Skocz do zawartości

Zdjęcie

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 10:50

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie witam mam problem z rozrusznikiem. Podczas odpalania zaczynam krecić silnikiem i po 2,3 sekundach rozrzusznik rozłacza i nie chce krecic przy następnym przekreceniu tak samo 2,3 sekundy i koniec. Problem jest w zetorze 6340 jest to rozrusznik szybkoobrotowy. Jakie mogą byc tego powody? Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Dzisiaj, 14:39
  •  

#2 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 11:18

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Miałem ten sam przypadek w ursusie 914.Mam w nim rozrusznik magnetona.Najpierw wymieniłem w nim elektrowyłącznik ale to nic nie dało.Wymieniłem później zespół sprzęgający (bendix) na nowy i to pomogło.Objawy były te same.Przy zimnym silniku rozłączał się lub kaleczył wieniec.Przy ciepłym silniku palił dobrze.Wykorzystałem okazję i podładowałem akumulatory,wyczyściłem klemy,dolałem wody destylowanej.Teraz działa porwanie-oby jak najdłużej.

Zabronione jest cytowanie poprzedniego posta. Następnym razem będą %%.

Edytowany przez Elektrotechnik, 30 styczeń 2012 - 15:14.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 11:39

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Coś w tym jest z tymi rozrusznikami szybko obrotowymi, jakiś czas pochodzi dobrze i zaczyna kaleczyć wieniec, najpierw sporadycznie a później coraz częściej, zauważyłem to już w kilku ciągnikach.

#4 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4473 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:16

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Też właśnie zauważyłem częste uszkadzanie bendiksa. Co prawda nie były to oryginalne Magneton-y, aczkolwiek w jednym Magneton-ie też ostatnio się to zdarzyło. Chyba tną koszty i obniżają jakość. A taki bendiks do tanich nie należy.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:52

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie No ja miałem ten planetarny 24V i wróciłem do zwykłego, puki jeszcze nowy wieniec nie zbyt pokaleczony, bo nie mam zamiaru co dwa lata wieńca wymieniać.

#6 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:02

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie W corolli mam tak samo w mrozy, z którymś razem zdąży zapalić <_<

#7 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:57

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie W Magnetonie w zespole sprzęgającym "mieli" sprężynki dociskające rolki. Nigdzie ich nie można dostać, ja kupiłem tanią podróbę tego zespołu, wyciągnąłem te sprężynki i włożyłem do oryginalnego zespołu Magnetona. Niestety po jakimś czasie powtórka, rozebrałem ponownie, umyłem w benzynie całość i złożyłem na sucho, jak na razie chodzi bez problemów.
@MAT912 jaki miałeś rozrusznik planetarny na 24V możesz wstawić linka?

#8 Share tomek83

tomek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 09:41

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Witam u mnie w 912 było tak samo jak u autora postu ale rozrusznik stary R11. Kupiłem rozrusznik planetarny i założyłem do 912 a stary rozrusznik przełożyłem do 1224 i problem zniknął, oczywiście podłączyłem jedno ako. Przy 1224 stale był problem albo z rozrusznikiem R20 albo z przełącznikiem 12/24 więc teraz będzie patent na R11 i jedno ako.

Jest na to jakieś sensowne wytłumaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:52

No ja miałem ten planetarny 24V i wróciłem do zwykłego, puki jeszcze nowy wieniec nie zbyt pokaleczony, bo nie mam zamiaru co dwa lata wieńca wymieniać.

Czy to był taki rozrusznik? Wszelkie inne z przekładnią nie są planetarnymi.
http://moto.allegro....2083082317.html

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 styczeń 2012 - 11:04

W Magnetonie w zespole sprzęgającym "mieli" sprężynki dociskające rolki. Nigdzie ich nie można dostać, ja kupiłem tanią podróbę tego zespołu, wyciągnąłem te sprężynki i włożyłem do oryginalnego zespołu Magnetona. Niestety po jakimś czasie powtórka, rozebrałem ponownie, umyłem w benzynie całość i złożyłem na sucho, jak na razie chodzi bez problemów.
@MAT912 jaki miałeś rozrusznik planetarny na 24V możesz wstawić linka?

Ten rozrusznik miałem taki sam jak ten - http://www.sklep-gre...6e223b8c02e3ee6 ładnie lekko kręcił, ale po jakimś czasie z początku raz kiedyś, a ostatnio bardzo często "leciał po zębach" i kaleczył wieniec. A wieniec mam założony nowy także z tej strony nie powinno być problemu, na zwykłym wskakuje normalnie, ale jak wyżej pisałem co najmniej w trzech innych ciągnikach widziałem to samo, tam były te mniejsze a czy Magnetona to już nie wiem.

Zgadza się @zorzyk2 te - http://www.sklep-gre...ducts_id/170045 też mają przekładnie ale walcową.

Edytowany przez MAT912, 31 styczeń 2012 - 11:21.

#11 Share fredf9

fredf9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:39

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Tak jak napisał kolega roltech trzeba to rozebrać i umyć w benzynie a następnie złożyć na sucho i po problemie.

#12 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 01 luty 2012 - 20:40

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie @MAT912 taki rozrusznik chodzi w jednym z Bizonów w moich okolicach 3 sezony, jak będą jakieś problemy z nim to będę o tym wiedział. Jak na razie nie maiłem okazji takiego rozbierać i nie wiem jak jest z częściami do tego typu rozruszników a nawet kto je produkuje.

#13 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 01 luty 2012 - 20:53

W corolli mam tak samo w mrozy, z którymś razem zdąży zapalić <_<

Mój Golfina ma tak samo jak zimno i ciężko kręcic ma to rozłącza.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 23:04

@MAT912 taki rozrusznik chodzi w jednym z Bizonów w moich okolicach 3 sezony, jak będą jakieś problemy z nim to będę o tym wiedział. Jak na razie nie maiłem okazji takiego rozbierać i nie wiem jak jest z częściami do tego typu rozruszników a nawet kto je produkuje.

Wiesz w Bizonie to ile on tam jest razy używany, a w ciągniku to rok to tyle co w Bizonie ze 20 lat.
Części niby są, producent to jakiś indyjski, wiesz mam nowe aka 2x120 i ten zwykły rozrusznik po remoncie to tam większej różnicy nie ma w kręceniu, ale też nie powiem że nie ma żadnej, tylko coś zbyt dużo jest ich awaryjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 02 luty 2012 - 18:50

rozrusznik szybkoobrotowy sam rozłącza podczas krecenie Myślałem o czasie wykorzystania Bizona ale zapomniałem przy pisaniu (tak to jest jak się jednocześnie pisze na GG). Ten w wymienionym Bizonie jest jedynym o jakim wiem w mojej okolicy.