Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:55

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Objawy:

- na gorącym ciężko skręca
- szarpie przy zmianie kierunku jazdy, czasem muszę przygazować do 1800 obr żeby załączył bieg
- czasem przy zmianie półbiegu szarpnie

Jednak przed wymianą chciałbym sprawdzić ciś aby upewnić się że wina lezy po stronie pompy. Piszecie żęby sprawdzić na wyjściach. Ale czy na wyjściach hydr jest te same ciś co na orbitrolu?

Czy te 3 sekcjew pompie to to samo? Te same ciśnienie?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Dzisiaj, 19:19
  •  

#2 Share tomu

tomu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 19:22

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Spróbuj wymienić filtr hydrauliki może to być jego wina a koszt dużo mniejszy.

Edytowany przez tomu, 27 styczeń 2012 - 19:23.

Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

#3 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:48

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Filtr owszem wymienię. Ale biorąc na logikę to filtr raczej nie pomoże ponieważ na zimnym problemów nie ma. Dopiero po 2 godzinach pracy pojawia się ten problem.
Co z sekcjami pompy? są połączone ze sobą?
Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

#4 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:11

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 A co z podnośnikiem? Też są jakieś problemy na rozgrzanym oleju?

#5 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:13

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Pytałem kiedyś w zakładzie od hydrauliki czy można tą pompę zregenerować to dostałem informację, że się nie da. Dodatkowo facet mi powiedział, że zużywa się uszczelniacz między pompami i ta większa pompa czyli od podnośnika podkrada przez ten uszczelniacz olej tej drugiej pompie (ja mam pompę dwusekcyjną). Kiedyś też pytałem handlarza czy można wymienić 1 sekcję i on twierdził, że można. Tyle, że raczej jedną sekcję to można znaleźć chyba tylko używaną, bo nowe są sprzedawane tylko jako komplet. Poza tym wydaje mi się, że na końcówkach z tyłu traktora to można zmierzyć tylko ciśnienie na pompie głównej, tej od podnośnika. Niech to potwierdzi ktoś kto ma pewność :).
U mnie jest mechaniczna skrzynia biegów, ale mam podobny problem ze wspomaganiem, tyle, że dodatkowo jak zapalę traktor w temperaturze poniżej zera nie działa wspomaganie przez kilka minut. Potem się załącza i chodzi dość dobrze przez około godzinę lub dwie. Potem muszę trzymać dość wysokie obroty żeby skręcić koła.

#6 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 21:13

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Podnośnik ok. Jesienią podczas orki nie było problemów, jedynie czasem zacinał się i nie chciał opuścić ale to podobno inna bajka.

#7 Share Szczepan1984

Szczepan1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 00:44

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Witam, w sierpniu miałem okazję popracować aresem 720. Po rozgrzaniu szarpał przy ruszaniu, czami kierownicą przy zmianie kierunku, z opóźnieniem reagował na zmiane półbiegów. Właściciel przyznał, że nie zmienił na czas oleju w skrzyni, poza tym jego stan był pomiędzy min. a max. Nie mogąc znaleźć przyczyny wymienił filtry, olej, no i nalał go na maxa. Do tej pory problem nie wrócił.
*

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 16:39

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Czy ktoś z was zastanawiał się nad zainstalowaniem filtra magnetycznego na układzie hydrauliki?

Zauważyłem że w oleju pojawiły się drobne opiłki wielkości mikronów. Macie jakiś pomysł gdzie i jak zamontować taki filtr?

#9 Share andrzejlud

andrzejlud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:30

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Ja mam taki filter zamontowany obok filtra ssawnego. Nie wiem czy to było orginalnie ale jak kupiłem to on był. Jest on zamontowani po lewej stronie.

#10 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 21:58

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Mógłbys zrobić fotkę? Jaki masz model traktora?

Edytowany przez andrejus, 31 styczeń 2012 - 21:58.

#11 Share andrzejlud

andrzejlud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 01 luty 2012 - 14:45

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Mogę zrobić ale zdjęcie na maila bo nie idzie mi wstawianie zdjęć.Model mam ten sam.

#12 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 01 luty 2012 - 18:28

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Ok to wyślij na andrejus174@wp.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:12

Wymiana pompy hydrauliki reanult 155.54 Byłem wczoraj w serwisie claasa. Mechanik powiedział mi że w pompie 3 sekcyjnej ciśnienie na orbitrolu i reversie wynosi 20 atm. 180 atm jest tylko na podnośniku.