Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych?

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share vip11

vip11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:13

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Witam! W tym czasie kiedy to paliwo drożeje istota paliw nie konwencjonalnych może odegrać dość duże znaczenie. W szczególności cierpimy my rolnicy ale i nie tylko. Chciałbym zapytać czy waszym zdanie takie instalacje jak sucha cela czy też instalacja pana Jana Gulaka może znaleźć zastosowanie w rolnictwie, aby obniżyć koszty produkcji? Proszę o opinie na ten temat.

Przykładowy film:

Edytowany przez vip11, 30 styczeń 2012 - 17:34.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Dzisiaj, 09:13
  •  

#2 Share mojo

mojo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 12:44

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Mail do Pana Jana nie działa, wiadomości są cofane

Edytowany przez milanreal1, 07 luty 2012 - 15:41.
cytowanie poprzedniego posta

#3 Share vip11

vip11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 luty 2012 - 16:36

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Koncerny dbają o to żeby inne paliwa nie weszły do użytku :( .

#4 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 luty 2012 - 00:43

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? powiem szczerze, że chciałbym zainstalować takie coś w traktorze
http://www.motohobby...de-w-polsce.php

Znalazłem jeszcze takiego miłego pana co pokazuje jak sie robi coś takiego :D

#5 Share vip11

vip11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 luty 2012 - 16:32

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? A te nowe ciągniki mają takie coś jak czujnik lamba (nie wiem do końca jak to się pisze/czyta) co montuje się w wydechu do pomiaru czystości spalin?

#6 Share Slevyn

Slevyn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 06 luty 2012 - 19:41

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? No faktycznie mają sondy, ale to i tak zmniejsza spalanie o 20% bez oszukiwania komputera więc to i tak chyba jest dużo. A jak widać na załączonym wyżej filmiku wcale nie jest trudno coś takiego zbudować.

#7 Share vip11

vip11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 07 luty 2012 - 01:01

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? A może już ktoś próbował na własnej skórze z tymi wynalazkami?

#8 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 14 luty 2012 - 23:30

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Pytanie w sprawie HHO najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto ma zamontowane takie cudo w aucie: dostawczym , TIR, a najlepiej ciągniku rolniczym,
silnik zetora 4156 cm3 pojemności z doładowaniem, euro II, 61KM,
generator o jakiej wydajności należało by zastosować?

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2012 - 23:37

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Co za problem policzyć? Ilość wodoru musi być równoważna energetycznie ilości paliwa zużywanego na mth. Wtedy będziesz jeździł na samym wodorze :) . Powodzenia w oszczędzaniu.

#10 Share ENDURAK91

ENDURAK91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 494 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, motocykle, motoryzacja,

Napisany 05 marzec 2012 - 21:57

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? oto jest dowód zastosowania hho w rolnictwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Dzisiaj, 09:13
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2012 - 22:08

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? Trzeba było wyjąć wężyk i zobaczyć co się stanie. Ludzie zamiast pomyśleć dają się naciągać na spore pieniądze.

#12 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:ogólne

Napisany 02 styczeń 2016 - 09:52

Chciałbym odświeżyć temat.  W najnowszym numerze TPR instalacja opisana jest w samych superlatywach, macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Instalacje oferowane na allegro nie są wyjątkowo drogie, ale czy dają jakiekolwiek oszczędności? Nawet najmniejszy wzrost mocy w ciągniku byłby niewątpliwym plusem systemu. Proszę o opinie.

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 10:38

Taż to wczoraj czytałem i załżył bym sobie do Case 150km, tylko jestem ciekaw na jakiej zasadzie to można ząłożyć do dużego ciągnika.

#14 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 09:44

Dostałem odpowiedź na pytanie  z allegro 

witam serdecznie do 6l silnika można zastosować dwa razy większy generator rozmiar 200x200  mamy takie w ofercie na zamówienie to jest zestaw z dwa razy większym generatorem ze zbiornikiem na wodę o poj 3l z zaworem spustowym w zestawie jest takż e cc pwm 50A ze zmienną częstotliwością elektronika amperomierz 100A z wyłącznikiem i 100A bocznikiem przekaźnik 60/80A bezpiecznik 30 wszystkie konektory kable węże i kolana w zestawie schematy i opis jak zamontować i używać plus koh lub naoh do wytworzenia elektrolizy 
i elektronika  zamontowana w dwóch obudowach jedną montujemy pod maską drugą z wyświetlaczem  w kabinie dosyć dobra instalacja i w prostych silnikach diesla dobrze się sprawdza na tych mniejszych zestawach klienci odnotowami 30% oszczędność i poprawę mocy silnika tutaj przy takiej pojemnośći powinno być podobnie koszt całego zestawu 
1230zł brutto czas realizacji około 3dni roboczych

#15 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 19:40

Wszystko ładnie pięknie opisane, ale czy to daje rzeczywiście wymierne korzyści? Przejrzałem sporo ilość forów internetowych i nie spotkałem żadnego praktyka, który by to urządzenie ocenił, chwalą je jedynie sprzedawcy. Oglądając filmiki pokazywane jest jak rzeczywiście wydziela się gaz, ale to są śladowe ilości w porównaniu do tego, ile zasysa układ dolotowy powietrza w silniku diesla i stąd poje sceptyczne nastawienie. W porównaniu z oferowanymi korzyściami cena urządzenia jest śmiesznie niska. Jest ktoś na tym forum, kto to urządzenie montował? Jakie wymiary? Do jakiej pojemności zastosował? Czy zaobserwowany został wzrost mocy, zmniejszone spalanie? Ktoś? Coś?

#16 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 19:50

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? ciekawy jakby spisalo by się w starszych prostych ciągnika c360 itp

#17 Share erciak

erciak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 20:06

Czy jest możliwość zastosowanie instalacji hho w ciągnikach rolniczych? W ostatnim numerze Tygodnik Poradnik Rolniczy są 3 przykłady zastosowania właśnie w c360. Właściciele wypowiadają się w samych superlatywach. Kup prasę i poczytaj, zrobiłbym skan lub zdjęcie, ale zniszczyłem gazetę.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 21:18

Dokładnie w 360 i sobię chwalą, a jeden piszę że bedzie zakładał do DF 150 km.

Ja mam LPG w NH z dwa lata i chwale sobię nie jest to cudowne, ale mocy przybyło  a spalanie mocno spadło, jak podkręcę to zbiera się jak benzyna, aż kołami miesza na asfalcie, ale do Case nie mam specjalnie gdzie butli założyć i tu mam problem.

Szczerzę to wątpie żeby to mi wydało na taki duży silnik, ale s  drugiej strony on pali mi w bardzo cuężkiej pracy 20 litrów/h więc wodoru musiało by wytworzyć z 6-8 litrów na godzinę, to przy maxie.

#19 Share pawel2793

pawel2793

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanizacja.

Napisany 23 styczeń 2016 - 19:45

ciekawi mnie jakby to się sprawowało w 1224. Zastanawiam się czy warto zakładać HHO kolega wcześniej pisał że dla silnika poj 6l wynosi to 1230zł brutto. Lub pozostaje mi założenie turbiny koszt koło 2 tys ( bo tłoki itp mam już od 1614).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 styczeń 2016 - 20:00

Jak chcesz konkretną moc to załóż sobie turbo.

Dodaj odpowiedź