Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosiarki Pronar

47 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmtrac675

farmtrac675

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:13

Kosiarki Pronar Mam pytanko,co myślicie o kosiarce z pronaru PDK 210.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosiarki Pronar Dzisiaj, 07:47
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 luty 2010 - 19:15

Kosiarki Pronar wiem że kosztuje 10900zł i jest to coś na licencji krone chyba, ogólnie to chyba najtańsza dyskówka na polskim rynku ;[

#3 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 19 luty 2010 - 21:03

Kosiarki Pronar W gazetach rolniczych ją bardzo chwalą , w rzeczywistości jest chyba inaczej:) jest popularna , bo tania:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 19 luty 2010 - 21:20

Kosiarki Pronar fakt w gazetach ją chwalą bo w stosunku ceny do jakości jest ok. ale co do tej marki mam stanowcze uprzedzenie więc raczej nie polecam ;[

#5 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 19 luty 2010 - 23:08

Kosiarki Pronar Jeżeli z tą kosiarką jest tak jak z ich prasą też na licencji Krone to raczej świata nie zawojuje jeżeli zastosują ten sam maślany materiał

#6 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 08 czerwiec 2010 - 12:04

Kosiarki Pronar Myśle, że to dobra kosiarka, tania, a przede wszystkim lekka i ma małe zapotrzebowanie mocy :) :)
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 czerwiec 2010 - 06:13

Kosiarki Pronar No ale ktoś to już kupił? He pewnie kupił i wstyd się przyznać he he,

#8 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 29 lipiec 2010 - 07:48

Kosiarki Pronar

wiem że kosztuje 10900zł i jest to coś na licencji krone chyba, ogólnie to chyba najtańsza dyskówka na polskim rynku :D

Oglądałem kosiarkę pronaru ale model PDT250 i jest to kolejna kosiarka dostępna na polskim runku na włoskiej listwie tnącej COMER, wiec chyba nie ma to nic wspólnego z krone. Czyli model PDK210 pewnie też jest na listwie tnącej COMER.
Cena PDT250 to 18700zł netto.

Poszukuje katalogu części do kosiarek pronaru (nie ważne który model) aby porównać to z kosiarka famarolu, jak ktoś ma dostęp do proszę o kontakt.

#9 Share bernatziom1996

bernatziom1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 maj 2011 - 17:29

Kosiarki Pronar Witam chciałbym dowiedzieć się na temat kosiarki pronar 290 z centralnym zawieszeniem co o niej sądzicie jak z wytrzymałością? Czy może lepiej samasz 300 bez centralnego zawieszenia co bardziej polecacie proszę o szybkie odpowiedzi bo jutro mam już dać odpowiedz. Z góry dzięki.

Edytowany przez Marcin91, 23 styczeń 2013 - 21:13.

#10 Share ekologicznie

ekologicznie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 06:38

Kosiarki Pronar Mam kosiarkę Pronar PDT290 od roku. Teraz koszę nią drugi sezon. Wspólpracuje z ciągnikiem Zefir 85. Jak narazie bezawraryjna. Ma bardzo dobre zabezpieszczenie najazdowe, które chroni kosiarkę w przypadku najechania na wieksze przeszkody (automatycznie odgina kosiarkę do tyłu i unosi do góry). Dużym plusem jest możliwość dowolnego ustawienia kosiarki do transportu. Jedyny minus jest taki, że przekładnie w tej kosiarce osiągają dość wysoką temperaturę.
Posiadam też kosiarkę bębnową to wydajność i jakość koszenia jest nieporównywalna na kożyść dyskowej.

Edytowany przez ekologicznie, 20 czerwiec 2011 - 06:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 20 czerwiec 2011 - 15:30

Kosiarki Pronar Ja wlasnie zastanawiam sie miedzy innymi nad miejsza wersja czyli 250 PDT cena dosyc atrakcyjna wykonanie tez ok jedno co mnie zdziwilo to dyski oraz chyba cala listwa jest powleczona plastikiem? sam nie wiem czemu ale wzbudza to we mnie pewne obawy i watpliwosci co do jakisci tej listwy moze i bez racji ale jakies dziwne odczucie
Moze wiesz cos na temat wlasnie tej 250?

#12 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 18 wrzesień 2011 - 12:53

Kosiarki Pronar chciałbym kupić kosiarkę pronar pdt 250. zastanawiam się czy c360 da radę no bo niby wymagana moc to 50km ale jakoś mam dziwne wątpliwości

#13 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 wrzesień 2011 - 11:36

Kosiarki Pronar hmmm w galerii jest uzytkownik ktory pracuje takim zestawem wiec rade da jak ma dobry silnik i podnosnik tylko nie wiadomo jak dlugo, ja pracuje z taka kosiarka same rollerem 70 i powiem ze stawia taki sam opor jak kosiarka 1,65 rotacyjna

#14 Share lukeczl

lukeczl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:20

Kosiarki Pronar odnalzłem gostka od tej pdt250+c360 i mówił ż daje rade tylko belki nie wytrzymują i dlatego kosi zetorem 7211.
oglądałem te kosiarki na żywo i porównywałem z samaszem to za wielkich różnic sie nie dopatrzyłem powiedziałbym że obie sa jednakowe tylko drobiazgi je odróżniają. a skusiłem sie na pronara

Edytowany przez lukeczl, 02 styczeń 2012 - 18:42.

#15 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:35

Kosiarki Pronar Witam od niedawna zastanawiam się nad zakupem kosiarki dyskowej którą będe kupował prawdopodobnie jesienią teraz brak funduszów :( i zastanawiam się nad kosiarką pronarowską PDK 210 co onich sądzicie jak pracują jaka jest ich awaryjność jak radzą se na pagórkowatym terenie i czy ciężko imi pracować czy 60KM wystarczy :unsure: ? będzie kosiła wraz z otawami i trzecim pokosem ponad 30ha (niech się wypowiedzą użytkownicy tych kosiarek a nie ci co o nich coś słyszeli) szukałem na forum ale nic konkretnego nie znalazłem na temat tych kosiarek morze za wcześnie zakłądam temat ale lepiej wcześniej się dowiedzęć i się porozglądać :D

Edytowany przez piotrek6211, 27 styczeń 2012 - 21:36.

Zetor Team

#16 Share Maciej93

Maciej93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się piłką nożną , trenuje w lokalnym "klubie sportowym", starymi samochodami i rolnictwem...

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:37

Kosiarki Pronar Z tego co się orientuję to producen mówi o zapotrzebowaniu 30 KM ze względu na małą masę kosiarki. Jest film na youtube jak ursusem 3512 kosi taką kosiarką . Może nawet autor tego filmu się wypowie. pozdrawiam

#17 Share Theursus3p

Theursus3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:40

Kosiarki Pronar Witam.
Posiadałem kosiarkę SAMASZ i Sipme, wnioskuję, że to jest jedno i to samo co kosiarka Pronar. Kosiarki nie są złe, zdają egzamin na mniejszych gospodarstwach. U nas wytrzymała kilka lat, ale bardzo dużo kosiła. Zakupiliśmy kosiarkę KUHN GMD 800 i pracuje już rok i bez awarii, a skosiła już ponad 150ha. Więc decyzja należy do Cb, czy kupić tańszą kosiarkę i za 3-4 lata wymieniać, czy kupić droższą kosiarkę i mieć na dłuższy czas spokój...

Pozdrawiam.

#18 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 10:45

Kosiarki Pronar A jaką miałeś z Samaszu tą lekką-KDL? Coś się z nią działo zanim kupiliście Kuhna?

#19 Share maverickt4

maverickt4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:mechanika, majsterkowanie, motoryzacja, VW T4 Syncro i jeszcze coś na pewno się znajdzie.

Napisany 28 styczeń 2012 - 10:59

Kosiarki Pronar Kolego Theursus3p Pronar to nie to samo co SIPME a z SAMASZA to tylko model KDL jest podobny.

@ Piotrek6211 przy takiej kosiarce 60KM to spokojnie starczy, jeżeli chcesz wiedzieć jak wygląda sprawa z listą tnącą to możesz czytać opinię o kosiarkach Famarol Z-157, nowszy model ALKA L, SAMASZ KDL są na tej samej listwie tnącej firmy COMER, różnią się tylko ramami które robią poszczególne firmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrek6211

piotrek6211

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa

Napisany 28 styczeń 2012 - 11:31

Kosiarki Pronar Dzięki koledzy za odpowiedzi :) A co powiecie o tych kosiarkach ALKA L 2,10 ?

Edytowany przez piotrek6211, 28 styczeń 2012 - 11:36.

Zetor Team