Piotrrek

[C-360] Kierownica

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
panczo1922    634

Ja też kiedyś zmieniałem kiere od 60... było to co prawda dosyć dawno ok 10 lat temu ale też wcześniej miałem taką niską kierownice... kupiłem tą wysoką trójramienną (taką jak pokazywaliście wg linków do sklepów) i bez problemu pasowała... nawet nie wiedziałem że mogą być dwa rodzaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

Witam!
Mam stara kierownice, jest akuminiowa, niska. Miala taka skoropodobna oslone ale sie zniszczyla. Brudzi rece i ziebi gdy zimno na dworze. Chcialbym sobie sprawic ta wysoka, trojramienna ale cos mi mowi, ze bedzie mniej komfortowa niz ta niska.Fajnie wyglada ale... w 30tce mam i niezbyt wygodna. Ma ktos porownanie? Jak to wyglada w 60tce? Prosze o sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

poszukaj na złomie metr czy dwa kabla lub samej izolacji i owiń sobie tą kierownicę  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ostatecznie tapicer obije skajem czy skórą. Tak była w oryginale w 4011 obita ta aluminiowa.

Możesz też pomalować. Jakiś czas wytrzyma.

Taśma izolacyjna w upały odkleja się albo poci klejem.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Wysoka fajera to zawalisko.

Ja poświęcił bym 25 zł i kupił samochodowy pokrowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    67

   Temat z owinięciem izolacją był przerabiany - latem się paluchy kleją. Z różnymi "owijkami" też. Rozplątuje sie cholerstwo i tylko wkurza gdy jest robota. Kupiłbym już dawno pokrowiec ale samochodowy to można kupić tanio w miarę. Ale już taki większy to niewiele tańszy niż nowa kierownica.

   Problem tylko którą wybrać? Wysoka ładnie wygląda, niska wydaje się wygodniejsza - jak dla mnie.

   Tylko, że wydawało mi się zawsze iż nowsze traktory mają fajniejsze rozwiązania - ale chyba niekoniecznie.Pewnie dlatego jeszcze produkują te niskie....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

nie chodziło mi o taśmę izolacyjną a o izolację z przewodów prądowych, jak np. w ciągniku do lamp czy podobnej średnicy

też mamy w  swojej tą alu kierownicę i ponownie owijałem jakieś 10 lat temu i do obecnej chwili wszystko ładnie, wcześniej trzymała się też bardzo długo

postaram się zrobić foto jak to wygląda


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Ludzie przecież można kupić dedykowaną owijkę do kierownicy. Nie wiem skąd pomysł na jakieś druciarstwo i owijanie kierownicy izolacją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

nie zawsze był taki dobrobyt i nie zawsze wszystko w sklepie na półce leżało

 

ursus-c-4011-wnetrze_25344_480_253202.jp


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaya_Roza    0

Witam. Niewiem do jakiego tematu zamiescic moj problem. Otoz tylko Wy - Rolnicy mozecie mi pomoc :)

Chcialbym okleic kierownice tak jak na tym zdjeciu, podpowie ktos z czego to wykonac, jaka technika itd? Wiem ze wiele osob ma tak zrobione kierownice ale nie mam okazji spytac kogos "na zywo" wiec mozecie pomozecie?

ursus-c-4011-wnetrze_25344_480_253202.jp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

To zwykła izolacja z przewodu np. telefonicznego czy internetowego, wystarczy poszukać po złomach takiego przewodu i rozciąć wzdłuż, takim sposobem powstaje tasiemka, ot cała tajemnica ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaya_Roza    0

tylko na tym zdjęciu to jakiś gruby przewód chyba musiał być żeby takie grube "paski" mieć? No i jaką techniką to owijać? Normalnie naciągać i po kolei jechać czy trzeba podgrzewać żeby to sie trzymało "kupy" wszystko? Kolego bears a masz jakiś namiar na te dedykowane owijki? Bo ja generalnie chce takie coś zrobić w VW T3, fajnie moim zdaniem by to wyglądało, lepiej by sie kierownice trzymało bo jest cieńka i co najgorsze u mnie mocno zniszczona, powycierana. Kiedyś pamiętam często w autobusach przegubowych Ikarus mieli kierowcy tak porobione i strasznie mi sie to podoba :) znalazłem coś takiego ale to chyba nie da takiego "wypukłego" efektu jak tam w tej 40stce.

https://ans.sklep.pl/organizacja-kabli/d-line-spiral-cable-wrap-spiralny-organizer-kabli-250-cm

Edytowano przez Belaya_Roza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

normalnie owijasz, raz przy razie czy z małą zakładką, kwestia gustu

klepnij na allegro owijka na kierownicę, pełno tego 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaya_Roza    0

Dzisiaj gadałem z jedną osobą to stwierdził że robili kiedyś takie owijki wykonane z węża średnicy 8-10mm tyle że plastikowego nie gumowego i bez tych sznurków wewnątrz, były niby kiedyś takiego białe węże ogrodowe, kojarzycie coś takiego gdzie można znaleźć taki wąż? Patrzałem dziś w brico marche to same gumowe i nie mam pojęcia jak to znaleźć a przez neta to ciężko bo nie idzie dotknąć czy guma czy plastik :( a może ktoś z was wie co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaya_Roza    0

no kombinujemy bo to co pokazałeś nie da tego efektu jak to określić... odwróconej do góry brzuchami litery B, rozumiesz o co kaman? :) żeby nie była płaska, gładka kierownica tylko taka "pod ręke" falowana tak jakby. Najbardziej pożądany efekt dla mnie coś takiego (ktoś sie postarał ładnie i to chyba z przewodu jest): 373596.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaya_Roza    0

a jakby kabel telefoniczny ten spiralny taki nawinąć bez przecinania go wpół? Jak sądzisz kolego? Wyda to?

A te koszulki PVC nie bedą rąk brudzić?

Edytowano przez Belaya_Roza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To się określ dokładnie o co chodzi.  Swojego czasu miałem to w 4011 i szybko poleciało do kosza bo się ręce na tym ślizgały.  Kierownica była w nim aluminiowa na szczęście obłożona skórą i związaną dratwą. To było lepsze. Kiedyś masa rzeczy  miała taką owijkę np. stojaki na gazety czy lampy stojące.  Przeminęło więc ciężko będzie kupić prędzej zrobić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

te koszulki raczej nie powinny brudzić rąk, nawet jeśli to tylko na początku, później efekt powinien być jak na Twoim foto

postaram się wrzucić foto kierownicy z naszej 360, wygląda podobnie, choć nie tak estetycznie :|


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

nie kupowałem nowej, miałem stary przewód o przekroju około 8mm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Danger
      Muszę wymienić rozdzielacz w opryskiwaczu ponieważ nie działa regulacje.Opryskiwacz "Dziekan" 300litrów 10metrów 3 sekcje+mieszadło.
      Z tego co widzę to w sprzedaży są tylko rozdzielacze dwóch producentów,jeden z czrwonymi pokrętłami i drugi niby Pilmet ale żadnego logo na nim nie ma (ten stary mam Pilmetu,ale padł po 2 latach).
      Który rozdzielacz na 4 sekcje będzie trwały?
       
      http://farmexpert.pl...rodukt8380.aspx http://sklep.techrol...roduct/id/21272
    • Przez Danger
      Ile farby nawierzchniowej potrzeba na części metalowe w opryskiwaczu 400l 12m ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj