Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozpoławianie t25

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:50

Rozpoławianie t25 Mam problem z rozpołowieniem swojego T25, robię to pierwszy raz więc może pomożecie. Wszystkie śruby mocujące odkręcone wszystko zdemontowane jak należy jednak w żaden sposób nie mogę go rozciągnąć, wychodzi do pewnego momętu i coś blokuje na wałku, zastanawiam się czy tam jest jakieś zabezpieczenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozpoławianie t25 Dzisiaj, 14:48
  •  

#2 Share peter83

peter83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:Elektryka,Rolnictwo i Wędkarstwo

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:24

Rozpoławianie t25 Otóż kolego skoro masz wszystkie śruby poodkręcanie to musi się rozpołowić.A skoro idzie do połowy to musi iść tylko cały czas musisz rozjeżdzać w poziomie.Bo według mnie wałek zachacza o sprzęgło.

#3 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:28

Rozpoławianie t25 Czy wystarczy podnieść przednią część tak aby opierała się tylko natych listwach bocznych czy jeszcze dawać coś pod miskę?

#4 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:40

Rozpoławianie t25 trzyma Ci wałek sprzęgłowy
Jak nie chcesz odkręcać dekla za pompą hydrauliki to musisz wkręcić śruby technologiczne w tarczę dociskową żeby zluzować tarczę sprzęgłową tak żeby była możliwośc jej obrócenia. Później musisz wrzucić jakiś bieg najlepiej 6 i powoli obracać wałem korbowym delikatnie odpychając jakąś łyżką połówki ciągnika. W ten sposób ustawisz zęby na wałku sprzęgłowym w odpowiednim miejscu żeby przeszły przez tarczę dociskową.
Tak to niestety jest bo wałek sprzęgłowy jest zazębiony w tarczy sprzęgłowej a wałek (taka rurka przez którą przechodzi wałek sprzęgłowy) napędzający pompę hydrauliczną jest zazębiony w tarczy dociskowej. Frezy w obu są jednakowe i trzeba odpowiednio ustawić wałek żeby przeszedł.

Druga możliwośc to odkręcić ten dekiel za pompą i rozkręcić na złącze między wałkiem sprzęgłowym a wałkiem głównym skryni. póżniej zdjąć seger z wałka i rozjedziesz ciągnikiem z wałkiem sprzęgłowym w sprzęgle. A żeby go wyjąc to i tak będziesz musiał te śruby wkręcać żeby poluzować tarczę

Wybór należy do Ciebie
Ja robię pierwszym sposobem

Przy składaniu musisz idealnie ustawić tarczę i zjedziesz bez problemu.

ja podstawiam dwie rurki pod ciągnik tak że opiera się na nich obudowa sprzęgła i rama silnika (te dwie rury po bokach) Władka nigdy na wózku nie rozpoławiałem a kilka razy musiałem to zrobić sam

#5 Share kcwi

kcwi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:51

Rozpoławianie t25 hopper5 rozumiem,że nic nie podstawiasz pod miskę olejową i bez problemu go rozpoławiasz?

#6 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 27 styczeń 2012 - 10:28

Rozpoławianie t25 nic nie trzeba pod miskę podstawiać. przodek jedzie na kołach a te blachy na końcach rur po bokach silnika suwają się po podstawionych rurkach.
Też tak robię jak hopper5 :)
tylko najlepiej rozpoławiać na równym terenie, kiedyś rozjeżdżałem w szopie gdzie mam trochę pod górkę to jest ciężko a na równym idzie bardzo lekko.

#7 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 27 styczeń 2012 - 18:57

Rozpoławianie t25 hopper5 dobrze mówi. Ale lepszy jest ten drugi sposób bo przy zjeżdżaniu potem jest trudno trafić. Ja u siebie rozkręciłem dekiel za pompą i elegancko sie rozjechał B)
KPK Kumurun Team

#8 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 17:55

Rozpoławianie t25 jeśli ustawisz tarczę sprzęgłową idealnie z tarczą dociskową tzn tak żeby środek i wszystkie frezy sie pokrywały to nie ma żadnego problemu przy zjeżdżaniu

ale faktycznie dla kogoś kto tego nie robił nigdy ciężko jest wytłumaczyć gdzie i jakie te śruby wkręcić tym bardziej że trzeba to zrobić przez ten mały otwór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 28 styczeń 2012 - 18:53

Rozpoławianie t25 Jeśli robisz to pierwszy raz to może lepiej odkręć dekiel za pompą hydrauliczną i rozłącz wałki,chyba tak będzie najłatwiej.

#10 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 luty 2012 - 13:05

Rozpoławianie t25 Wg mnie to tylko tak. A no i równa posadzka też pomaga :)

#11 Share koper88

koper88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 04 luty 2012 - 15:15

Rozpoławianie t25 Możesz też przez okienko rewizyjne odkręcić docisk od kola zamachowego i wtedy bez problemu silnik powinien odjechać a sprzęgło zostanie na wałkach. Ja nigdy nie miałem problemów z rozjechaniem. Gorzej jest ze zjechaniem ale wtedy zawsze zakładam docisk i tarcze na wałki i samym silnikiem zjeżdżam uważając tylko na odpowiednie ustawienie docisku względem koła.

#12 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 04 luty 2012 - 19:53

Rozpoławianie t25 Ja robię to jak kolega ''koper88''i jest zawsze ok

#13 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 maj 2015 - 11:10

Rozpoławianie t25

Żeby na tych dwóch rurach rozpołowić władka to muszę te rury gdzie przełożyć ? na zwolnicach muszą się oprzeć i na przednim moście żeby mi to na dół nie spad silonik ?

#14 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 13 maj 2015 - 21:06

Rozpoławianie t25

Teraz zamiast na dwóch rurkach rozpoławiać to lepiej pożyczyć od kogoś wózek na szynach, szybciej i lżej jest rozpołowić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 15 maj 2015 - 19:36

Rozpoławianie t25

Ja robię tak że z tyłu pod tym przewężeniem podstawiam dwa pustaki i grubszą deskę i na tym spieram końce rur a później z przodu podstawiam pod każdą rurę osobno tak żeby je wypoziomować. Trzeba tak podstawić żeby rury mocno oparły się o obudowę sprzęgła dzięki temu nie będę latać na boki i po rozkręceniu śrub silnik nie opadnie. Najlepiej pasują rury od konnej przewracarki siana :)