Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra

107 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Zetorursus94

Zetorursus94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:23

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Ja mam też forterrke i tez się czasami blokuje to wciskam pare razy na pedał chamulca albo zaciągam ręczny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Dzisiaj, 04:25
  •  

#42 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 luty 2012 - 20:24

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Dzieki, dzieki za podpowiedzi, w najblizszym czasie sprawdze czy cos pomoze.

#43 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 19 luty 2012 - 16:27

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Ogólnie jak by ktoś czasami przesmarował tłoczki i pompki tak raz na rok i co roku płyn wymieniał w całym układzie to nie ma się do czego przyczepić.
i jak kolega wyżej napisał że tylko DOT-4 a nie R3 czy DA-1 bo pompka, cylinderek czy wysprzęglik kosztują, gorzej jak haldex za prawym kołem się popsuje bo wtedy lekką ręką 1200pln albo zawór sterowania hamulcami przedniej osi za 650...

#44 Share proximaplus

proximaplus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Zainteresowania:BMW-Bawarka Mój Wóz
    Motoryzacja,
    Rolnictwo,
    Informatyka,
    Mechatronika,

Napisany 24 luty 2012 - 16:17

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra A ja chciałbym sie was zapytać jaki jest orginalny płyn hamulcowy co w tym zbiorniczku jest przy kabinie?
Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

#45 Share 6441Marcin6441

6441Marcin6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 24 luty 2012 - 21:06

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Pisze wyraźnie na nakrętce zbiorniczka "only DOT-4 fluid" to samo pisze w instrukcji.

#46 Share radson

radson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo,motoryzacja,sport

Napisany 25 luty 2012 - 21:35

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Mamy mały problem a mianowicie posiadamy Zetora Proxime 8441 z 2006roku i w zeszłym roku podciągaliśmy linkę od sprzegła ręcznego <wajcha była lużna > teraz linka jest naciągnięta i wajchę zaciąga się z oporem , traktor po tym zabiegu nie pracował wogóle z maszynami napędzanymi na wom , teraz kupiliśmy ładowacz i chcieliśmy go wypróbować i okazało się że wom w traktorze pracuję ale gdy np zamykamy sipę w ładowaczu i jest wększe obciązenie to wom w traktorze zwalnia albo się zatrzymuje natomiast traktor nie schodzi z obrotów . Czy przyczyną tego może być zbyt mocno naciągnięta linka od sprzęgła ręcznego ? Dodam że Ursus 360 chodzi z tym ładowaczem bez problemów , ładowacz to UNHZ 750. Proszę o pomoc

#47 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 16 lipiec 2012 - 22:26

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam koledzy. mam maly problemw mojej forterze 12441 a mianowicie nie odbijanie hamulca walu przedniego napedu tego pod kabina. doprowadza to czasami do tego ze nagrzewa sie i dymi. moze mieliscie kiedys z tym problemy ? czekam na porady i pomoc. z gory dziekuje.

#48 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 17 lipiec 2012 - 07:50

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Może cylinderek się zacina.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#49 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 17 lipiec 2012 - 10:31

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Cylinderek zapieczony, za wysokie ciśnienie w układzie lub sprężyny popękane

#50 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 09:33

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Panowie mam forterre 115 i od pewnego czasu wycieka mi płyn z tyłu ciągnika w okolicach lewego cylinderka. Co może byc powodem tego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 14:09

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Jeśli z cylinderka to go wymień, ale prawdopodobnie wycieka ci olej z tylnego mostu Na wodziku od hamulca 10 cm nad cylinderkim jast uszczelniacz.Sam to przerabiałem 3 dni remu,numer katalogowy 78 22 70 20,cena 24 zł ,wymiana 30 minut.

#52 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 19:50

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra bardzo możliwe bo cylinderek wymieniłem i nic się nie zmieniło w tej sprawie

#53 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 20:21

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Wystarczy sprawdzić co to za płyn wycieka ,mają inną konsystencję i zapach.Jeśli to olej to na zimno nie leci a po rozgrzaniu zapierdziela.

#54 Share ferus07

ferus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 21:02

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra mi się wydaje że to wycieka płyn hamulcowy ponieważ nie śmierdzi tak jak olej w moście(Aral). Dużo bardziej cieknie ten płyn jak jadę z przczepą z podłączonymi hamulcami. I ten uszczelniacz co o nim pisałeś to nazywa się uszczelniacz hamulcowy

#55 Share Luc826421

Luc826421

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 18 luty 2013 - 20:22

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Podepnę się pod temat. Od pewnego czasu mam problem z hamulcami w proximie 6421. Wszystko zaczęło się ok 3 lata temu: podczas koszenia rozpiął się wałek WOM, zblokował na krzyżaku i zdusiło ciągnik, podczas powrotu do domu zaczęły blokować się hamulce, ale co ma WOM do hamulców? Później odpowietrzyło się układ hamulcowy i wszystko było ok jak nie używało się hamulców. Problem pojawiał się rzadko ale tylko w prawym kole i zazwyczaj zaraz ustępował. Dziś znowu mam problem, ciągnik stał kilka miesięcy i nadszedł czas aby go uruchomić, wszystko było dobrze dopóki nie użyło się ręcznego i hamulca nożnego, zblokowało najpierw jedne koło, potem drugie. Pedały zrobiły się miękkie to odpowietrzyliśmy cały układ ( przy regulatorze pneumatycznym i pod kabiną) i nic nie pomogło, owszem po odpowietrzeniu pedały sa twarde ale nie słychać nawet syku powietrza podczas hamowania i zaciągania ręcznego, blokada nie działa; więc szukaliśmy dalej przyczyny: nasmarowało się wszystkie elementy mechaniczne, które są na zewnątrz i dalej nic, w końcu położyłem się pod ciągnik i poruszałem taką dźwigienką od hamulca ręcznego, która jest w owym regulatorze pneumatycznym, coś tam pomogło, przez pewien czas było słychać syk podczas hamowania, jedno koło puściło, ale po kilku metrach dalej to samo, więc podpięło się proxę pod drugi traktor i ciągało się po łące, w końcu prawe koło puściło, lewe jeszcze lekko trzyma ale jakoś doczołgaliśmy nim się do garażu :) Czy to wina regulatora pneumatycznego czy cylinderki nie odbiły? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Edytowany przez Luc826421, 18 luty 2013 - 21:02.

#56 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:45

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra witam
potrzebuje pomocy przy wymianie płynu hamulcowego przestałały pompować pompki pedały są bardzo miękkie nie chce zassać płynu ze zbiorniczka. Dłuższe pompowaqnie nic nie daje z odpowietrzników nie leci płyn. Dodaje że stary był tak gęsty że nie chciał swobodnie wypłynąć i tzreba było naciskać pedały lecz w zbiorniczku nie zabrakło płynu. Jak rozwiązać ten problem?
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#57 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 18:55

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Hmm, ja mialem problem z cylinderkiem, wylecial przez niego caly plyn i zapowietrzyly sie hamulce.
Wymienilem cylinderek, dolalem plynu, odpowietrzylem i dziala elegancko ;)

#58 Share motocrossboy

motocrossboy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:mechanika, samochody , ciągniki, motocykle cross-owe, Formuła1, wojsko,

Napisany 11 kwiecień 2013 - 19:03

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra mi się pompka zapowietrzyła
Nie zezwalam na użycie moich fotografii i komentarzy do jakichkolwiek celów bez mojej wiedzy i zgody na piśmie, nie zezwalam na kopiowanie i ich zmienianie.

#59 Share zetorproxima8441

zetorproxima8441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:19

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam mam następujący problem z hamulcami : hamuje mi tylko lewe koło, jeśli rozdzielę pedał hamulca to lewy pedał zachowuje normalnie i lewe koło bierze normalnie a prawy pedał wpada w podłogę i prawe koło nie hamuje . Czy ktoś wie w czym może tkwić problem ?? Dodam że płyn nic a nic nie ubywa pompka raczej sprawna ponieważ słychać jak w przewodach po naciśnieciu przelewa się płyn.

Drugie pytanie gdzie znajdują się jakie kolwiek odpowietrzniki do odpowietrzenia hamulców i jak to sprawnie przeprowadzić. Jakieś fotki z miejscem odpowietrzników mile widziane ;) Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:56

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra w kabinie masz koło siedzenia dwie okrągłe deliekli wyjmij je i masz rurki na wieżchu a drugie miejsce jest za prawym kołem albo odkręć lub wejdz pod niego i msz tam dwa odpowietrzniki
Miłość :P