Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Polączone] Cała prawda o U-1634.

159 odpowiedzi na ten temat

#141 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 20:25

[Polączone] Cała prawda o U-1634. No fakt 1436 sam zapomniałem. Ale jest przerobiona i z przyzwyczajenia pisze że 16 bo tak się mówi na nią. A różnica jest w dawce paliwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Polączone] Cała prawda o U-1634. Dzisiaj, 14:07
  •  

#142 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 02 styczeń 2012 - 21:05

[Polączone] Cała prawda o U-1634. W sumie te 1434 to mało gdzie można spotkać

#143 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6299 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:08

Podobają mi się teksty "jak się popsuję to zobaczysz" uwielbiam je. A ci którzy mówią tak to przeważnie sami jeżdżą zachodnimi maszynami i chwalą je.

tia, znajomy niedawno wymieniał wałek w Case, bolało go ;)
Sam swego czasu jeździłem starymi modelami JD, nie powiem naprawdę niezłe maszyny ale jak przyszło wymienić hitcha to manager mówił że ceny są bardzo wysokie. Jak kumpel wykruszył ramię od TUZ też było marudzenia że to kosztowny sprzęt. Poszła w jednym szyba - w przeliczeniu chyba wyszło ~1200PLN (w PL zrobili by ją za max 500PLN) gdzie do zetorka płaciłem chyba 90PLN. Najlepsze że tę szybę załatwił później ojciec szefa ;)
Poza tym znajomy w zeszłym roku kupił NH T5050 czy T5060 - no super zabawka, tylko jak cosik siadło to tydzień czekał (a wiecie co oznacza tydzień w żniwa) na serwis, potem znowu tydzień aż naprawili.

Sam lubię pracować zachodnimi sprzętami bo są przemyślane i kiedys były dobrze wykonane. Jednak na mój areał wystarczy mi to co mam bo i tak mam o 100KM za dużo ;)
Grunt żeby obrobić pola na czas a najlepiej przed sąsiadami i mieć woooolneee ;)

W sumie te 1434 to mało gdzie można spotkać

to fakt ale na konedacie nawet coś o nich znajdziesz: http://konedata.net/...it/Ursus932.htm
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#144 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:24

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Boleć pewnie zaboli, ale coś za coś.

Sam spotkałem dwa 1434 i 1 lub 2 Zetory 14245.

#145 Share canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 luty 2012 - 20:19

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Witam użytkowników forum,

rozglądam się za ciągnikiem 1634 bądź 1234, miałby pracować na około 100 ha, głownie agregat uprawowo-siewny i orka. Proszę o opinię użytkowników czy polecają taki ciągnik, jak jest z jego awaryjnością i na co szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach.

Jest również inna kwestia, może jednak lepszy od Ursusa były jakiś stary Fendt typu 612 LSA? Co o tym myślicie, moim zdaniem naprawy takiego Fendta będą o dużo droższe od Ursusa lecz może niemiecki sprzęt będzie mniej awaryjny od polskiego.

Zachęcam do wypowiedzi i z góry dziękuje!

Edytowany przez milanreal1, 10 luty 2012 - 00:12.

#146 Share ursus1333

ursus1333

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 luty 2012 - 20:13

[Polączone] Cała prawda o U-1634. znając zycie to wszyscy polecą ci zebyś wziął fendta bo lepszy komfort. ja mam 180h i posiadam 2x 1614 (prawie to samo co 1634) i nie narzekam nanie pracują one z obrotkami 4 skibowymi kuhn i nie mam problemu hydrałliką czy coś w tym styl. ja na twoim miejscu wziął bym 1634 ale tylko z cztero biegową skrzynią. a co do fendta to się nie wypowiem bo nie posiadam takiego sprzętu

#147 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 luty 2012 - 16:38

[Polączone] Cała prawda o U-1634. polecam 1614 ze wzgledu na skrzynie w porównaniu z 1634, niestety komfortowe zmienianie biegów(bez zgrzytów) łączy sie z czestym remontem skrzyni, a regenerować te synchronizatory to wydatek ok 2000 zł. niby 34 ładniej wyglada ale sam z doświadczenia wiem ze skrzynia w nich pada na 100 ha to tak raz na 2 lata padnie ale to juz zalezy od dobijania kierowcy.

#148 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 luty 2012 - 17:23

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Jak 1634 czy 1234 to tylko z cztero biegową skrzynią
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#149 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 20 maj 2012 - 19:08

[Polączone] Cała prawda o U-1634. wszystkie 34 miały 3i4 biegowe skrzynie biegów 1634 nigdy nie bierzcie ze skrzynią 3 najgorsze dziadostwo mówię wam po swoich doświadczeniach z nią

ale co do mocy i spalania 1634 jestem zadowolony
KPK Kumurun Team

#150 Share Radosllaw

Radosllaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 10:59

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Mam kolejną zagadkę...

mianowicie, nie mogę wyjąć lewarku zmiany biegów... lata w kazdym kierunku jak tylko sobie zechce...

wykładzina i podłoga wyjęta... obudowa odkrecona, powinien wyjsc, ale nie wychodzi, czegoś nie zrobiłem?

Edytowany przez Radosllaw, 18 maj 2013 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share hebel1224

hebel1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 13 październik 2013 - 21:16

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Ja powiem tak jak kupowałem Ursusa 1734 to mi wszyscy mówili że to jest strasznie awaryjne, teraz mam 5000 mth i mówię szczerze że remontu skrzyni jeszcze nie robiłem więc ja nie wiem czy to zależy od kierowcy czy co ? Teraz ursus 1634 jest ich w okolicy chyba z 15 a może i więcej i muszę powiedzieć że opinie na ten ciągnik są dobre ze skrzyniami nigdy nie było problemu. Z tego co wiem to nie powinno się przerabiać dźwigni od włączania biegów po obu stronach siedzenia ( jak w starszych modelach), biegi powinny być przerzucane przez tą przekładnie ( wodziki) które znajdują się pod kabiną ( w to w chodzą dźwignie zmiany biegów jeżeli znajdują się dwie obok siebie po prawej stronie kierowcy) Tam są smarowniki które najeży smarować!!!!!!! Jeżeli to jest nie smarowane to dźwignie zmiany biegów latają jak chcą a zaś się wbijają dwa biegi na raz skrzynie zablokuje i ona się wtedy sypie. Tą przekładnie idzie kupić to nie są drogie części ,a ta przekładnia przedłuża żywotność skrzyni. Nie wbijać biegów na chama!!! U nas w okolicy pracuje ursus 1634 który jakiś czas temu może z 3 lata temu miał robioną skrzynie po raz pierwszy przy przebiegu 18000 mth dzisiaj ma już przeszło 20000 mth Jak ktoś nie wierzy to niech pisze na pw ja mu dam adres i może sobie go obejrzeć. Moim zdaniem ( nie chce kogoś tu obrazić) ale ursus 1634 to jest jeden z najlepszych ciągników!!! Pozdrawiam.

Witam użytkowników forum,

rozglądam się za ciągnikiem 1634 bądź 1234, miałby pracować na około 100 ha, głownie agregat uprawowo-siewny i orka. Proszę o opinię użytkowników czy polecają taki ciągnik, jak jest z jego awaryjnością i na co szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach.

Jest również inna kwestia, może jednak lepszy od Ursusa były jakiś stary Fendt typu 612 LSA? Co o tym myślicie, moim zdaniem naprawy takiego Fendta będą o dużo droższe od Ursusa lecz może niemiecki sprzęt będzie mniej awaryjny od polskiego.

Zachęcam do wypowiedzi i z góry dziękuje!

Odpowiem ci tak Nie kupuj starych zachodnich ciągników. Polecam ci bardziej 1634 od 1234 dlaczego jest mocniejszy a 100 ha to trochę jest jeżeli ci sytuacja finansowa pozwala polecam kupić ursusa 1734 ja go mam jestem zadowolony ehr pięknie funkcjonuje i nie słuchaj plotek o skrzyniach biegów bo skrzynia jest wytrzymała ja jeszcze żadnych awarii więkrzych nie miałem oprucz tam jakiś drobnych wszelkich rad ci modę jeszcze udzielić na pw.
co do 1634 są to dobre maszyny mocne a w szczególności oszczędne. co do skrzyni nie słyszałem żeby ktoś na nie narzekał ( ciągników tego typu pracuje koło mnie z 15 a może i więcej. Na co patrzeć właśnie jak się włącza biegi bo tam jest taka przekładnia jak pisałem wyżej, na co jeszcze czy tylni tuz jest wzmocniony no i ogólnie jak silnik chodzi czy się dobrze zbiera na obroty nie ma przecieków i ogólnie na stan. Jak kupisz to życzę miłej i bezawaryjnej pracy. Pozdrawiam.

Edytowany przez hebel1224, 13 październik 2013 - 21:23.

#152 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 14 październik 2013 - 00:41

[Polączone] Cała prawda o U-1634. A ja napisze jako stary użytkownik użytkownik Ursusów, który na szczęście wyleczył się z Ursusa.
Ursus to złom zwłaszca 1634 ze skrzynią 3 biegową, a że skrzynia wytrzymała 18 tyś to zdara sią taki przypadek , jeden na tysiąc.

A 1734 to już tragedia Też mogę służyć nr telefonami którzy mieli takie ciągniki nowe i po paru latach posprzedawali i kupili zachodnie. Tylko silniki w bez awaryjnie chodziły. Zostawili sobie 1614, które do tej pory pracują. Jeden to pługa nie widział, tylko 1614 robiły w pługach.
16 w którym miejscu mało palą? Jak jeździ sią do 1800 obrotów to względnie spalają, ale jak 2 tyś się przekroczy to wir w baku się robi.
Teraz mówię wszystkim wyraźnie wszystko tylko nie Ursus.

A jakie masz ciągniki oprócz Ursusów, ze piszesz że Ursus to super ciągnik, z jakim go porównujesz zachodnim ciągnikiem.
Odowiedz konkretnie na to pytanie.

Edytowany przez tomek73, 14 październik 2013 - 01:09.

#153 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 październik 2013 - 06:27

[Polączone] Cała prawda o U-1634. A ja Ci powiem jak do ciężkiej roboty nie bierz Fendt'a ! Mój pracodawca i którego sobie dorabiam,pomagam itp. też Ursusy pozmieniał na Fendt i ma 614 LSA i 612 LSA bodajże i teraz kupił 308 i wyremontował. 308 - piękny ciegnik,zwinny,szybki,wygodny w dodatku mocniejszy o 2 km od c-385 ale w polu tym chuchrem nic się nie zrobi,c-385 z przyczepą d-47 zasypaną może 1/3 zboza brała na przyspieszenie tego 308 z palcem w d*pie a 308 ciągnął pustą d-55. 614 I 612 To też rewelacja nie jest Niby większy komfort,kabiny na ''poduszkach'' a wstrząsy większe są jak w Ursusach,to samo z mocą. Jego sąsiad ZTS'em 16245 lepiej podjeżdżał nim na pryzmę i w polu z cięższym pługiem sobie radzi niż te Fendt'y. Przyspieszają strasznie,dopiero potem dostają prędkości. I mam naprawdę porównanie do Zetorów i Ursusów(c-385,912,1614 exkport i 1634) Na koniec dodam ze takie bezawarjne też nie są bo albo jakieś porblemy z kontrolkami,raz podnośnik nie podnosi,raz ręczny - niby drobne sprawy ale jednak...

#154 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 październik 2013 - 19:17

A ja napisze jako stary użytkownik użytkownik Ursusów, który na szczęście wyleczył się z Ursusa.
Ursus to złom zwłaszca 1634 ze skrzynią 3 biegową, a że skrzynia wytrzymała 18 tyś to zdara sią taki przypadek , jeden na tysiąc

Jeśli mogę się wtrącić.... jako że od 17 lat użytkuję 1634 z całą stanowczością stwierdzam , że to nie przypadek - po prostu , jeden operator na 1000 ma na tyle lekką nogę(miałem wielką ochotę użyć innego sformułowania) , że ciągnik może przepracować bezawaryjnie wiele tysięcy godzin.

16 w którym miejscu mało palą? Jak jeździ sią do 1800 obrotów to względnie spalają, ale jak 2 tyś się przekroczy to wir w baku się robi.

A kto , kto ma choć trochę oleju w głowie(tu już oprzeć się nie mogłem :P ) katuje ciągnik na obrotach 2000+ :rolleyes:

A jakie masz ciągniki oprócz Ursusów, ze piszesz że Ursus to super ciągnik, z jakim go porównujesz zachodnim ciągnikiem.
Odowiedz konkretnie na to pytanie.

nooo - ja żadnego... ale jest to bez znaczenie , bo jaki sens ma porównywanie Syrenki z Mercedesem :rolleyes:

Teraz mówię wszystkim wyraźnie wszystko tylko nie Ursus

...to podobnie jak pewien mój kolega , który również miał 1634 w którym ciągle sypała się skrzynia - a jest na tyle silnym facetem , że dwa razy złamał dzwignię zmiany biegów :blink:
twierdził oczywiście , że to wina konstruktorów i słabego materialu :lol:
Jako , że ciągnik był do d...i trendy w modzie się zmieniły - zapragnął Grzesiu mieć zachodni piękny traktor.... kupił Case - coś pod 200 ps.
Na nowy pług już nie starczyło , więc ciągał starą 5 skibową zagonówkę. Jaka była radoś Grzesia gdy się okazało , że tym zestawem można mknąć do 15km/ godzinę :blink:
No to mknął. Mineły 3 czy 4 lata , w międzyczasie wyleciało troszkę oleju ze skrzyni no i zakatował kolega ciągnik. Kupił starego dederona bo był tańszy niż remont skrzyni a kasy brak.
Grzesio mówi , że gdyby wiedział , ża Case to taki złom , kupiłby inny - lepszy ciągnik :lol:

You Shook Me All Night Long

#155 Share hebel1224

hebel1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 październik 2013 - 20:56

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Za głupote się płaci ja zdania co do ursusa nie zmienie w naszym rejonie o ursusach serii 34 krąży bardzo dobra opinia. w okolicy pracują 6 ursusy 1734 trzy z nich u gospodarzy jeden z nich obrabia 160 ha i awarii nie ma a reszta w PGR-ach i mają dobre opinie o 1634 krążą opinie jeszcze lepsze więc z tego wynika że maszyny gwizdają a kierowcy są piz*ami. Ja porównuje ciągniki do zachodnich takich jak: MF, D fahr, renault NA PEWNO ursus pod względem awaryjności jest lepszy.

#156 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 15 październik 2013 - 08:08

[Polączone] Cała prawda o U-1634. No niestety jak oleju się nie sprawdza to każdy ciągnik padnie. Ja kupiłem Case to teściu co ma 1634 tylko powiedział że teraz poznam cene części do tych ciągników, on 1634 razbierał 2 razy, a jak zmieniłem rączkę z biegów,
U niego przez 6 lat naprawy dobrze przewyższyły zakup ciągnika, a ciągnik wyglada jakby dopiero co z fabryki wyjechał, a gada że to najlepszy ciągnik. Kupił w tym roku JD 8100 i tylko zaorał nim z 80 ha i dalej 1634 robi. Po prostu stać go, albo z JD coś nie tak.

#157 Share marcinu1634

marcinu1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 19:51

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Temat może z innej bajki posiadam 1634 od lipca ma troszke słabe aku i czy jest możliwość ładowania na raz dwóch aku pradem 24 v czy osobno 12v kazdy jeden akumulator chcaiał bym tak zeby na raz dwa sie ładowały tylko jak to połączyć

#158 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 styczeń 2014 - 17:50

[Polączone] Cała prawda o U-1634. Masz prostownik 24V to ładujesz dwie 12V Chyba wiesz jak podłączyć dwa akumulatory?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#159 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 06 luty 2014 - 19:10

[Polączone] Cała prawda o U-1634. jaki pług obrotowy 4 s polecacie dla 1634

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share bilik26

bilik26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnik z zamilowania

Napisany 13 luty 2014 - 14:18

[Polączone] Cała prawda o U-1634. koledzy ja posiadam zetora 8045 i ursusa 1224 Finn, i jak mialbym kupic jakis ciagnik to tylko z tego samego typu tylko z turbem. Nie bawie sie w wynalazki typu JD, fend ,itd znajomi maja i jedyni goscie co ich odwiedzaja to serwisanci!!!! pozdrawiam