Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra

107 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Mattyy1920

Mattyy1920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 16:04

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Mam Zetora Fortere 11441 i gdzieś tak od wakacji borykam się z problemem hamulców.Otóż tak gdzieś w czerwcu zmieniona została jedna tarcza bo była zjechana a po tej zmanie traktor hamował dwoma kołami no i po jakimś czasie zaczą hamować tylko jednym.Gdy się hamuje odzielnie pedałami to jest dobrzę.Dodam jeszcze że zostały zmienione pompki z przodu i styłu i były regulowane hamulce ale to nic nie daje,machanicy załamują ręce i nie wiedzą co się dzieje może wy macie pojęcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Dzisiaj, 18:45
  •  

#22 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 17:01

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra A zauważyłeś może u siebie że jadąc do przodu po naciśnięciu hamulca, hamuje Ci jedno koło, a jadąc do tyłu i hamuje koło z drugiej strony?

#23 Share Mattyy1920

Mattyy1920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 17:41

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Wiesz co nie zauważyłem ale sprawdzę jutro,a ma to jakieś znaczenie?

#24 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 20:24

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra zobacz samoregulator mógł się zaciąć w ostateczności też zobacz zawór pnęumatyczny no chyba że zapieczony cylinderek a sprawdz czy po jeżdzie nie jest ciepła obudowa tylna

#25 Share Mattyy1920

Mattyy1920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:40

zobacz samoregulator mógł się zaciąć w ostateczności też zobacz zawór pnęumatyczny no chyba że zapieczony cylinderek a sprawdz czy po jeżdzie nie jest ciepła obudowa tylna

A gdzie się ten samolegulator i zawór pneumatyczny znajduje?

#26 Share 7341Zetor

7341Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 18:24

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra zawór pneumatyczny jest z prawej strony ciagnika między kołem a schodkami przy skrzyni taki duży kolor złotawy a przeprowadz test spuść powietrze z bańki jest tam zawór z boku i spróbuj chamować jak nie da rady to nic związane z pneumatyką i z ręcznym ewentualnie ręczny ci nie odbija i blokuje chamulec i dlatego tarcze przyciera u mnie tak było ręczny blokował i ciągnik nie mógł się uwlec doszedłem że blokowała się ten pręt na swąrzniu zatarł się dobiero rozebrałem załorzyłem kalamitke i chodzi. mówisz że pompki wymienialiście ale po co lały się. takim objawem może też być zapowietrzony układ, pytałem wujka miał to samo powiedział mi że cylinderek zrobił kaput przepuszzał płyn i się koło nieraz blokowało

#27 Share Mattyy1920

Mattyy1920

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 listopad 2010 - 15:05

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Aha dzięki sprawdzę.

#28 Share Filemon2

Filemon2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 11 listopad 2010 - 18:14

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra W forterze trzeba dodatkowo odpowietrzyc na zacisku hamulca na przednia os.Tam sa w sumie 3 odpowietrzniki.I o reszcie tez nie zapomniec to jest cylinderki i ten wspomniany zawór pneumatyczny gdzie sa dwa odpowietrzniki.Powodzonka ;)

#29 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 12 listopad 2010 - 10:05

zmieniona została jedna tarcza

Powinieneś zmienić już obie tarcze, takie jest moje zdanie. Hamulce to bezpieczeństwo Twoje i innych.

Pozdrawiam
Michał
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#30 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:18

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra ja też mam problem z hamulcami w 11441 a mianowicie hamulce mi blokują, tarcza od hamowania przednich kół jest strasznie goracą, teraz mam hamulce już tak popuszczone, że są bardzo słabe i nie blokuje ale to nie jest rozwiązanie problemu, odpowietrzanie pomaga tylko na chwilę, dodam że pedał robi się czasem bardzo twardy i ciągnik wyraznie blokuje hamulcami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 29 styczeń 2012 - 16:05

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam zamierzam kupić pompe hamulcową do Zetora proximy ponieważ jedna mi się popsuła a słyszałem że są jakieś lepsze od tych czeski tak powiedziął ktoś mojemu tacie tylko nie zdradził mu z jakiej firmy są i tu się rodzi pytanie jakie są dobre pompy hamulcowe do zetora byle niebyły to czeskie?
Miłość :P

#32 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 16:06

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Na pierszy montaż to do Zetorów produkuje słowacka firma Fragkov

#33 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 21:48

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra @adikpl1 nie wiem dokładnie jakiej produkcji są te tłoczki słowackiej czy czeskiej a powiedz mi czy tej firmy są dore ? bo te co ja mam to po 4 latach użytkowania wysiadł.....

Edytowany przez piwex16, 29 styczeń 2012 - 21:49.

#34 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:11

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra ja w swoim mam te słowackie fragkov i powiem ze są dobre 7 lat i jest ok nic się nie dzieje a pamiętaj żeby był płyn dot4 bo inny wyżera uszczelki i kończy cały układ

#35 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:21

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra to r3 nie stosować mam ?

#36 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:23

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Tak nie wolno go stosować, po zmieszaniu z dot 4 wyżera uszczelki, jak nie dużo to jeszcze obleci ale jak dużo to się lubi sr** układ, tylko płyn klasy dot 4 żaden inny, jak masz zamieszany z r3 to lepiej wymień cały płyn w układzie

#37 Share adizetor

adizetor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:21

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam, dzis przewozac belke siana do obory chcialem troche poszalec. Nie wyszlo mi to na dobre, poniewaz wcislem prawy hamulec i juz nie puscil - prawe kolo zostalo zablokowane. Pedal zrobil sie twardy w ogole nie mozna go wcisnac.

Wie ktos co to moze byc za przyczyna?

#38 Share kondzio164

kondzio164

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:48

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Ja mam tak nieraz jak trzymam pedały hamulca i zaciągam ręczny wtedy one robią się twarde i ciągnik stoi w miejscu ale potem zaciągam i spuszczam ręczny i już jest dobrze :)

#39 Share vip11

vip11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:01

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Tak jak kolega wyżej mówi zaciągnij i spuść ręczny parę razy i powinno być dobrze.

Edytowany przez vip11, 18 luty 2012 - 19:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 18 luty 2012 - 19:17

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Możliwe że zblokowało tłoczek w cylinderku bo był zardzewiały od strony osłony. czasami pomagaja sposoby kolegów wyżej, czasami trzeba młotkiem puknać lub rozebrać usunąć rdze złozyć i podciągnać hamulce.