Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra

107 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetorproxima8441

zetorproxima8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:39

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra ja u siebie nie widzę żadnych dekielków koło siedzenia ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Dzisiaj, 03:10
  •  

#62 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 23 kwiecień 2013 - 21:32

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra są takie z plastikowe ja je mam mniej wiecej średnicy 15cm
Miłość :P

#63 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:10

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Ja miałem tak samo tylko u mnie nie hamowało lewe koło a więc odpowietrzyłem i jest już dobrze.Więc są 2 msc w których można odpowietrzyć hamulce jedno jest z prawej strony pod spodem ciągnika zaraz za schodkami i tam jest po przekątnej tzn,jeśli nie hamuje tobie prawe koło to odpowietrz lewy odpowietrznik,drugi znajduje się pod kabiną tak jak kolega już wcześniej napisał
Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

#64 Share qedro

qedro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 maj 2013 - 14:44

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam. Tak jak w temacie pojawił się problem z hamulcami w Proximie 85. Podczas hamowania na dwa koła hamuje tylko prawe koło. Po rozblokowaniu pedałów i hamowaniu jedną jak i drugą stroną wszystko działa prawidłowo. Hamulec ręczny również działa na dwa koła. Co może być przyczyną że hamuje tylko na jedno koło?

Dodam jeszcze żę gdy rozblokuje pedały i przy próbie wciskania dwóch pedałów na raz ten lewy wpada jakby nie było ciśnienia,a przy hamowaniu oddzielnie wszystko gra. Wygląda jakby był padły wyrównywacz ciśnienia jednak nie do końca wiem czy to dobra diagnoza. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Prosiłbym również o jakieś wskazówki jak się zabrać za naprawę tego i co gdzie szukać.

#65 Share qedro

qedro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 maj 2013 - 12:21

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Zero pomysłów Panowie?

#66 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 18 maj 2013 - 07:24

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam wszystkich.Mam do was pytanie.Czym było by to na tyle łatwe aby wymienić cylinderek lewego tylnego koła w zetorze proxima 8441 z 2008 roku samemu?
Chciałbym was prosićo bardzo cenne dla mnie porady jak to zrobić,jeżeli mieliście taki problem.Pozdrawiam

Edytowany przez proximaplus, 18 maj 2013 - 19:30.

#67 Share Mrzetor115

Mrzetor115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 22 maj 2013 - 18:31

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra łatwość wymiany jest dosyć prosta ja w forterra z 2006 w 5 minut wymieniłem tam masz tylko 2 śruby które trzymają cylinderek i 1 od płynu hamulcowego i 1 ta do góry od hamulca postojowego tylko sprawć czy wylatuje z cylinderka czy z mostu bo tam też może wylatywać olej

#68 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 25 maj 2013 - 12:43

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witajcie chciałbym was zapytać jak wymienic płyn hamulcowy w zetorze proxima 8441(2008r) tak żeby nie zapowietrzyć całego układu hamulcowego? A także jak je odpowietrzyć? Pozdrawiam

#69 Share zetor85

zetor85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 maj 2013 - 15:25

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam jeżeli masz instrukcje obsługi to tam jest dokładnie opisane jak odpowietrzyć układ hamulcowy.

#70 Share zetorproxima8441

zetorproxima8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:52

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam nadal nie rozwiązałem problemu z tym hamulcem odpowietrzanie nic nie dał wypompowałem cały stary płyn zaczął lecieć nowy i pedał po chwili nie naciskania zrobił sie miękki. :( Pojechałem do serwisu zapytać co może być przyczyną i mechanik po tym jak podałem mu rok produkcji proxy (2008) powiedział aby wypiłować szczeline w takim aluminiowym kołnierzu aby uciekało tędy powietrze. Zrobiłem tak jak powiedział po naciśnięciu rzeczywiście powietrze wydostaje się przez szczelinę ale ppo odpowietrzaniu nadal nie ma prawego hamulca. Objaw jest nastepujący pompuje ok 10 razy pedałem hamulca (prawym) i dopóki go trzymam koło hamuje lux lecz gdy puszcze pedał widzę jak w zbiorniczku podnosi się poziom płynu i po ponownym naciśnięciu na pedał on laduje w podłodze już nie mam pomysłu co może być nie tak bo pompka jest raczej sprawna skoro zaciąga płyn i popodpompowaniu koło na chwilę hamuje.

Dodam że odpowietrzałem tylko tym odpowietrznikiem znajdującym się za kołem bo pod kabiną żadnego nie znalazłem tak jak nie znalazłem dekielków w kabinie obok siedzenia (może jestem ślepy :D w co watpię ;)) Proszę o pomoc ponieważ zatrzymanie obciążonego ciągnika z jednym hamulcem jest dosyć ciężkie. Dziękuję i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 20:53

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Od niedawna jestem posiadaczem Zetora 9540 no i pojawił się problem. Cieknie płyn z jednej pompki hamulcowej. Objeździłem wszystkie sklepy , nie mają. Jest w GRENE , ale za 280 zł troche to za drogo. Podobno zestawów naprawczych do tych pompek nie produkują. Miał ktoś z tym doczynienia? Może jakiś zamiennik? A czy w innych zetorach np. Proxima ,Forterra są też takie same jak w 9540? Pomoże ktoś co z tym poradzić?
Zetor Team

#72 Share baks17

baks17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 07:22

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Hej :) na szybkiego znalazłem takie cos http://sklep.agrohan...store14605.html

#73 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 22:50

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra baks17 dzięki za namiar. Nawet fajny sklepik, szkoda że mało zdjęć oferowanych przedmiotów. Jutro do nich zadzwonię.
Gdyby ktoś mógł jeszcze coś poradzić to proszę pisać.
Zetor Team

#74 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 wrzesień 2013 - 19:58

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra mam podobny problem hamulcem

w moim przypadku lewe koło nie hamuje :(
jesli [edały sa połaczpne to działa tylko prawe koło gdy rozłacze i wciskam pojedynczo to lewo koło hamuje normalnie tylko pedał wchodzi ok 5 cm głebiej od prawego

#75 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 22:05

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra ?

Edytowany przez tompil, 04 kwiecień 2014 - 22:01.

#76 Share tomaszo

tomaszo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 16:02

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Koledzy,mam problem z tym hamulcem.Otoż poprzez niedopatrzenie kierowcy zapiekło cylinderek hamulcowy osi napedowej,ciagnik stosunkowo nowy bo ma przepracowane dopier 500 mth,przy okazji wygrzało uszczelniacze przystawki napedowej,smar z krzyżaka wału napedowego oraz zwegliło klocki hamulcowe.Teraz zastanawiam się co zrobić z tym zaciskiem,czy go całego regenerować czy tez zakupić zestaw naprawczy tj.uszczelniacze i próbować samemu zmienić tylko uszczelniacze.Dodam że nigdy nie miałem styczności z taką robotą.Zacisk jest firmy KNOTT 4x40 a zestaw naprawczy kosztuje 150 zł oryginał.Dodam że cena nowego zacisku to ok.2500 zł,nie wiem, drogi czy nie według innych marek. Znajomy mechanik radził nawet aby tylko rozruszać cylinderki,napastować i powinno dalej chodzić bo ponoc nie wyrobiony za bardzo.

#77 Share zetor7745u

zetor7745u

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:44

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Radził bym Ci jeśli masz ciągnik na gwarancji zgłosić tą "usterkę" .

#78 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 17:48

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra No po 500set godzinach to wyrobiony być nie powinien jeśli sam docisk nie jest uszkodzony ani powierzchnie tłoczków to można poddać regeneracji ale swoja drogą dość dziwne to jest że się zapiekły nie było tam przez przypadek nalane co się tam nie powinno znaleść?
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#79 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:31

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra U mnie zardzewniały dwa cylinderki i blokowało.Nie było tam smaru,złożone na sucho.W porę zauważyłem i ni się nie uszkodziło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2013 - 18:40

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra :D co za pytanie :P pytasz nas czy oszczędzać swoje pieniądze czy nie :D ? grubo poniżej ceny nowego zacisku zmieścisz się z częściami i całą robotą ( nawet dwóch ;) :D ) znajomych mechaników...jak potrafisz zrobić to sam będzie jeszcze taniej... wybór należy do Ciebie :D