yacenty

Hydraulika w ciagniku

Polecane posty

yacenty    3864

Witam!

prosze o pomoc i wytlumaczenie jak dokladnie dziala hydraulika w moim ciagniku.

Mam jedna dzwignie sterujaca hydraulika a 6 wyjsc - jak to bedzie sterowane?

sa 2 przyklady:

plug obracalny (1 silownik) z pakomatem (2silowniki)

agregat uprawowo (1silownik) siewny (1silownik)

dla mnie to lekko bez sensu bo jak cos zaczne przestawiac to co? jednoczesnie obroce plug i zloze packomat?

albo jednoczesnie przerzuce znaczniki i podniose siewnik?

jak to jest? ma ktos z was zetora z serii 1x245 albo podobnego i powie jak to jest?

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

masz 6 wyjsc ale w praktyce uzywa sie tylko 4 bo jedno to powrot, drugie to podnoszenie razem z podnosnikiem np. siewnika na agregacie, 2 pary wyjsc sterowane dzwignia przy podnosniku i 2 pary sterowane dzwignia po lewej stronie siedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

lub po prawej w nowszych ciągnikach (RBS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIMI    0

Ja mam zetora 5211 z 1991 roku i jakis czas temu kiedy podniose jaks maszyne np. plug to wajcha do podnoszenia nie zatrzymuje sie tylko samoczynnie opada i musze ja blokowac czyms lub trzymac reka jak to naprawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

a ja mam inny problem. Mianowicie kiedy podnosze pług przy zetorze 9540 to jest wszystko ok ale gdy np wywracam przyczepę to trwa to bardzo długo ok 2 min co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

pozwole sobie odswierzyc ten temat,

dziś probowałem podpinac agregat uprawowo siewny i z racji ze ma złacze ISO to testowałem wszelkie mozliwe opcje, poniewaz na wyjsciu te 2 po prawej mam stare złącza nakrecane (ZSR) czy jak one sie tam zwa, a po prawej wszystkie 4 sa na ISO, wiec probowalem podnosic podnosnik, wtedy cisnienie szlo ale bylo tak beznadziejne ze zawor mozna bylo otworzyc palcem wiec co nie teges.

te złącza co są u samej góry to wogole nie dawały cisnienia - nie wiem czym je reugolwac, tutaj 2 fotki, wnetrza ciagnika i wyjsc hydrauliki:

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-w...image60841.html

http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-10245-z...image60835.html

 

z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

gniazdami po prawej sterujesz dzwignią tą która jest przy dzwigni od sterowania podnośnikiem, pierwsze i drugie po lewj to gniazda od rbs-a dzwignia powinna byc z tyłu za siedzeniem po lewej stronie. W nowszych zetorach dzwignie te montowane były na kąsoli od sterowania podnośnikiem trzecie podłączone jest pod siłowniki pomocnicze podnośnika ostatnie to gniazdo zlewowe. Ile masz przewodów przy agregacie i do czego służą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak jak pisze poprzednik 2 od prawej do wywrotu, dźwignia przy podnośniku dwa następne z lewej strony to wyjścia siłowniki dwustronnego działania np. znacznik przy siewniku dźwignia z prawej strony widoczna na zdjęciu jest to rozdzielacz 1 sekcyjny i dwa pozostałe dolne gniazda są podłączone pod siłowniki od wspomagania podnośnika 1 jest z ciśnieniem podłączone z dołu siłownika a 2 jest to zlew podłączony pod górę siłownika. I jak pisałeś że na szybkozłączach było znikome ciśnienie podczas podnoszenia lag to na podnośnik było coś przypięte, bo jak nie to na tym szybkozłączu od siłownika pomocniczego będzie znikome ciśnienie ,pojawi się dopiero jak podnośnik ma obciążenie, jest to para szybkozłączy wykorzystywana do pługów pół zawieszanych lub podnoszeniu siewnika za agregatem na sprzęgu hydraulicznym, Wszystkie 2 pary pierwsze są sterowane oddzielnie a ostatnia para jest sprzężona z podnośnikiem. Jak coś to pytaj postaram się pomóc mam takie sterowanie w URSUSIE 1004.

 

Załączam skan instrukcji z opisem tych szybkozłączy.

 

Szybkozłącza URSUS ZETOR 1

Szybkozłącza ZETOR URSUS 2


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jak testowałem te 2 dolne złącza to i owszem na ramionach nie było nic zawieszone - czyli mialo prawo nie byc tam cisnienia?

 

a te 2 górne to która rączka sterowac czy moze jakimis dwoma na raz?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

od tych górnych dzwignia powinna być z lewej strony za siedzeniem tak jest w starszych zetorach w nowszych dzwignia powinna znajdować się na kąsoli sterowania podnośnikiem taki krótki pręt z kulką. Najlepiej zajrzyj z tyłu pod podłoge zobacz gdzie jest przykręcony rozdzielacz od tych złączy i gdzie wchodzi jego sterowanie do ciągnika. pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

zerknij na fote ze srodka ciagnika, u mnie nie ma nic za siedzeniem,

jest jakas jedna dziwna wajcha obok sterowania podnosnikiem i standardowym kiprem,

co ciekawe probowałem nia ruszac i niestety nie ruszał mi znaczników siewnika


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu    0

ta dzwignia która wystaje z boku konsoli od sterowania podnośnikiem jest od sterowania dwoma górnymi gniazdami tymi po lewej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Qba90
      Witam miesiąc temu zakupiłem John Deere 3350 wracałem na kołach Ok 20 km wszystko było dobrze. Wymieniałem wszystkie płyny na turdus i fusch utto mp wszystkie filtry na oryginalne i po wyjechaniu w pole i dogrzaniu się hydrauliki ucieka mi wspomaganie i tylni tuz. Na obecną chwilę mierzyłem tylko ciśnienie na szybkozłączach i na rozgrzanym pokazuje 200 bar mino wszystko hydraulika zewnętrzna na wolnych obrotach ucieka. Gdzie szukać dalej przyczyny 
    • Przez kamil2021
      Witam ostatniemu czasy nabyłem pokosówke i jest w niej duży problem z hydrostatem jak jedno koło mi skręca to drugie zamiast delikatnie popuszczać olej aby umożliwić skręt temu pierwszemu kołu stoi w miejscu przez co koło które skręca zakopuje się . Jak myślicie od czego zacząć ? 
    • Przez panmino
      Czołem, czy rozdzielacz ze zdjęcia można założyć do Belarusa 1025? Czy port N do łączenia szeregowego ma cały czas ciśnienie, niezależnie od pozycji pozostałych sekcji? Czy można podłączyć tam wąż od rozdzielacze tylnego podnośnika?
      ... zauważyłem po czasie, że to grupa Zetorów, nie potrafię teraz przenieść tematu, sorki...

    • Przez kamil14851
      Może ktoś mi doradzi odnośnie podnośnika. Podnosnik nagle przestał dobrze działać podczas orki. Zaczęło się od wyrzucania oleju zaworem odcinajacym a teraz podnosi tylko na wysokich obrotach ale po odjęciu obrotów od razu opada, po zakreceniu zaworu odcinajacego nic nie opada. Ciśnienie na pompie to 180 barów. 
    • Przez RolnikUrsus123
      Witam
      Mój wujek ma zetora 16245 i gdy zapnie coś np. pługi to podniesie lecz nie chce opuścić
      Podnośnik ma na siłownik
      Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj