Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 308 lsa siedzenie

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Wafel

Wafel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:17

Fendt 308 lsa siedzenie witam.posiadam fendta 309 lsa i niedawno zakupiłem fendta 308 ls. ciagnik posiada siedzenie pneumatyczne ale mam znim problem, tzn rozkreciłem je i znalazłęm tam mały silniczek z takim jak by tłoczkiem co pompuje to siedzenie. mam probelm polegający na tym iz nie chce mi nabić powietrze tak aby było wystarczająco. co zrobić z tym czy idzie to zastapic czymś innym lub jakoś to naprawić ??!! nowy w sklepie taki kompresatorek ( jesli tak to nazwać ) kosztuje ok 1000 zł !! czy jest opcja zamontować tam coś innego lub go naprawić ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 308 lsa siedzenie Dzisiaj, 09:26
  •  

#2 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:18

Fendt 308 lsa siedzenie ale pompuje jakiekolwiek powietrze ? możliwe że na cylindrze w środku poszła guma uszczelniająca rozkręć to i sprawdź , nie wiem jak w tym konkretnym modelu ale to jest dość częsta przyczyna.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#3 Share szymek85

szymek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 08:59

Fendt 308 lsa siedzenie U mnie też był problem z siedzeniem więc podłączyłem na krótko silniczek i dorobiłem włącznik osobny i teraz wszystko śmiga.

#4 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 11:36

Fendt 308 lsa siedzenie ale ten kompresor pompuje jak wlaczasz czy wogole nie da sie go wlaczyc

#5 Share Wafel

Wafel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 15:09

Fendt 308 lsa siedzenie

ale pompuje jakiekolwiek powietrze ? możliwe że na cylindrze w środku poszła guma uszczelniająca rozkręć to i sprawdź , nie wiem jak w tym konkretnym modelu ale to jest dość częsta przyczyna.

tak też było ze zostały tam jakieś opiłki gumy ale ten tłoczek już chyba dostał popalić i nabija ale jak siedze i włącze to nie ma mocy nabić, wymyłem i wydmuchałem wszystko i lipa ;/ trzeba by cos chyba dopasować jakić oring lub uszczelke, hmmm ciezko powiedzieć czy coś z tego bedzie..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:36

Fendt 308 lsa siedzenie dokładnie kolego musisz dopasować uszczelke albo oring nie wiem co dokładnie tam masz,tak jak pisałem jest to najczęstsza przyczyna i generalnie jest tam cięzko coś dobrać ale może Ci sie uda, wyczyszczenie nic tam nie da jeżeli się nie uda pozostaje kupno nowego kompresora ewentualnie możesz kupić najtańszy kompresor samochodowy taki pod zapalniczke rozkrecic go i zobaczyc czy gumka z z cylindra nie pasuje akurat do twojego koszt jakies 15-20 zl ewentualnie po parametrach dojsc i poszukac kompresory od zawieszenia samochodowego uzywany juz mozesz kupic od 300 zł np takie coś http://allegro.pl/po...2038612486.html

Edytowany przez elku87, 30 styczeń 2012 - 23:59.

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#7 Share Wafel

Wafel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:00

Fendt 308 lsa siedzenie

dokładnie kolego musisz dopasować uszczelke albo oring nie wiem co dokładnie tam masz,tak jak pisałem jest to najczęstsza przyczyna i generalnie jest tam cięzko coś dobrać ale może Ci sie uda, wyczyszczenie nic tam nie da jeżeli się nie uda pozostaje kupno nowego kompresora ewentualnie możesz kupić najtańszy kompresor samochodowy taki pod zapalniczke rozkrecic go i zobaczyc czy gumka z z cylindra nie pasuje akurat do twojego koszt jakies 15-20 zl ewentualnie po parametrach dojsc i poszukac kompresory od zawieszenia samochodowego uzywany juz mozesz kupic od 300 zł np takie coś http://allegro.pl/po...2038612486.html

no własnie wyszyszczenie nic nie dało ;/ no musze jeszcze raz rozebrać i podpatrzeć cos podobnego, narazie straszne mrozy i odechciewa sie robic cokolwiek. hmm to mówisz ze ewentualnie cos takiego np od bmw mozna by założyć ?? kupno nowego odpada bo za 1000 zł to kupie siedzenie ale mechaniczne na tym pneumatyku az tak mi nie zalezy. hmmm no zobaczymy....... moze ktos jakis inny pomysł naśle :)) dzięki za podpowiedz :)

Edytowany przez Wafel, 01 luty 2012 - 19:36.

#8 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:20

Fendt 308 lsa siedzenie Z kolei ja mam problem z uciekającym powietrzem z fotela co jakiś czas trzeba je dopompowywać bo fotel max się obniża. Tak chyba nie powinno być ;) ? Gdzie tkwi problem? I jeszcze jedno pytanie trochę nie w temacie odnśnie gdzie mogę dostać nową tapicerkę na błotniki w kabinie i w jakiej cenie

#9 Share favi515

favi515

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 26 luty 2012 - 21:52

Fendt 308 lsa siedzenie niespełna 200 euro za jedną strone. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rewoluszyn

rewoluszyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 26 luty 2012 - 22:00