Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompka sprzegla john deere 1640

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marek911

marek911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 10:52

Pompka sprzegla john deere 1640 Witam. Potrzebuje schematu jak zlozyc pompke sprzegla w john deere 1640

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompka sprzegla john deere 1640 Dzisiaj, 21:47
  •  

#2 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 11:35

Pompka sprzegla john deere 1640 http://jdpc.deere.co...__UN17JUL95.gif
Katalog:
http://jdpc.deere.co...PageServlet_Alt

Spróbuj jeszcze raz, a jak nie pójdzie to w katalogu:

-Clutches - Repair kit for clutches master cylinder

Edytowany przez glwoj, 27 styczeń 2012 - 13:10.

#3 Share marek911

marek911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:53

Pompka sprzegla john deere 1640 nie wiem czego ale nie chce mi sie wyswietlic to zdjecie a katalog znam tylko nie moglem jej znalezc bo nie za bardzo znam jezyk

#4 Share marek911

marek911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 13:40

Pompka sprzegla john deere 1640 ok otworzylo sie ale chodzi mi jeszcze o dokladniejsze bo to od strony sprezyny ma jeszcze jeden oring i jakas podkladka i nie wiem jak to zlozyc

#5 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 13:53

Pompka sprzegla john deere 1640 Z tymi pompkami to jest dość duży problem. W moim JD3350 jest taka sama. W 2007 roku ciągnik przestał mi wysprzęglać. Wtedy na allegro nie było jeszcze nowych pompek ani kompletów naprawczych. Teraz widzę, że są komplety naprawcze ale ich cena przewyższa kilkunastokrotnie wartość ( kilka gumek i sprężynka). Kombinowałem na wszystkie sposoby, próbowałem zakładać pompki od MF i od ursusów ale nie skutkowało to powodzeniem. Problemem oczywiście było wyszczerbienie się gumek uszczelniających w środku pompki. Były one o tak nietypowych rozmiarach, że w żadnym sklepie z częściami rolniczymi ani w żadnym motoryzacyjnym nie dało sie ich dostać. Już miałem zamawiać w serwisie całą oryginalna pompkę(ceny nie pamiętam ale wiem, że była przerażająca). Jednak zdecydowałem się udać do hurtowni uszczelnień gumowych, która reklamowała, iz posiada wszystkie możliwe gumki, uszczelki itp. Tam dopiero dostałem to, czego szukałem. Zapłaciłem za te gumeczki jakies niezwykle śmieszne pieniądze. Dodam że ta hurtownia znajduje się w Warszawie, przy ul. Panoramy. Dojazd Wałem Miedzeszyńskim w kierunku Falenicy.

#6 Share krzys5932

krzys5932

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:52

Pompka sprzegla john deere 1640 Witam . Przyłączam sie do tematu mam inny problem poszedł mi wysprzęglik i musze rozpoławiać ubywa mi plyn i sprzęglo sie slizga bo plyn leci na tarczę . Jest opcja , żeby to jakoś zreperować np wymienić oringi ? Robił ktos to już ?? dodam , że mam jd3350.pozdrawiam

#7 Share marek911

marek911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 10:30

Pompka sprzegla john deere 1640 a kto mi powie jak odpowietrzyc sprzeglo w john deere 1640 bo wogole nie da sie tego odpowietrzyc

#8 Share glwoj

glwoj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 12:32

Pompka sprzegla john deere 1640 Również miałem i mam dalej problemy ze sprzęgłem w 1640. Wymieniłem najpierw gumki w pompce na oryginały, następnie poszły uszczelnienia w wysprzęgliku, kupiłem jakieś zamienniki za 100, niby wysprzęgla, ale jak wcisnę sprzęgło i wsadze bieg to po chwili trzymając sprzęgło ciągnik zaczyna lekko szarpać do przodu. Niby wszystko szczelne, odpowietrzone, wysprzęglik się nie cofa. Myślę jeszcze zaślepić rureczkę od wysprzęglika, która idzie na skrzynię (tam jest siłowniczek blokujący zmiane półbiegu przy wciśniętym sprzęgle).

Jeżeli chodzi o odpowietrzanie to ciężko się to robi. Przed włożeniem zalej pompkę płynem, no a potem odpowietrznikami. Tam jest trochę wada, bo wężyk od zbiorniczka do pompki, przy pompce idzie praktycznie w poziomie i w plastikowym kącie przy pompce lubi zostawać banieczka powietrza bo nie ma jak ujść do zbiornika. W serii xx50 zbiornik zdaje się jest razem z pompką.

Edytowany przez glwoj, 29 styczeń 2012 - 11:37.

#9 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 20:58

Pompka sprzegla john deere 1640 Dlatego przy odpowietrzaniu dobrze jest odkręcić zbiorniczek, odłączyć od niego wężyk, wyciągnąć wężyk z otworu przez który przechodzi, podłączyć go z powrotem, podnieść do góry i dopiero odpowietrzać. Inaczej powietrze cały czas będzie w wężyku i tym kolanku o którym mówi glwoj.
Ja nie zalewałem pompki, odpowietrzałem ją luzując wąż z tyłu. Trzeba się zaopatrzyć w szmaty bo sporo płynu się rozlewa ale efekt był dobry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share marek911

marek911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 22:01

Pompka sprzegla john deere 1640 ok sproboje zrobic tak jak mowisz bo juz mnie szlak trafia na to sprzeglo

#11 Share PiotrekPiotrek

PiotrekPiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 luty 2012 - 17:18

Pompka sprzegla john deere 1640 Witam wszystkich :)
Mam pytanie odnośnie JD2850
Wie ktoś czym zalać układ sprzęgła? Niby na dekielku pompki pisze DOT4 ale facet w serwisie JD w lublinie powiedział mi że trzeba wlać olej HY GUARD i taki wlałem. Wszystko było ok dopuki nie zaczeły się mrozy i pedał sprzęgła zaczął chodzić bardzo cięzko i w końcu pękł tłoczek w pompce.
Jeśli ktoś wie co tam wlać to prosze o pomoc

#12 Share jerzy86

jerzy86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 luty 2012 - 20:42

Pompka sprzegla john deere 1640 :huh: Zalej DOT i kopnij faceta w d*pę przy następnej okazji.

#13 Share dzony1640

dzony1640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 luty 2012 - 13:14

Pompka sprzegla john deere 1640 Ja w jd1640 najpierw odpowietrzyłem wysprzęglik odpowietrznikiem a póżniej pompowałem pedałem dotąd aż powietrze przestało się cofać z pompy. Długi czas był spokój aż poszły uszczelniacze w pompie

#14 Share pikus86

pikus86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:42

Pompka sprzegla john deere 1640 Panowie, najlepiej jest odpowietrzać przy pomocy sprężarki. Sam męczyłem się parę godzin, aż pomogłem sobię sprężonym powietrzem. Po prostu dmuchamy w dziurkę na wieczku od zbiorniczka na płyn (oczywiście odpowietrznik na wysprzęgliku musi być popuszczony) i w sekundę mamy odpowietrzony układ. Pozdrawiam

#15 Share mimcio

mimcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 luty 2013 - 19:10

Pompka sprzegla john deere 1640 Widzę że nie tylko ja miałem problem z pompką. Ja poradziłem sobie inaczej kupiłem pompkę hamulcową od 60-ki (krótszą) i działa bez problemu już 2 lata

#16 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 21:43

Pompka sprzegla john deere 1640 troszke odkurze. kolego @mimcio jaki masz model J.D bo moze io ja skorzystam z twojego patentu z ta pompka,bo i mi cos pompka szwankuje? Moj 2650

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share zaryciak

zaryciak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 31 marzec 2014 - 19:16

Pompka sprzegla john deere 1640 Witam.
Niedawno nabylem John Deere 1640 i nan kilka pytań.
- problemy z załączaniem WOM tzn. wciśnięcie sprzęgła do oporu nie rozłącza wałka, natomiat jeśli chodzi o skrzynie biegów to bierze gdzieś w połowie, i jest ok, nie ma poślizgu, nie ciągnie na sprzęgle. jest ok.
- problem z odłączaniem przedniego napędu ( załączany elektrohydraulicznie) po wyłączeniu jeszcze przez kilka minyt jest załączony.
- dymi na niebiesko jak jest zimny, wg. mnie to pięrścionki, albo wtryski - tak myślę.

Z góry dziękuje z podpowiedzi i Pozdrawiam.