Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont kadłuba zespołu żniwnego

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 13:47

Remont kadłuba zespołu żniwnego Witam.Chodzi mi o wymianę "podłogi" pod ślimakiem w "hederze".oraz dorobienie płoz od spodu.
Czy ktoś taki remont może wykonywał .
Jakieś sugestie ,podpowiedzi,wskazówki,ewentualny koszt takiego remontu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont kadłuba zespołu żniwnego Dzisiaj, 08:47
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2012 - 14:22

Remont kadłuba zespołu żniwnego Masz starszy czy nowszy typ hedera?

#3 Share kuzaj63

kuzaj63

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 346 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 14:37

Remont kadłuba zespołu żniwnego Kombajn z 81r. więc raczej stary typ.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2012 - 14:51

Remont kadłuba zespołu żniwnego Odezwij się na PW - ja to wymieniałem.

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 16:54

Remont kadłuba zespołu żniwnego Ci produkują wszystkie osłony blachy itd. w moim też są do wymiany muszę kupić:/
http://allegro.pl/os...2031651718.html
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:14

Remont kadłuba zespołu żniwnego Skoro mowa o hederze to mam do zrobienia luzy na palcach ślimaka (palce mają luzy). Dużo przy tym jest roboty? Może ktoś opisać? No i pytanko jakiego producenta części zamienne co by trochę wytrzymały?

#7 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 01 luty 2012 - 20:24

Remont kadłuba zespołu żniwnego Co do palców: Trzeba zdjąć pokrywę na ślimaku i zdjąć łoś w środku, jeśli będziesz wymieniał tuleje żeliwne, które trzymają palce. A jeśli chodzi o prowadnice palców, to na każdy palec przypada dwie śrubki do odkręcenia. W sumie łatwa robota. Problem może być jedynie ze zdjęciem łosi.
A co do producenta części zamiennych to sprecyzuj o jakie dokładniej części Ci chodzi.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2012 - 23:17

Co do palców: Trzeba zdjąć pokrywę na ślimaku i zdjąć łoś w środku, Problem może być jedynie ze zdjęciem łosi.

Co Ty mówisz, naprawdę tam jest Łoś :blink: no zdjąć tego łosia to faktycznie może być problem ;[

#9 Share Bizonek1

Bizonek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Muzyka, Elektryka

Napisany 02 luty 2012 - 13:53

Remont kadłuba zespołu żniwnego No ja u siebie nie zdjąłem, nie dało rady, ale na sezon 2012 pewnie będę musiał to zrobić, bo też mam luzy na palcach. Na wszystko idzie znaleźć sposób:D WD-40 może pomoże:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 22:32

Remont kadłuba zespołu żniwnego U mnie na tej "łosi" na jednym z końców urwała się śruba i wszystkie te żeliwne trzymaki palców się pokruszyły, dało po kieszeni..., śruba tam była 8.8 teraz wymieniłem obie na 12.9 i musi wytrzymać, bo o twardszych nie słyszałem.
A co do tej podłogi to mam bizona z '88roku i mam podłogę z takim garbem, ile ja się nakur*owałem na to w żniwa to głowa mała, jak przyjdzie czas na bizona to biorę szlifierkę i wycinam cały ten garb ;[ wszystko się przed nim zbiera i jak chwyci wiąchę czyli to co się nazbiera to aż kombajnem trzęsie tak młocarnia dostaje przez to, nie ma równomiernego podawania.

Edytowany przez Junkers, 24 marzec 2012 - 22:39.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#11 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 10:08

Remont kadłuba zespołu żniwnego Nic tylko zakladac

http://otomoto.pl/he...owy-A78879.html
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#12 Share artur1980

artur1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 10:46

A co do tej podłogi to mam bizona z '88roku i mam podłogę z takim garbem, ile ja się nakur*owałem na to w żniwa to głowa mała, jak przyjdzie czas na bizona to biorę szlifierkę i wycinam cały ten garb ;[ wszystko się przed nim zbiera i jak chwyci wiąchę czyli to co się nazbiera to aż kombajnem trzęsie tak młocarnia dostaje przez to, nie ma równomiernego podawania.

Witam.
Też mam takiego bizona z tego roku co ty bo niedawno go kupiłem i też jest ten garb i pewnie będzie to samo co u Ciebie. Nic nie daje cofnięcie motowideł, powinno lepiej wrzucać, a może wymienić podłogę ze starego typu jak będzie pasować.(cena ok. 400 zł)
http://moto.allegro....2431714199.html

#13 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 12:55

Remont kadłuba zespołu żniwnego A gdzie wam zbiera się ta masa? Przed ślimakiem czy na kosie?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#14 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 14:06

Witam.
Też mam takiego bizona z tego roku co ty bo niedawno go kupiłem i też jest ten garb i pewnie będzie to samo co u Ciebie. Nic nie daje cofnięcie motowideł, powinno lepiej wrzucać, a może wymienić podłogę ze starego typu jak będzie pasować.(cena ok. 400 zł)
http://moto.allegro....2431714199.html

Otwieram link a tu "Strona przedmiotu została usunięta przez pracownika Allegro." bardzo dziwne.
Jakby pasowała to bym się pokusił tylko nie wiem, jak na to zareagują kamienie, liczy się każda słomka i tnę jak najniżej, mam nawet wskaźnik poziomu hederu założony, kilku osób się pytałem to mówili że to jest nowy typ i garb w jakimś stopniu zapobiega przedostawaniu się kamieni. Ale mamy na pewno ten sam problem :(

A gdzie wam zbiera się ta masa? Przed ślimakiem czy na kosie?

Na kosie nic się nie zbiera, kosa jest w porządku, ten garb jakoś to powoduje tak że zbiera się (prawie tylko z owsem się tak dzieje) przed podajnikiem ślimakowo-palcowym jak są po bokach te świdry i jak już się zbierze odpowiednio duża "bołda" to ją dopiero przesuwa na palce i to wszystko idzie na raz na młocarnie, wtedy aż silnik przykuca. Jaśniej już niestety nie potrafię wytłumaczyć.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#15 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 14:14

Remont kadłuba zespołu żniwnego Wystarczająco zrozumiale napisałeś. W takim razie radzę wam przyjrzeć się podajnikowi ślimakowo-palcowemu ponieważ w moim Bizonie nie miałem tego garba i też się zbierało (zazwyczaj z jednej strony) i potem jak szło naraz dużo masy to młocarnia aż trzeszczała. U mnie szczególnie w życie się tak zbierało, w pszenicy też czasami, ale znacznie rzadziej. My odginaliśmy młotem ten świder co właśnie powinien przesuwać masę i nieznacznie pomogło, ale zawsze to coś. Być może związane jest to z samym ustawieniem tego podajnika ślimakowo-palcowego.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#16 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 lipiec 2012 - 17:41

Remont kadłuba zespołu żniwnego Junkers a jaką masz odległość od końca świdra ślimaka do dna hederu? tę szparę? może masz zbyt wysoko ślimak
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#17 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 08:10

Remont kadłuba zespołu żniwnego Ślimak jest ustawiony ciasno na dwa palce, niżej raczej nie będę ustawiał, bo trzeba uważać na palce nagarniające, ale było próbowane niżej i prawie nic to nie pomogło.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 07 lipiec 2012 - 08:52

Remont kadłuba zespołu żniwnego Jeszcze jedna przyczyna że zboże zostaje na hederze to ktoś grzebał przy motowidłach! Jakaś strona się oberwała, żle ustawił i zespawał! A to już wystarczy że nie będzie dość daleko wgarnięte pod ślimak!