Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stanrol

stanrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:18

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Witam wszystkich. Zakupiłem ostatni 916 vario z 1999 roku i posiada on mały mankament. Guzik od przełączania biegów polowych I/II był zaklejony z góry podkładką aby nie można było go wcisnąć. Z tyłu za kabiną przykręcona była linka i nią się przestawiało na polowe biegi. Moje pytanie jest co może być przyczyną i gdzie jest jakiś zawór przełączający te biegi. Za wszystkie podpowiedz z góry dziękuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Dzisiaj, 10:54
  •  

#2 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:17

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Sorry z góry ale nie moge sie powstrzymać. skoro kupiłes ciagnik "uszkodzony'" czyli z tą podkładką czy h.j wie z czym tam i nie zorientowałeś sie wcześniej o co z tym może chodzic to co ty teraz sie dziwisz czy próbujesz dojść o co "come on"?. ja takich ludzi w ciul nie zrozumie nigdy...

#3 Share karol259

karol259

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:26

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Zadzwon do serwisu. :)

#4 Share Pawel0792

Pawel0792

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo:)

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:39

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II osobiście bym takiego ciągnika nie kupił z taką wadą. Taka wada w takim ciągniku- czyli coś nie tak.. (moja opina). Popieram kolegów wyżej.. albo serwis albo głupota żeby taki ciągnik kupić.
PS. nie bądź zły za moją opinię..

Edytowany przez Pawel0792, 29 styczeń 2012 - 21:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:16

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Nooooo gratuluje sam lepiej do Vario łap nie pchaj, i nie pytaj na forum bo tu oczywiście bez urazy też różne dziwne rzeczy się trafiają do czytania wiec skontaktuj się z serwisem, mogę ci polecić kogoś na tel, jak chcesz to dzwoń, ale też popieram kolegów wyżej, kupić uszkodone vario to trzeba mieć sporo odwagi i zasobów finansowych do swobodnego wykorzystania.
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:13

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Na poczatek mala refleksja, gdyz widze ze nie wszyscy rozumieja zasady dzialania forum...Jesli kolega zalozyl temat i zadaje konkretne pytanie, to nie po to aby go tutaj dolowac i pisac teksty typu: "Zadzwon do serwisu". To zupelny obłęd, jeśli sie nie ma nic do powiedzenia to może lepiej jest siedzieć cicho! Sa jak na razie 4 odpowiedzi i w zadnej nie ma ani troche na temat co to moze byc. Jesli ktos chce zaistniec i tylko nabic sobie licznik "postow", to nie tedy droga.
A wracajac do twojego pytania, to z tego co zrozumialem to nie dziala przelacznik zakresow "I" i "II". A przelaczanie odbywa sie w tej chwili przez linke z tylu ciagnika. Rozumiem ze to reczne przelaczanie dziala. Jesli tak to mozna raczej wykluczyc uszkodzenie przekladni Vario. Problem w takim razie lezy w sterowaniu zmiany zakresow. Trudno cos powiedziec nie widzac jak to wyglada, ale zadaje sobie pytanie czemu ktos zadawal sobie tyle trudu z ciagnieciem linki na tyl i przelaczaniem z zewnatrz ciagnika, gdyz reczne przelaczanie mozna wykonywac rowniez nie wstajac z fotela kierowcy. Z prawej strony na dole jest plastikowa klapa przez ktora mozna to wykonac. Natomaist samo sterowanie zakresami odbywa sie (wedlug kolejnosci) elektryczno-hydraulicznie---jak rowniez mechanicznie.W normalnym przypadku mozna dokonac kalibracji zakresow, ale u ciebie nie wchodzi to raczej w gre, gdyz napewno pokaze sie od razu blad kalibracji. Z pewnoscia trzeba by odkrecic lewe kolo i zobaczyc jak to wyglada, przyczyn moze byc bardzo wiele, od uszkodzonego przelacznika zakresow, poprzez uszkodzony sterownik E-Box, do uszkodzonych zaworow elektromagnetycznych, ktore znajduja sie po prawej stronie ciagnika. Nastepna przyczyna moze byc uszkodzone przewody w wiazce kabli. Niestety ale w tych ciagnikach bylo to na porzadku dziennym. Na poczatek wziąłbym sie za elektryke i dokonal pomiarow, czy napiecie w ogole dochodzi do cewek elektromagnetycznych. Od czegos musisz zaczac.

PS. na zdjeciu widzisz tryb jazdy awaryjnej i ktora wajcha do czego sluzy. Wajcha "A" zmieniasz zakresy, natomiast wajcha "C" szybkosc i przod-tyl.

Edytowany przez kosti68, 30 styczeń 2012 - 14:26.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#7 Share stanrol

stanrol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:16

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Odnosząc się do komentarzy użytkowników którzy pytają dlaczego go kupiłem odpowiem prosto ponieważ był tani jak na taki traktor. Zakres I/II działa prawidłowo poprzez przełączanie linką z tyłu kabiny. Jak kolega ruszł linką to na wyśietlaczu pojawiało mi się I N II. Chciałbym podziękować Kostiemu68 za konkretną pomoc w mojej sprawie. Widzę że Pan się zna na rzeczy. Więc wracając do tematu. Problem leży w elektryce. Odkleiłem ten guzik, odkręciłem linkę i przełączam tymi zakresami I/II. Czasami przełączy czasami nie. Na desce rozdzielczej poprzedni właściciel napisał mazakiem "Fahrbereich 1+2 rar michanisch schartbar". Panie Kosti gdzie znajdują się te elektrozawory od tych zakresów. Czekam na odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 21:47

Fendt 916 Vario problem z przełączaniem I/II Cewki zaworow znajduja sie po prawej stronie ( na wysokosci przekladni Vario) . Jest to caly blok na ktorym od dolu znajduja sie 3 zawory ( jak na zdjeciu) te 2 ciemne po srodku odpowiedzialne sa za przelaczanie zakresow. Miejmy nadzieje ze jest to problem elektryczny, bo jesli nie to bedzie troche wiecej roboty.

Edytowany przez kosti68, 30 styczeń 2012 - 21:50.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.