Skocz do zawartości

Zdjęcie

srodek przeciwko zamarzaniu on

50 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:43

srodek przeciwko zamarzaniu on Panowie co można dolać do ropy aby ta nie zamarzala przy -15. dzisiaj chciałem odpalić ciągnik i okazało się że w baku zamarzła ropa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
srodek przeciwko zamarzaniu on Dzisiaj, 15:35
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:00

srodek przeciwko zamarzaniu on My kiedyś dolewaliśmy denaturat do c-360 i było ok, ale jak masz jakieś nowe maszyny to ja nie wiem czy denaturat będzie dobrym rozwiązaniem. Teraz są jeszcze takie specjalne środki do oleju napędowego i jak się nie mylę noszą nazwę depresator, ale cena już nie jest mała, tylko że litr depresatora wystarcza na setki litów oleju napędowego, zależy jakiej firmy.

Edytowany przez e1leex, 27 styczeń 2012 - 15:10.

#3 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:52

srodek przeciwko zamarzaniu on jak dolejesz bęzyny w ilości 10% to też pomoże tylko musisz zrobić to przed zamarznięciem.

Edytowany przez Ginterpol, 27 styczeń 2012 - 15:52.

#4 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:00

srodek przeciwko zamarzaniu on my kiedyś dolewaliśmy też denaturat ale przy nowszych silnikach ten trik może się nie sprawdzić

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:01

srodek przeciwko zamarzaniu on Pewnie miałeś jeszcze letni napęd albo wodę w zbiorniku i dlatego zamarzło.
Z mojego doświadczenia wiem że takie środki nie wiele pomagają.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:05

srodek przeciwko zamarzaniu on pomogają do - 40oC są przynajmniej ja taki mam ale leje tylko do auta
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#7 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:13

srodek przeciwko zamarzaniu on Polecam środek shella http://www.olejesmar...koncentrat.html
Tylko że trzeba lać wcześniej.Denaturat?Kiedyś kupiłem,próbowałem podpalić,pół było wody...
Ja stosuję ten środek zapobiegawczo od kilku lat i nigdy mnie nie zawiódł,dawkę stosuję podwójną

#8 Share 4porucznik01

4porucznik01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:18

srodek przeciwko zamarzaniu on http://www.jrsmoto.p...00ml-p1870.html
http://www.fk-tek.co...L_300ml-43.html
coś takiego możesz spróbować kupić ale jak ona zamarzła to nie wiem czy ci pomoże . takie środki najlepiej stosować przed tankowaniem żeby dobrze się rozmieszały z ropą

#9 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:46

srodek przeciwko zamarzaniu on w zbiorniku było już nie dużo ok 20 może 30 litrów, zagrzałem wiaderko ropy i dodałem do zbiornika i pomogło, teraz dolalem jeszcze 70 ale nie wiem czy jutro rano znowu nie zamarznie. w 1000 litrowym zbiorniku jak spuściłem do wiaderka to było widać ze chyba pomału się parafina wytrąca a ropa kupowana gdzieś pod koniec grudnia wiiec chyba powinna byc zimowa. ale chyba trzeba kupić jakąś mixture na przyszłość zeby znowu nie zamarzła bo nadają jeszcze większe mrozy.niby to tylko zetor proxima ale chyba dam sobie spokuj z denaturatem

Edytowany przez robercikj100, 27 styczeń 2012 - 16:48.

#10 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 27 styczeń 2012 - 16:58

srodek przeciwko zamarzaniu on Nalej w ciągniki do samego korka - powinno pomóc..
Zapytaj w cpn'ie o zimową rope czy mają czy nie, i jak nie mają a powiedzą że mają to na zime kup tej droższej ON.
Niewiem co z denaturatem, ojciec do samochodu co zime wlewa na cały zbiornik troche denaturatu, ale do ciągników nigdy nie lejemy. Ciągnik trzymasz w garażu? Przed odpaleniem ogrzej jakimś piecykiem, suszarką przewody paliwowe, filtry, pompke.. powinien odpalić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:08

jak dolejesz bęzyny w ilości 10% to też pomoże tylko musisz zrobić to przed zamarznięciem.

Nigdy nie dolewajcie benzyny do ON , to prawda że bardzo dobrze rozpuszcza parafinę i zapobiega jej wytrącaniu, lecz też znakomicie zapieka końcówki wtryskiwaczy, w starych ramolach końcówki to grosze, w systemach common rail czy wtryskiwaczach ołówkowych jak w jd, to sami pewnie wiecie jakie to koszty. Kupcie dobry depresator do ON i nie kombinujcie z benzyną czy denaturatem czy spirytusem.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#12 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 27 styczeń 2012 - 17:52

srodek przeciwko zamarzaniu on musisz miec jakieś ciulowe paliwo jak zamarza przy -10 moze oo? albo bio??chyba ze nieorginalny on?albo nie wymieniasz filtrów paliwa i nie czysciłes nigdy zbiornika???na dnie zbiornika i filtrach zawsze zbiera się wodą,i to jest czestym problemem.,jesli masz starszy ciagnik lej denaturat,benzyne,spirytus,jak masz jakiś nowy to kup dodatek do paliwa,kupisz go na kazdej stacji,można też zamontować podgrzewacz paliwa z jakiegoś auta,lub wykonać prostym sposobem podgrzewacz paliwa w zbiorniku tzn. żarówka h4 przymocowana do korka ale tylko wtedy gdy korek jest bezposrednio w zbiorniku a nie połączony rurą z zbiornikiem.zanim kupisz i wlejesz dodatek wyczysc zbiornik i zmień filtry,a o dobrym paliwie nie wspomne,wtedy powinienes miec spokój do -15,a póżniej dopiero dodati i podgrzewacze.

Edytowany przez grala13, 27 styczeń 2012 - 19:31.

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:20

srodek przeciwko zamarzaniu on nareszcie ktoś napisał coś mądrego ;)
Ja jakoś nigdy nie miałem problemów z uruchomieniem.
Żadnych depresatorów i innych kombinacji tylko paliwo z shella. Autka zimą tankowane Vpowerem, ciągniki różnie ale nigdy nie było problemów.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:36

srodek przeciwko zamarzaniu on W tym roku kupiłem taki dodatek http://allegro.pl/de...2060504055.html.
Stosując takie dodatki ważne jest to aby zastosować je w dodatnich temperaturach-odpowiednio wcześnie.Najlepiej to zrobić jesienią za w czasu.
Po zastosowaniu depresatora jest widoczna różnica w pracy silnika.

#15 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:43

srodek przeciwko zamarzaniu on Diesel skyyd czy jakoś tak 4 lata dodaję i nigdy nic nie zamarzło, tylko dodawać przed wytrąceniem parafiny.

#16 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:09

musisz miec jakieś ciulowe paliwo jak zamarza przy -10 moze oo? albo bio??chyba ze nieorginalny on?albo nie wymieniasz filtrów paliwa i nie czysciłes nigdy zbiornika???na dnie zbiornika i filtrach zawsze zbiera się wodą,i to jest czestym problemem.,jesli masz starszy ciagnik lej denaturat,benzyne,spirytus,jak masz jakiś nowy to kup dodatek do paliwa,kupisz go na kazdej stacji,można też zamontować podgrzewacz paliwa z jakiegoś auta,lub wykonać prostym sposobem podgrzewacz paliwa w zbiorniku tzn. żarówka h4 przymocowana do korka ale tylko wtedy gdy korek jest bezposrednio w zbiorniku a nie połączony rurą z zbiornikiem.zanim kupisz i wlejesz dodatek wyczysc zbiornik i zmień filtry,a o dobrym paliwie nie wspomne,wtedy powinienes miec spokój do -15,a póżniej dopiero dodati i podgrzewacze.

wiesz paliwo ostatnio lane gdzieś w grudniu czy na początku stycznia na stacji co prawda nie jakiejś firmowej tylko na takiej mniejszej, może to wina że było tylko ok. 30 litrów w zbiorniku albo na stacji leją byle co ;[ . ciągnik to zetor proxima 2011 rok także sprawa z filtrami i brudnym zbiornikiem raczej odpada. teraz dolałem ok 70 litrow które kupiłem jeszcze w grudniu na inej stacji jutro się zobaczy co bedzie w baku :blink:

#17 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:23

srodek przeciwko zamarzaniu on jak paliwo letnie to srodek nic nie pomoze- wiem po sobie musi byc ropa zimowa i lanie plynu pomaga ale powinienes go lac juz ze 2 tygodnie przed mrozami teraz to nic nie da co do denaturatu to on wiaze wode ale jak letnia ropa to wiekszy mroz i wraz galareta w baku

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:30

srodek przeciwko zamarzaniu on @Uziu92 środek przeciwko wytrącaniu się parafiny dolewa się do letniego paliwa, zimowe różni się tylko tym że ma już ten środek dodany.

#19 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:34

srodek przeciwko zamarzaniu on To czy dodany i to w jakiej ilości zależy od dostawcy paliwa.Jak kupisz na stacji u stacha odbarwioną gnojówkę
z dodatkiem wody to i tak daleko nie zajedziesz bo zapowiadają syberyjskie mrozy.
Właśnie,czemu na Syberii przy minus 55 nie zamarza paliwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 28 styczeń 2012 - 01:22

srodek przeciwko zamarzaniu on MAT912 jakos mi ten srodek przy letnim paliwie nie pomogl - 17 i galareta w zbiorniku

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96