Zaloguj się, aby obserwować  
kuzaj63

zetor 10145 czy 9540?

Polecane posty

kuzaj63    45

Witam.

Noszę sie z zamiarem kupna jednego z tych ciągników ,ewentualnie 8145 lub 8540.

I moje pytanie jest takie - czy kupić 8145-10145 czy dołożyć PLN i kupić 8540-9540 lub 10540.

Prosił bym o opinie użytkownikó w takich ciągników.W czym jedne są lepsze od drugich a w czym gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam ZETORA 8145 dlatego że byłem posiadaczem tego modelu z przednim napendem. Strasznie silnik mułowaty niechciał chodzić z pługiem 3 który ciągam Massey-Fergusonem 255 chyba że wybierzesz wersje bez przodka to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Teraz to powiedziałeś ciągnik niespełna 80 km nie mógł sobie poradzić a 47 km jak dobrze pamiętam daje radę? chyba ty jednak nie miałeś styczności z takim ciągnikiem .

My mieliśmy kiedyś 10045 nasz był kupiony po konkretnej odnowie bo poprzedni właściciel robił go dla siebie ale musiał go sprzedać, był to dobry ciągnik bo był wyremontowany i praktycznie przez dwa lata użytkowania nic nie dołożyliśmy do niego, sprzedaliśmy bo okazał się za mały, szkoda mi go było troszkę ;) a tak ogólnie to mogę powiedzieć ze jednak brakuje mu tego komfortu pracy. najgorsze są biegi bo w tych seriach to zawsze jest problem, nie wiem jak jest w takim np 10540. ale jestem pewny że ogólny komfort pracy zdecydowanie lepszy dlatego Ja oczywiście był bym za 10540 tylko taki zetor to chyba wydatek ok 50 tys a 10045 to może troszkę ponad 30 tyś.

Edytowano przez zetor10045

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

kolego a do jakich celów miałby być ten traktorek? Na jakim areale by pracował i czy ma jakiegoś pomocnika? Posiadasz już do niego jakiś sprzęt? Nie myślałeś nad innymi markami?

Edytowano przez radex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Ciągnik ma pracować na 38ha(tendencja wzrostowa) z czego 8ha to łąki + hodowla.

Ma być ciągnikiem głównym(pomoże zetorowi 5245).

Co do maszyn-z czasem sie kupi, a na razie 3skiby na obrocie po 5245 i agregat uprawowy 2.8m.

Kolego zetor10045 w Twojej galerii zobaczyłem 1224.

Zastąpił 10045?Na jakim areale?

Edytowano przez kuzaj63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ormor    6

Z czasem jeżdziłem 10540 i komfortowa jazda z tym zetorem ... biegi dobrze wchodziły , a i się wkręcał na obroty ... polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

to ja bym Ci proponował 10540 jeżeli fundusze pozwalają. Skoro masz zwiększyć areał to lepiej kupić większy ciągnik i mieć zapas mocy... a nie zastanawiałeś się nad innymi markami? czy to musi być zetor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Witam

 

na temat zetora 10145 mogę powiedzieć że dla mnie to był jeden szrot a nie ciągnik. miałem go przez 3 lata i to były ci ciężkie lata dla mnie. szczerze mówiąc to bałem się nim wyjeżdżać w pole by znów coś nie popsuło. pierwszego toku jeszcze jako tako się robiło ale później to już była masakra. kłopoty były z podnośnikiem. nie jeden mechanik z nim walczył i nic nie wywalczył. w silniku wał pękł podczas prasowania a ile razy wydmuchiwało nam uszczelkę to już nawet nie liczyliśmy. nie mówię że każdy zetor do szrot gdyż mamy też 16145 z którego jesteśmy zadowoleni. 10145 zamieniliśmy na deutza dx 4.51 85 km i powiem ci że ciągnik bardzo fajny. skrzynia synchronizowana biegi super komfort wiele lepszy niż w zetorze 10145 w pługu i w agregacie uprawowo siewnym 3 metry daję sobie lepiej radę niż 10145. co do 10540 nie będę się wypowiadał gdyż nie miałem styczności z tym modelem ale jeśli chodzi o komfort to widać ze będzie wiele lepszy niż 10145. decyzja zakupu należy do ciebie. może tobie się trafi lepszy model niż mi. ale jeśli chcesz starego zetora to zastanów się bardziej nad zetorem 10245 w kabinie euro gdyż widoczność w nim będzie wiele lepsza niż w tej starej kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

@rafal2511 co do Twoich doświadczeń z 10145 chyba bardzo źle trafiliście .

Co do "konia z innej stajni niż zetor" to może i bym sie zdecydował gdybym kupował nowego ale przy kupnie używki nie wiadomo jak sie trafi i na części można potem nie wyrobić :)

A jak ze spalaniem w tych ciągnikach?

Chodzi mi też po głowie opcja żeby kupić 12145 ,kawałki pola są średnio po 3ha.

Dobry był by to pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

@rafal2511 co do Twoich doświadczeń z 10145 chyba bardzo źle trafiliście .

Co do "konia z innej stajni niż zetor" to może i bym sie zdecydował gdybym kupował nowego ale przy kupnie używki nie wiadomo jak sie trafi i na części można potem nie wyrobić :)

A jak ze spalaniem w tych ciągnikach?

Chodzi mi też po głowie opcja żeby kupić 12145 ,kawałki pola są średnio po 3ha.

Dobry był by to pomysł?

 

no z tym 10145 to naprawdę był pech, mam obecnie 16145 i na ten ciągnik to naprawdę złego słowa to raczej nie powiem. fakt hamulce mam do naprawy ale już takiego kupiliśmy. w moim niestety nie ma wspomagania i przez co jest mały skręt i trochę ciężko się manewruję. wadą tych ciągników jest to że są strasznie wolne. spalanie. nasz 16145 w prasie rolującej wychodzi koło 10 litrów a jak prasowaliśmy 10145 to wychodziło 11-12 litrów. 16145 w pługu fenet 4 obrotowy 180 szerokości to spalanie chyba koło 15 litrów na h i hektar ( nie pamiętam dokładnie) a w agregacie uprawowo siewnym coś koło 10 litrów (nie pamiętam dokładnie gdyż brat siał i on mierzył spalanie) na hektar 12145 powinna spalić troszkę mniej ale nie wiele rewelacji nie będzie. jak chcesz kupić zetora i wyrobiłbyś się z kasą to kup lepie 12245 z kabiną euro będziesz miał o wiele lepszą widoczność a to jest dużo w tych ciągnikach. jak kupowaliśmy deutza to też się trochę obawialiśmy jak to będzie ale nie ma tragedii wystarczy że zaleje si e dobrym olejem skrzynię i silnik i tego trzeba pilnować i będzie git. spalanie dość zadowalające w pracach koło domy to nie więcej 4 litra na godzinę w pracach polowych tak od 8 na godzinę zależy przy czy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj