Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika w ciagniku

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 05 kwiecień 2006 - 19:45

Hydraulika w ciagniku Witam!
prosze o pomoc i wytlumaczenie jak dokladnie dziala hydraulika w moim ciagniku.
Mam jedna dzwignie sterujaca hydraulika a 6 wyjsc - jak to bedzie sterowane?
sa 2 przyklady:
plug obracalny (1 silownik) z pakomatem (2silowniki)
agregat uprawowo (1silownik) siewny (1silownik)
dla mnie to lekko bez sensu bo jak cos zaczne przestawiac to co? jednoczesnie obroce plug i zloze packomat?
albo jednoczesnie przerzuce znaczniki i podniose siewnik?
jak to jest? ma ktos z was zetora z serii 1x245 albo podobnego i powie jak to jest?

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika w ciagniku Dzisiaj, 09:39
  •  

#2 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 30 kwiecień 2006 - 20:04

Hydraulika w ciagniku masz 6 wyjsc ale w praktyce uzywa sie tylko 4 bo jedno to powrot, drugie to podnoszenie razem z podnosnikiem np. siewnika na agregacie, 2 pary wyjsc sterowane dzwignia przy podnosniku i 2 pary sterowane dzwignia po lewej stronie siedzenia

#3 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 17 maj 2006 - 09:27

Hydraulika w ciagniku lub po prawej w nowszych ciągnikach (RBS)

#4 Share TIMI

TIMI

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 17:23

Hydraulika w ciagniku Ja mam zetora 5211 z 1991 roku i jakis czas temu kiedy podniose jaks maszyne np. plug to wajcha do podnoszenia nie zatrzymuje sie tylko samoczynnie opada i musze ja blokowac czyms lub trzymac reka jak to naprawic

#5 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 sierpień 2006 - 19:11

Hydraulika w ciagniku a ja mam inny problem. Mianowicie kiedy podnosze pług przy zetorze 9540 to jest wszystko ok ale gdy np wywracam przyczepę to trwa to bardzo długo ok 2 min co zrobić?

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 20:45

Hydraulika w ciagniku pozwole sobie odswierzyc ten temat,
dziś probowałem podpinac agregat uprawowo siewny i z racji ze ma złacze ISO to testowałem wszelkie mozliwe opcje, poniewaz na wyjsciu te 2 po prawej mam stare złącza nakrecane (ZSR) czy jak one sie tam zwa, a po prawej wszystkie 4 sa na ISO, wiec probowalem podnosic podnosnik, wtedy cisnienie szlo ale bylo tak beznadziejne ze zawor mozna bylo otworzyc palcem wiec co nie teges.
te złącza co są u samej góry to wogole nie dawały cisnienia - nie wiem czym je reugolwac, tutaj 2 fotki, wnetrza ciagnika i wyjsc hydrauliki:
http://www.agrofoto....image60841.html
http://www.agrofoto....image60835.html

z góry dzięki za pomoc
pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share krzychu

krzychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 21:39

Hydraulika w ciagniku gniazdami po prawej sterujesz dzwignią tą która jest przy dzwigni od sterowania podnośnikiem, pierwsze i drugie po lewj to gniazda od rbs-a dzwignia powinna byc z tyłu za siedzeniem po lewej stronie. W nowszych zetorach dzwignie te montowane były na kąsoli od sterowania podnośnikiem trzecie podłączone jest pod siłowniki pomocnicze podnośnika ostatnie to gniazdo zlewowe. Ile masz przewodów przy agregacie i do czego służą

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 09:02

Hydraulika w ciagniku Tak jak pisze poprzednik 2 od prawej do wywrotu, dźwignia przy podnośniku dwa następne z lewej strony to wyjścia siłowniki dwustronnego działania np. znacznik przy siewniku dźwignia z prawej strony widoczna na zdjęciu jest to rozdzielacz 1 sekcyjny i dwa pozostałe dolne gniazda są podłączone pod siłowniki od wspomagania podnośnika 1 jest z ciśnieniem podłączone z dołu siłownika a 2 jest to zlew podłączony pod górę siłownika. I jak pisałeś że na szybkozłączach było znikome ciśnienie podczas podnoszenia lag to na podnośnik było coś przypięte, bo jak nie to na tym szybkozłączu od siłownika pomocniczego będzie znikome ciśnienie ,pojawi się dopiero jak podnośnik ma obciążenie, jest to para szybkozłączy wykorzystywana do pługów pół zawieszanych lub podnoszeniu siewnika za agregatem na sprzęgu hydraulicznym, Wszystkie 2 pary pierwsze są sterowane oddzielnie a ostatnia para jest sprzężona z podnośnikiem. Jak coś to pytaj postaram się pomóc mam takie sterowanie w URSUSIE 1004.

Załączam skan instrukcji z opisem tych szybkozłączy.

Szybkozłącza URSUS ZETOR 1
Szybkozłącza ZETOR URSUS 2

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 17:34

Hydraulika w ciagniku jak testowałem te 2 dolne złącza to i owszem na ramionach nie było nic zawieszone - czyli mialo prawo nie byc tam cisnienia?

a te 2 górne to która rączka sterowac czy moze jakimis dwoma na raz?

#10 Share krzychu

krzychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 18:15

Hydraulika w ciagniku od tych górnych dzwignia powinna być z lewej strony za siedzeniem tak jest w starszych zetorach w nowszych dzwignia powinna znajdować się na kąsoli sterowania podnośnikiem taki krótki pręt z kulką. Najlepiej zajrzyj z tyłu pod podłoge zobacz gdzie jest przykręcony rozdzielacz od tych złączy i gdzie wchodzi jego sterowanie do ciągnika. pozdrawiam B)

#11 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 19:24

Hydraulika w ciagniku zerknij na fote ze srodka ciagnika, u mnie nie ma nic za siedzeniem,
jest jakas jedna dziwna wajcha obok sterowania podnosnikiem i standardowym kiprem,
co ciekawe probowałem nia ruszac i niestety nie ruszał mi znaczników siewnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share krzychu

krzychu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 21:09

Hydraulika w ciagniku ta dzwignia która wystaje z boku konsoli od sterowania podnośnikiem jest od sterowania dwoma górnymi gniazdami tymi po lewej stronie