Skocz do zawartości

Zdjęcie

srodek przeciwko zamarzaniu on

50 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 28 styczeń 2012 - 13:44

srodek przeciwko zamarzaniu on panowie po co kombinować !z tymi środkami to różnie bywa ten środek co ursusc914 podał wiem z doświadczenia że to lipa ,dodam że lałem go przy dodatniej temp.Nauka nie idzie w las i teraz się nie bawię tylko kupuję zimową ropę ,bo jak kupię teraz zimową to mi zostanie letnia i nic nie tracę i się nie bawię na mrozie w ropie tylko wsiadam i jadę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
srodek przeciwko zamarzaniu on Dzisiaj, 00:33
  •  

#22 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 30 styczeń 2012 - 17:44

srodek przeciwko zamarzaniu on Nie zostaje nic innego jak przewieźć paliwo do ciepłego pomieszczenia,np obory,poczekać jak się rozpuści parafina i wtedy zalać
antydepresatorów i innych naprawiaczy.Ewentualnie delikatnie podgrzać,pod warunkiem że jest w metalowej beczce

#23 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6477 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:17

srodek przeciwko zamarzaniu on jak już ciągnik wstawisz do cieplejeszgo pomieszczenia to spuścić wszystko i zalać zimowym paliwem z dobrej stacji a te które zlane zostało z ciągnika zostawić i wiosną i tak pójdzie i tak jak rusza prace polowe.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#24 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 18:55

srodek przeciwko zamarzaniu on zawsze leliśmy danaturat w proporcji ok 2%,był skuteczny, tylko raz tamtej zimy w trasie przy -25 ciapek zaczął taktować, czyli cuś tam zaczeło sie przytykac, ale ogólnie nie stanął. Lublin 2,4TDi też chodził na takiej miksturze w podobnych temperaturach i problemów nie było. niedawno znajomy doradził Tacie, by lał benzynkę tak 3-4%, bo jest skuteczniejsza i mniej "sucha" od denaturatu. Facet twierdzi, że od lat praktykuje to na nowych Volvie FH12, DAF XF, grand vitarze, wszystko na common.
Obecnie jesteśmy na etapie testów-zapowiadają konkretne temperaturki wiec sie zobaczy.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2012 - 19:27

srodek przeciwko zamarzaniu on Ja leje taki: http://allegro.pl/kl...2072164914.html

#26 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 09 luty 2012 - 23:02

srodek przeciwko zamarzaniu on ja w tym roku dolalem jakis skandynawski z czrna strzla(takie logo) i musze powiedziec ze badziew dizel skandinaw sie to nazywa czy jakos tak plyn jest taki pod zolc a przy -20 zrobilo mi sie w odstojniku metno,wyciagam ta butelke z ciagnika ze schowka patrze i tez zmetnialo i zaczely jakies farfocle plywac i jak on mial mi pomoc jak sam ten srodek sie rozwarstwia istna zenada.Dodam ze dolalem tego troche wiecej i w plusowej temp.

#27 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 luty 2012 - 23:23

srodek przeciwko zamarzaniu on Rozmawiałem z pompiarzami w pewnym zakładzie i powiedzieli ,żadnych super-extra-ultra dodatków- tylko w lecie dodatek mixolu -jak niepewna ropa ; - w zimie nieco benzyny.W najgorsze mrozy jeżdziłem bez dodatków na ultimate, po mrozach verwa iiiii kaszana -pali a potem gaśnie , bo nie przeciąga przez filtr.rozgrzałem filtr,dolałem benzyny , pomieszałem patykiem , z przewodów trzeba było spuścić paliwo i zaczął chodzić.W samochodzie te same paliwa i podobnie - na ultimacie chodzi , na verwie po odpaleniu maska w górę i gruszką koło filtra i dopompowywanie .Za co płacić tyle kasy?Mam nadzieję ,że ktoś się weżmie za jakość paliwa.

#28 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 451 postów

Napisany 10 luty 2012 - 00:02

srodek przeciwko zamarzaniu on najlepszy to OO jest , kilka lat był lany mrozy były nigdy nie gęstniał ,nic nie dolewałem i dobrze było ,niestety czasy się zmieniły

#29 Share piotrus19

piotrus19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 luty 2012 - 08:06

srodek przeciwko zamarzaniu on

Rozmawiałem z pompiarzami w pewnym zakładzie i powiedzieli ,żadnych super-extra-ultra dodatków- tylko w lecie dodatek mixolu -jak niepewna ropa ; - w zimie nieco benzyny.W najgorsze mrozy jeżdziłem bez dodatków na ultimate, po mrozach verwa iiiii kaszana -pali a potem gaśnie , bo nie przeciąga przez filtr.rozgrzałem filtr,dolałem benzyny , pomieszałem patykiem , z przewodów trzeba było spuścić paliwo i zaczął chodzić.W samochodzie te same paliwa i podobnie - na ultimacie chodzi , na verwie po odpaleniu maska w górę i gruszką koło filtra i dopompowywanie .Za co płacić tyle kasy?Mam nadzieję ,że ktoś się weżmie za jakość paliwa.

znajomy latem mixol dodawał do ropy jak belował :) belował na usługę

#30 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 10 luty 2012 - 09:00

srodek przeciwko zamarzaniu on ja dolewam denaturat i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby coś zamarzło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 10 luty 2012 - 09:58

srodek przeciwko zamarzaniu on Mam starą instrukcję od T-25 i w niej Ruscy zalecali zimą lać naftę do ropy, żeby nie zamarzała. Dodatkowo też było napisane, że można dolać tej nafty do oleju w silniku, ale ja tego nigdy nie robiłem tzn. nie dolewałem ani nafty do ropy ani do oleju. Jak mi kiedyś zamarzł Władek w trasie to rozmontowałem odstojnik i zauważyłem, że jest tam takie małe sitko metalowe i całe jest zalepione parafiną. Wyrzuciłem to sitko, a właściwie krążek z blachy z kilkoma dość dużymi otworami z odstojnika i od tego czasu mam spokój. Ani razu mi silnik nie zamarzł w czasie pracy zimą.

#32 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 luty 2012 - 10:32

srodek przeciwko zamarzaniu on Jeśli wyrzuciłeś to sitko to odstojnik przestał być wstępnym filtrem paliwa i wszystkie syfy z baku idą na pompkę zasilającą

#33 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 10 luty 2012 - 11:26

srodek przeciwko zamarzaniu on Jeżdżę tak już chyba z 15 lat i nic się nie dzieje. Teraz już nie ma tyle wody w ropie co kiedyś. Poza tym to jest tylko odstojnik, a syfy jeśli już to idą na filtry paliwa. Poza tym to co się przeciśnie przez śrubkę na górze baku paliwa i tak jest dużo mniejsze od otworków w tym sitku więc nie widzę potrzeby tego sitka w odstojniku, zwłaszcza, że to sitko to pierwsze miejsce gdzie się osadza parafina w czasie mrozu.
Aha - pompa paliwowa jest ta sama od nowości, pompka zasilająca jest też ta sama, nawet chyba rozpylacze są te same od tego czasu - raz kiedyś je czyściłem. Traktor ma już 4500 mth i jak na razie sprawuje się dobrze. Ale nie leję oleju opałowego czy jakiejś dziwnej ropy z nieznanego źródła.

#34 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 10 luty 2012 - 13:52

srodek przeciwko zamarzaniu on ja polecam to co podał kolega rolnik29 mam to zalane w samochodzie paliwo nie zamarza a dodatkowa niby czyści układ i dynamika auta jest faktycznie odczuwalna :D w ciągniku miałem ok 15 litrów letniej ropy dolałem 5 litrów zimowej z dodatkiem lanym na oko ostatnio po mrozach ok -25 zachodzę ropa normalna jakby nigdy nic zero parafiny :D

#35 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:33

srodek przeciwko zamarzaniu on Kolego Geo o to sitko ci chodzi?
http://allegro.pl/si...2065370433.html

Edytowany przez volvo, 10 luty 2012 - 20:34.

#36 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 luty 2012 - 21:05

srodek przeciwko zamarzaniu on Ja tam tankuje na STATOIL i żadnej parafiny nie widać ON stoi w bankach na dworze i jest całkiem przejrzysty. szwagier tankował na bliskiej w styczniu ciężarówkę to w zbiorniku teraz ma kisiel benzyna nawet nie pomogła.

#37 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 11 luty 2012 - 12:32

srodek przeciwko zamarzaniu on Volvo to nie jest to sitko. U mnie była to nieduża stożkowa blaszka z wywierconymi chyba 5 otworami średnicy około 5 mmm.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 luty 2012 - 22:47

srodek przeciwko zamarzaniu on Znalazłem coś takiego: http://moto.allegro....2114443435.html co o tym myślicie?

#39 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 22 luty 2012 - 12:31

srodek przeciwko zamarzaniu on wg,mnie wygląda ok,ale jeśli chcesz poddgrzewacz to na szrocie od jakiegoś auta znajdziesz 4 razy taniej,podgrzewacz podgrzeje ci paliwo tylko w czasie jazdy,wiec wtedy jestes pewien że nie staniesz,ale co na postoju??gdy np.po nocy na postoju w filtrze ,przeowdach paliwo zamarznie lub rozdzieli sie parafina co sie częsciej zdarza,wtedy podgrzewacz nie pomoże,więc jeśli chcesz możesz założyć podgrzewacz,ale przede wszystkim pamietaj o wymianie filtrów i dobrym paliwie na zime,i ostatecznie dodatki.

P.S
2 tyg temu testowałem po raz pierwszy DIESEL SKYYD -moge powiedzieć że pomaga.polecam,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1972 postów

Napisany 22 luty 2012 - 15:29

srodek przeciwko zamarzaniu on na letnią ON nic nie pomoże, ja tych środków przetestowałem w zeszłą zimę w samochodzie jak w mróz wyjechałem a w baku letnia była, 5km i silnik zaczął stawać i wtedy tylko wymiana filtra. Potem dolałem większą ilość tego środka i do pełna ropy zimowej i jakoś tam szedł ale to było 30letniej i 70l zimowej już w baku wymieszane. Jak paliwo stoi w beczce czy bańkach nie ruszane to i zimowe zacznie robić się tak jakby gęste ale nie wytrąci się parafina tak aby się rozwarstwiło