Skocz do zawartości

Zdjęcie

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:57

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 witam. Niedawno zakupilismy tego ursusa no i teraz przyszły mrozy i nie możemy go odpalić. Chcielibyśmy podłączyć do niego prostownik, tylko nie wiemy jak czy można ładować obydwa akumulatory jednoczesnie czy trzeba ładowac każdego pojedynczo. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Dzisiaj, 23:11
  •  

#2 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:05

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Zależy jakie masz aku i jaki prostownik

#3 Share voldemort

voldemort

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:09

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 prostownik mam taki że możesz ładować i na 12v i na 24v a akumulatory są 2x 12v tylko on ma na rozruch 24v a napiecie jest 12v i dlatego sie pytam własnie...

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:12

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Zajrzyj do tematu "JAK PODŁĄCZYĆ PROSTOWNIK 12V DO INSTALACJI 24V" tam o tym pisałem. http://www.agrofoto....post__p__865729

Edytowany przez MAT912, 28 styczeń 2012 - 12:45.

#5 Share adam30

adam30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:44

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Rozruch ma tylko na 24v a alternator 12 v powinienes podłaczyc pod przewód idac z alternatora do akumulatorów bo tam jest 12v i oby dwa akumulatory sa ładowane jednocześnie.

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:55

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Ogólnie prąd z aku wychodzi 24V bo tak są podłączone jeżeli by nie były tak podłączone to z kąd by się wziął rozruch 24? Podłącz albo do jednego aku + a do drugiego - albo do dzyndzla od rozrusznika + a - na mase w oby dwóch przypadkach ładuj na 24
Mój Wladimirec podbija świat

#7 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:39

Ogólnie prąd z aku wychodzi 24V bo tak są podłączone jeżeli by nie były tak podłączone to z kąd by się wziął rozruch 24? Podłącz albo do jednego aku + a do drugiego - albo do dzyndzla od rozrusznika + a - na mase w oby dwóch przypadkach ładuj na 24

Bzdury waść piszesz jeżeli nie masz pojęcia jak to podłącyć to nie wprowadzaj ludzi w błąd bo zniszczą sobie akumulatory lub prostownik . w takim przypadku podłączamy zacisk plusowy 12v do wyjścia alternatora a minusowy gdziekolwiek na masę wtedy akumulatory ładuje się równolegle

#8 Share Dawid18

Dawid18

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 14:52

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Najlepiej jest podłączyć kabel plusowy do rozrusznika gdzie przychodzi kabel prądowy ( ja w to miejsce mam taki płaskownik przykręcony razem z kablem prądowym ciągnika i podłączam podto prostownik i rozruch ) a inusowy obojętnie gdzie np za drabinke.

Edytowany przez Dawid18, 28 styczeń 2012 - 14:53.

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

#9 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:51

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 nie wiem czy to jest dobrze ale ja mam duzy na kolkach prostownik 12/24V z lat 90 i podlanczam go pod rozrusznik na 24V plus na kabel pradowy a minus za jakas srube i zawsze odpala bez problemu.

#10 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:56

witam. Niedawno zakupilismy tego ursusa no i teraz przyszły mrozy i nie możemy go odpalić. Chcielibyśmy podłączyć do niego prostownik, tylko nie wiemy jak czy można ładować obydwa akumulatory jednoczesnie czy trzeba ładowac każdego pojedynczo. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Jeżeli przełącznik 12/24V jest sprawny to oba akumulatory ładowane są jednocześnie i tak powinno być również w przypadku ładowania prostownikiem, podłączasz + pod śrubę na rozruszniku i - do odizolowanego elementu konstrukcji ciągnika. Sprawny przełącznik 12/24V to podstawa prawidłowego ładowania obu akumulatorów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 00:05

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Nie podłączaj na 24v bo popsujesz aku. w tym układzie jest cały czas 12v do puki nie wciśniesz rozruchu. Możesz połączyć plus prostownika przy alternatorze gdzie idzie przewód do ładowania albo do grubego przewodu idącego na rozrusznik bo jest to plus pierwszego akumulatora, minus na mase ciągnika. Akumulatory połączone są w szereg, ich pojemności sumują się i ładują się równomiernie przy takim podłączeniu.

#12 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:15

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 A ja ci coś innego paradzę. Zwykle prostownik podłączmy przy rozwuszniku + i gdzoeś na korpus -. jeżeli masz 12/24 niewiemy jak masz aktualnie przełączone pod siedzeniem. Zmierz miernikiem tam gdzie bedziesz zaciski podłanczał, jakie jest napięcie,a skoro masz regulowany prostownik to twoja konfortowa sytuacja pozwoli ci nastawić 12 lud 24 wolt, w zależności ile ci pokaże miernik. moim zdaniem to bezpieczne postepowanie bez ewentualnego zalu do zadnego z doradców.

Edytowany przez lukaskurp, 30 styczeń 2012 - 22:17.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:43

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 @lukaskurp A ja Ci radzę niczego nie radzić, bo większych bzdur jak żyję to nie słyszałem, Przecież Ty nie masz pojęcia o zasadzie działania przełącznika 12V/24V.

#14 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:56

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 skoro tak, zastrzel mnie retoryką

#15 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:04

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Mat każdy orze jak może , miałem kumpla starego szofera/traktorzystę to odkręcał te grube kable od pińków przy przełączniku12/24 łączył kable do kupy i podpinał się plusem na rozruszniku a minus na masę i ładował na 24V .
A gdy mówiłem mu że można bez tej całej gimnastyki się podpiąc na 12 V i oba akku będą ładowane równolegle to się wnerwiał i mówił że dobrze jest tylko tak jak on robi :)

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:11

A ja ci coś innego paradzę. Zwykle prostownik podłączmy przy rozwuszniku + i gdzoeś na korpus -. jeżeli masz 12/24 niewiemy jak masz aktualnie przełączone pod siedzeniem. Zmierz miernikiem tam gdzie bedziesz zaciski podłanczał, jakie jest napięcie,a skoro masz regulowany prostownik to twoja konfortowa sytuacja pozwoli ci nastawić 12 lud 24 wolt, w zależności ile ci pokaże miernik. moim zdaniem to bezpieczne postepowanie bez ewentualnego zalu do zadnego z doradców.

Jeżeli masz 12V/24V to pod siedzeniem masz zawsze 12V, 24V jest tylko w czasie rozruchu i podłączając prostownik 12V przy rozruszniku plus i minus na masę są ładowane obydwa akumulatory, oczywiście przy sprawnym przełączniku 12V/24V jak słusznie zauważył kolega @roltech, i w żadnym wypadku nie można ładować prądem 24V bo akumulatory są połączone równolegle a nie szeregowo.

@wpsowa692 mówimy o ładowaniu na ciągniku bez łączenia szeregowo , bo zaraz ktoś powie że można wyjąć i w domu ładować, bo to cieplej.

Edytowany przez MAT912, 30 styczeń 2012 - 23:19.

#17 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:25

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Dlatego miernik wskaże w zalżności od rozładowania aku naście (9,10,11) wolt i ładujesz na nastawia prostownika 12V. W poście jasno zazanczyłem że każdy załancza prostownik według własnych nastaw i własnych upodobań, czego najlepszym dowodem jest post usera "wpsowa". miernik napewno niczemu nieprzeszkodzi.

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:39

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 Ładuje się zawsze 12 V przy równoległym podłączeniu akumulatorów
a 24V przy szeregowym co sugerował kol.@ wpsowa ale to jak byś je rozłączył i podłączył szeregowo, a przy prostowniku nastawiasz amperaż i to nie jak kto chce tylko powinno być ładowane amperażem równym 1/10 poj. akumulatora.

Edytowany przez MAT912, 30 styczeń 2012 - 23:42.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 00:19

ładowanie akumulatorów w ursusie 1224 ale ja to wiem, rozmawiamy o leciwych traktorach w których z wiekiem właściciele dokonują kosmicznych "innowacji" w instalacji i et cetera. sam z niejednym miałem doczynienia, a autor tematu stwierdza, że to jego swieża maszyna. Ideą forum jest doradzanie, a nie przepychanie swoich racji, ja doradziłem własnoręczne sprawdzenie aktualneego stanu rzeczy(wspomniałem gdzie zwylke przypinamy zaciski prostownika), jaką mamy gwarancje że jest tam wszystko "fabrycznie" i co szkodzi ten woltomierz, że zaraz takie bzdury mówię. O amperażu nic nie wspominałem, sam autor zaznaczył że ma prostownik nastawiany na ładowanie 12V i 24V i jedynie wokół tej nastwy była mowa.