Skocz do zawartości

Zdjęcie

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra

107 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 03 luty 2009 - 13:32

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Mam Zetorka 9641 i mam z nim problem mały. Co jakiś czas zapowietrza sie mi w nim tylni prawy hamulec. Mechanik mówił że trzeba instalacje uszczelnić. No i właśnie nie wiem gdzie to trzeba uszczelnić, jak i czym. Może ktoś już z tym sie spotkał, bardzo bym prosił o pomoc.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Dzisiaj, 01:33
  •  

#2 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 03 luty 2009 - 13:59

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Trzeba dać miedziane podkładki pod wszystkie nakrętki itp.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#3 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 08 luty 2009 - 18:59

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra A może coś konkretniej gdzie trzeba je dac? Pod wszystkie miejsca które sie skręca...?

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#4 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2009 - 19:53

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra moim zdaniem to płyn gdzieś ci ucieka, u mnie ciekł cylinderek z jednej strony,jeszcze sprawdz od strony wału tam idą pod kabiną też dwa przewody też lubi cieknąć , podkładkami nic nieuszczelnisz(jedynie przy pompce) bo wszstkie przewody mają koncówki z gwintem

Edytowany przez wsk125ccm, 13 sierpień 2009 - 22:22.
Cyt. poprzedniego posta.

#5 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:34

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra jeśli to ten sam układ co w proximie to ja mam taki sam kłopot serwisant powiedział mi że to układ wspomagany powietrzem i tam jest problem membranka sie zawiesza i nie oddaje zużytego powietrzana zewnątrz i hamulec powoli sie zapowietrza kazali mi wypiłowac rowek w takiej aluminiowej obudowie zeby nim powietrze uciekało ale ja sie uparłem żeby mi te część wymienili na nowa za jakis tydzien bedzie mechanik i wtedy dokładniej będe wiedział w czym rzecz i powiem żeby mi pokazałjak i co z tym rowkiem

#6 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:42

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra możliwe bo pod kabiną jest kilka zaworów,niech ci dają nowe częsci jak jest na gwarancji

#7 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:47

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra piszczo mam forterre11441 od 4 lat i proxime prawie2 lata jak macie jakies pytanka to jak w dym co wiem to pomoge pozdrawiam

#8 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 408 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 12 luty 2009 - 21:00

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra A więc tak: Ja miałem podobny problem w Proximie plus 9541 (hamulce 4x4), mianowicie zapowietrzyły mi się hamulce całkiem na wszystkie koła. Wszystko za sprawą tego że jest taki zaworek pod kabiną z prawej strony zaraz za zbiornikiem paliwa i w nim są dwa tłoczki, jak się naciśnie na hamulec to jeden tłoczek popycha drugi tłoczek który jest od dwuobwodowych humulcy do przyczep i wtedy może przedostać się tam powietrze z układu powietrza. Nowy zaworek kosztuje 1500zł, ale jako że serwis był niedaleko mnie to wpadli mi je odpowietrzyć i zrobili takie nacięcie w obudowie, aby to powietrze mogło swobodnie się wydostać na zewnątrz. Podobno tak jest w tych ciągnikach i producent wymyśłił takie rozwiązanie w "teraźniejszych" modelach i serwis ma prawo wykonać to nacięcie nawet na gwarancji nie tracąc jej. Jak byli u mnie to mówili że to już nieraz takie nacięcia robili. A nowy zaworek może wytrzymać tyle samo co ten orginalny, albo i krócej.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#9 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2009 - 21:27

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra bodzio jesteś wielki właśnie o to mi chodziło

#10 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2009 - 22:33

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra teraz ja mam pytanko może nie związane akurat z tym tematem czy u was we forterrach jak się depnie po cheblach to czy ciągnik drgania przechodzi ,czy to może wina tej tarczy na wale odkształciła się czy poprostu tak te typy mają ,u mnie tak się dzieje i troche jest to denerwujące

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2009 - 22:58

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra żadnych drgań na całej cypie czy to na szosie czy w polu pod obciążeniem nie zauważyłem dokładniej opisz w jakich momentach

#12 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2009 - 23:18

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra przy wolnej jeżdzie jest ok jak się depnie nic nie drga ,ale jak się szybciej jedzie i i się przychamuje to jest drrzenie ,tak mi się wydaje że to tarcza na wale ,(podobne objawy tak jak w aucie jak się tarcza skrzywi to też są takie drgania)wydaje mi się że to ta tarcza bo raczej okładzinom w zwolnicach nic nie jest bo się w oleju moczą ,ale jak u ciebie mackov nie ma z tym problemu i nic się przy chamowaniu nie dzieje to znaczy że u mnie jest coś żle

#13 Share mackov

mackov

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 12 luty 2009 - 23:26

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra przykro mi ale cos faktycznie jest nie tak i pewnie masz racje z ta tarczą.tak na marginesie to strasznie wkurzające jak sie cośpsuje w tych nowych maszynach człowiek dba o nie spłaca raty trzęsąc portkami czy podoła bo rynek nie pewny.mogły by sie odwdzięczyć bezawaryjnością

#14 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 12 luty 2009 - 23:34

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra na dniach ją wyjme i zawioze tam gdzie samochodowe tarcze przetaczają będzie to najtańszy koszt , potem zobacze dalej,a z tą awaryjnoscią niestety nie jest za dobrze ;)

#15 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 13 luty 2009 - 18:17

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra A moze zdaje Ci sie. Jest taki moment gdy jedziez po asfalcie ze czuc drgania ale to idzie od przednich kół a dokladniej od bieznika gdy przod jest slabo dociazony albo gdy masz za duzo powietrza... To normalne...

Edytowany przez wsk125ccm, 13 sierpień 2009 - 22:23.
Cyt. poprzedniego posta.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#16 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 15 luty 2009 - 11:45

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra No to dla mnie też się w forterze raz zapowietrzyło prawe tylne koło, i przy odpowietrzaniu płyn jak wyciekał to był taki jak kawa z fusami, po kilku przepompowaniach ciekł już czysty. A co do tego drżenia to ja zauważyłem że jest to od przednich kół, i zazwyczaj na twardej drodze typu asfalt, albo ubita droga gruntowa, i tam występuje drżenie, kiedyś nawet na odcinku takiej piaskowej drogi i na polu rozpędzałem się i przy hamowaniu nie było tego efektu.
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#17 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 15 luty 2009 - 12:10

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra No tak jest co do tego drgania. A płyn nigdzie nie ucieka bo cały czas jest taki sam stan...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#18 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 18:17

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Witam moze ktos mi pomoze podczas rozgrzania sie hamulcow blokuje mi sie hamulec na przedniej osi i jak ruszam to mocno drżą przednie kola gdy ostygnie jest ok, odpowietrzalem i nic ale jak rozlacze hamulce na pojedyncze kola to wdedy nie chamuje przod i jest wszystko dobrze i czy wam podczas hamowania drży przod jesli ktos mial taki przypadek prosze o dop.

#19 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 12:55

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra no wlasnie ale mi blokuja tylko klocki na przednim wale a nie na tyle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukaszbor

lukaszbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 14:05

Układ hamulcowy Zetor X540, Proxima, Forterra Dla waszej wiadomosci dzisiaj byl serwis wymienili caly zaciszk hamulcow na przednim wale i jest ok