Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki Pronar

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 styczeń 2015 - 07:11

Kosiarki Pronar

to tym bardziej to co tylko kosiarkę ci potrzeba w gospodarstwie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki Pronar Dzisiaj, 20:58
  •  

#42 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 08 styczeń 2015 - 07:58

Kosiarki Pronar

szczepan84 temat jest kosiarka pronar a nie jakie maszyny są mio potrzebne w gospodarstwie

#43 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego, technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 14 luty 2015 - 06:19

Kosiarki Pronar

wybór padł zakupiłem Talexa 2,80 szerokości czy to dobry wybór czas pokaże:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 15 luty 2015 - 22:41

Kosiarki Pronar

kiedy to bylo 13 w piatek :D -wiec zycze duzo szczescia bo bedzie ci na pewno potrzebne przy tej marce, od razu schowaj pod dach bo do sianokosow moze farba zejsc.jak masz czas to wszystkie sruby po dokrecaj, nastroj sobie katowki do wzmacniana ramy zawieszenia[po skonczeniu gwarancji, na gwarancji ci wymienia , znaczy sie przysla ci kurierem i sam sobie wymienisz] o zapasowych paskach i lozyskach to nawet nie wspomne. gdzie tu opisywalem na biezaco moja przygode z talexem i premiu-trade.

chyba ze zmienili dostawce stali, lakieru itp.- wtedy kupie od nich nowa bo moja 3 letnia po ciaglych naprawach wyglada gorzej niz 30-letnia meduza.

z ciekawosci  zobaczylem ta kosiarke -listwy comer sa dobre mam taka przy innej kosiarce, natomiast uklad zawieszenia taki sam jak przy rotacyjnej wiec czarno to widze,

Edytowany przez jacus, 15 luty 2015 - 22:48.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share stefan_1987

stefan_1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 16 luty 2015 - 06:29

Kosiarki Pronar

Masz Talexa dyskowego czy rotacyjnego? O bębnowych czytałem, raczej złe opinie. O dyskowych tej firmy słyszałem raczej dobre opinie. Diler powiedział, że sprzedał już kilkadziesiąt sztuk kosiarek i nie było żadnych zgłoszeń usterek. Mało tego polecił mi Talexa zamiast Pronara bo mówił, że Pronar coś kombinuje ze swoimi listwami tnącymi i nie jest do nich przekonany.

#46 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 16 luty 2015 - 22:38

Kosiarki Pronar

ja mam rotacyjna, dyskowych wtedy jeszcze nie produkowali, tak jak napisalem rama zawieszenia jest taka sama jak w rotacyjnej -przynajmniej tak na zdjeciu wyglada i jesli nie zmienili dostawcy stali  to po paru miesiacach koszenia sie rozleci ,co z tego ze blacha jest w miare gruba , pospawana odpowiednio jak blacha jest pewnie ukrainska lub indyjska . malowanie rdzy nic nie pomoze.

Edytowany przez jacus, 16 luty 2015 - 22:39.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#47 Share Szymon93

Szymon93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, sport

Napisany 18 luty 2015 - 22:55

Kosiarki Pronar

trzeba było wybrać pronar albo cos z vicona dosyc tanie :) ale cóz wybór widze padł :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 12:34

Kosiarki Pronar

każda będzie kosić najpierw po kieszeni potem się zobaczy jak dużo nie będzie kosić to poco płacić kupę kasy a tak po za tym na 20ha kupować 3m kosiarkę ja kosze bardzo dużo i zamierzam kupić 3-3,20 i też nie wiem co kupić lelka z dolnym zawieszeniem kosztuje 28netto a tak jak piszecie za taka kasę np:PRONARA można kupić brutto i centralne zawieszenie ale sam się zastanawiam co z robić 

Ja ma Pronara PDT 290, kosi już 5 sezon. Miała jedną awarię, padł uszczelniacz i wyciekł olej z przekładni, po naprawie dodałem do oleju smaru i to nie był dobry pomysł, opiłki pływały po całej przekładni. Teraz wypłukałem przekładnię ale nie liczę, że wytrzyma zbyt długo i kupiłem nową(żeby leżała na półce i czekała na koniec obecnej). Cena nowej kompletnej przekładni to 1200zł netto. W takiej cenie to do Pottingera czy innej zachodniej można kupić co najwyżej jeden wałek do przekładni.

U mnie ta kosiarka pracuje na 100 ha. Głównie jednokośnie łąki a potem wypas ale czasem dwukośne. Jest lekka, łatwo ją transportować bo ma centralne zawieszenie: w górach i po krzakach zawsze można ustawić ją w dogodnej pozycji. W przypadku szybkiego najazdu na przeszkodę unosi się do góry i cofa do tyłu. Ma bardzo prostą regulację nacisku na podłoże, nożyki są tanie i bardzo wytrzymałe. Nigdy kamień z kosiarki nie wyleciał do przodu zawsze wypada do tyłu co wpływa na bezpieczeństwo i oszczędności(nie trzeba wymieniać szyb w ciągniku). 

Kosiarka w sezonie stoi na dworze po sezonie jest garażowana. Po pięciu latach wygląda prawie jak nowa.

Jeśli ktoś ma wybór zachodnią maszynę bez centralnego zawiasu vs. Pronar z centralnym to zdecydowanie polecam Pronar.
Przed zakupem kosiarki składanej tylko na bok(bez możliwości składania do tyłu) radzę obejrzeć wszystkie dojazdy do łąk, czy gałęzie nam na to pozwolą.