to nawet okolo minuty. Po wybuchu odpala bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share aaz

aaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 21:00

John Deere 2140 świeca żarowa

witam 

Kupilem niedawno JD 3130 i nie wiem jak podgrzac swiece czy po wlaczeniu zaplonu ona sie automatycznie podgrzewa czy trzeba wcisnac jakis przycisk ??