Skocz do zawartości

Zdjęcie

wspomaganie na orbitrol zetor 7011

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kidler1967

kidler1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:35

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Witam, nie dawno zakupiłem wspomaganie na orbitrol do mojego zetorka montaż poszedł sprawnie. I znalazł się problem otóż gdy kręce kierownicą(lekko idzie) koła ledwo co się obracają. A przy jeżdzie to już wogóle ;[ jak bym był po paru niezłych :mellow: I mam takie pytanie czy coś żle złożyłem czy coś jest uszkodzonę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Dzisiaj, 20:00
  •  

#2 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:42

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Co znaczy że ledwie kręcą, kręcisz kierownicą a skok tłoka znikomy?
Jeśli tak to źle dobrany wydatek orbitrolu do pojemności siłownika, lub za mały wydatek pompy.
Kupiłeś jakiś komplet z neu z orbitrolem "bez nazwy"?
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#3 Share kidler1967

kidler1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:15

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Co znaczy że ledwie kręcą, kręcisz kierownicą a skok tłoka znikomy?
Tak

Link do aukcji z której kupiłem: http://allegro.pl/ro...2064219765.html może to coś pomoże w rozwiązaniu problemu :rolleyes:

#4 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:02

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Sprawdź czy Ci orbitrol dali taki jak w opisie aukcji bo mi w tej firmie zamotańce inne sworznie dali i nie dość że kawałek mam do nich to pocztą nie chcą wymieniać
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#5 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:14

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 może być taka sytuacja ze orbitrol jest zapowietrzony?? u siebie po założeniu orbitrola mam dziwną przypadłość na wolnych obrotach skręt w prawo odbywa się prawidłowo a w lewo to jest takie uczucie jak by kręciło sie kierownicą a w orbitrolu jakby zachodziła kawitacja oleju (pienił się) - więcej obrotów kierownicą na "przepuszczaniu" niż skok siłownika, na wyższych obrotach (powyżej 1200 obr/min) jest wszystko dobrze i myśle że to coś z orbitrolem, moze jest zapowietrzony bo po złożeniu miał wyciek, rozkręciłem przewody, wymieniłem podkładke miedzianą i wtedy mogło się dostać powietrze ale układy hydrauliczne chyba same się powinny odpowietrzać. pozdrawiam

#6 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:16

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Piszą że orbitrol 100, to odpowiedni choć do wrsji bez napędu wskazany jest 80, tylko czy sprawny.Jak masz możliwość to podepnij jakiś inny i sprawdzisz co jest.
Kilka razy już słyszłem że te orbitrole to kiepski wyrób.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#7 Share kidler1967

kidler1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:52

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Raczej taki sam bo na nim jest wytłoczone że 100. A jak wogóle można odpowietrzyć??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:14

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Tego typu układu się nie od powietrza, ale jak przy jakimś złączu będzie zasysał powietrze mogą się cuda dziać.

#9 Share kidler1967

kidler1967

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 15:17

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 Pamiętam że ciężko szło przy przykręceniu węża do pompy :mellow:

#10 Share Kanuni5125

Kanuni5125

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 16:54

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 A jak to będzie gdy do takiego zestawu założę orbitrol od bizona o takim samym przepływie i objętości ale o innych ustawieniach zaworów?
i gdy do tego wstawię taką pompę http://sklep.hylmet....3201-p-124.html będzie to razem współgrało?
URSUS C - 328 POTĘGA MOCY
Nie ma że nie da rady, gaz do końca i musi iść !

#11 Share sladan

sladan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:03

wspomaganie na orbitrol zetor 7011 witam, mam takie pytanko. Czy w uchwycie siłownika wspomagania na orbitrol da się skasować luz? Chodzi mi o te jabłko, czy jest ono wymienialne (czy jest coś takiego jak w linku http://allegro.pl/pr...3093317381.html) czy obraca się bezpośrednio w obudowie uchwytu silownika?

#12 Share Ramzesssss

Ramzesssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 listopad 2014 - 20:08

Witam. Mam problem ze wspomaganiem w zetorze 7045 kupiłem orbitrol i siłownik firmy AGRICOLA. Zamontowałem siłownik w miejscu amortyzatora drgań. Problem polega na tym ze skrecajac w prawo wykonuje 3 obroty a skrecajac w lewą 4. I podczas jazdy pojawia się problem mianowicie siłownik wspomagania jakby nie jest w stanie utrzymac kół prosto koła chodzą od lewej do prawej i widać tłoczysko wysuwa sie i chowa z cylindrze. Mimo ze pompa daje 150 bar orbitrol wymieniałem 3 razy na nowe, siłownik 2 razy i dalej to samo. Na zimnym silniku ciezko skreca dopoki olej sie nie rozgrzeje. Gdy zakładalem silownik od c- 385 można juz sie poruszac w miare drgania na kołach sie uspokoiły ale nie do konca. Ale kiedy zaczynam skrecac to nie nadazam krecic i ciagnik idzie prosto Może ktos wie co jest przyczyna ?

#13 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 19:57

po pierwsze to jest normalka ,że masz różną liczbę obrotów bo ilość oleju tłoczona do takiego siłownika jest różna. Po drugie to masz orbitrol o zbyt małej objętości geometrycznej bo suma obrotów koła kierownicy (w całym zakresie)  to maksymalnie 3,5 .Albo załóż cieńszy siłownik albo większy orbitrol.

Odnośnie ciężkiej pracy na zimnym i luzów to sprawdź czy układ nie jest zapowietrzony tzn. czy nie pieni się olej w zbiorniku (szczególnie zimny).

Jakiej firmy masz ten orbitrol ?

Edytowany przez DarekD, 04 listopad 2014 - 19:59.

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Ramzesssss

Ramzesssss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 listopad 2014 - 08:56

Orbitrol tez wysyłano mi z firmy agricola w sumie 3 nowe orbitrole i na kazdym było to samo.Olej delikatnie sie pieni jest wybełtany jak mleko ale nie wiem gdzie moze dostawac to powietrze przewody są ok. I nawet jesli odpowietrzam to juz nie nie wychodzi powietrze . Na zgaszonym traktorze podniose przód turem i skrece w prawo to koła stoją sztywno nie mogę recznie ich przestawic. A jezeli skrece w lewą to moge spokojnie nimi machac na zewnatrz i widdac ze w silowniku sprezynuje powietrze i tłoczysko wysuwa sie z cylindra. Mam chyba 100 orbitrol to zalozyc 120?.