Skocz do zawartości

Zdjęcie

hodowla bydła jak zacząć

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 09 lipiec 2014 - 14:56

hodowla bydła jak zacząć Odnośnie warunków jakie nalęzy spełniać jak i tego którą paszę ewentualnie podawać,to masz wiele tematów podpiętych,wystarczy poczytać i już wszystko stanie się jasne. Zgadzam się także z tym,że przesiadka z 15 na 150 krów to kosmos i najpierw trzeba sie do tego odpowiednio przygotować.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hodowla bydła jak zacząć Dzisiaj, 03:30
  •  

#22 Share papernik

papernik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 12:31

hodowla bydła jak zacząć

Myślę że w temacie "żywienie bydła mlecznego" znajdziesz ogromny zasób informacji o krowach mlecznych

Dzieki wielkie, zabieram sie za lekturę.

#23 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 17 lipiec 2014 - 19:27

hodowla bydła jak zacząć Nie napalajcie sie tak na krowy mleczne bo po kwietniu 2015r jak zniosa kwoty to mleko bedzie poniżej 1zł albo i niżej
ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share denisROLNIK

denisROLNIK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 listopad 2016 - 15:37

hodowla bydła jak zacząć

Witam koledzy piszę tu bo chcę spełnić moje mażenie odnośnie chodowli bydła mlecznego . Mam znikome doświatczenie w chodowli mam jedynie 3 jałówki mięsne simental ale przejdę do sedna mam z tata gospodrstwo o powieszchni 5h i 2 h wydzierzwionej łąki .Mamy równierz małe stado koni 7 sztuk razy fryzyjskiej . Jak by mi koledzy powiezieli ile mogę mieć krów mlecznych i jak mam to zacząć od podstaw . mam koło domu 1,7 h łaki i 2 ha oddalone od domu o 10 km pozostałe grunty to ziema orna klasy 2 i 3 na której  mógł bym mieć kukurydzę na paszę . I teraz pytanie jak mam to zrobić mam kupować jałówki cielne czy cielki od rolników odpajać je mlekopanem .? posiadam też sporo budynków.

mam kilka maszyn zielonkarskich :)

jeszcze pytanie odnośnie sianokiszonki lepiej by było robić w pryzmie czy w balotach . ?   :)

pozdrawiam :)

Edytowany przez denisROLNIK, 20 listopad 2016 - 15:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share maciejo360

maciejo360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 22:24

hodowla bydła jak zacząć To zależy ile jesteś w stanie zebrać paszy, sianokiszonek i kiszonki z kukurydzy. Znasz swoją ziemie, wiec powinieneś to oszacować. Może masz w swojej okolicy dostęp do wysłodków? Co do cielaków, to zależy od tego w jaki sposób myślisz prowadzić swoje gospodarstwo oraz kapitału. Zakup kilku cielnych jalowek jest sporo wyższy niż cielaków. Napisałeś że chcesz rozpocząć hodowle bydła mlecznego, czyli w przyszłości się z tego utrzymywać. Zdajesz sobie sprawę że z takiej ilości jak na razie się nie utrzymasz? Dochodzi też zakup krów mlecznych, a na takim areale dałbyś utrzymać z 15 sztuk dojnych? Jeśli bydło mleczne to kukurydza, zboża i sianokiszonka muszą być. Jeszcze trzeba pomyśleć o młodzieży na remont stada. Potrzebna jest dość obszerna wiedza o genetyce, żywieniu, chorobach i rozmnażaniu. Trzeba pilnować parametrów mleka. Zakup aparatu udojowego. Myśle że jeśli jest to twoim wielkim marzeniem to dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości i dokładnym planowaniu wydatków i kolejnych posunięć dałbyś radę utworzyć stado, które zapewniłoby Ci utrzymanie. Masz jakieś zaplecze finansowe, jakie sprzęty? Można też chodzić do pracy i za wypłatę utrzymywać się, a bydło niech generuje dochód na rozwój. Jesli jesteś siebie pewien jest tez możliwość sprzedania koni, byłby to duży zastrzyk gotówki... Ale takie decyzje musisz bardzo poważnie przemyśleć i samemu zdecydować co zrobić. Śmiało pytaj, zawsze pomogę ;)