Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co pobudza apetyt u krów?

47 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 21:01

Co pobudza apetyt u krów? Przeczytałem wszystkie posty. Przecież jest sól paszowa i bez problemu można dawać zamiast lizawek czy soli kuchennej.
Ja daję sól paszową od razu podczas koszenia w kopiec w dawcę trochę mniej jak worek na hektar.
Na apetyt polecam Lidermix KWK-88zł/brutto. Koryto wilizanę (bardzo ładnie pachnie). Kolego Blattin uważam że jest najsłabszą firmą. Nic mi nie przypadło do gustu z tej firmy.
Kolego Mateusz napisz czy udało Ci się rozwiązać problem.

Edytowany przez tespis17, 28 styczeń 2013 - 21:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co pobudza apetyt u krów? Dzisiaj, 01:48
  •  

#42 Share leghorn leghorn

leghorn
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2013 - 17:28

Co pobudza apetyt u krów?

owszem usłyszałem na szkoleniu prowadzonym przez profesora z krakowskiej uczelni. Mogłem to wlasciwie ująć w cudzysłów bo to było jego zdanie. :)
I słyszałem również na tym wykładzie, ze aby uzyskać wydajność rzędu 7-8 tys litrów zazwyczaj wystarczy odpowiednio zbilasnować dawkę bez szczegolnych specyfików ;)

I jestem świecie przekonany ze przeskok z 6 na 8 tys litrów uda sie z powodzeniem bez gliceryny

Słyszałeś pewnie od Kowalskiego i miał rację tyle tylko, że zdarzają się sytuacje kiedy krowa ma ujemny bilans energii (szczególnie po porodzie) i wtedy dodatek 300 ml/szt./dz. może uchronić krowę przed ketozą. Można te glicerynę dawać do 2-3 tyg.

#43 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 30 styczeń 2013 - 12:37

Co pobudza apetyt u krów? tak masz racje :rolleyes: . ale wracajac do punktu wyjscia to dobrze zywiona krowa po porodzie nie powinna miec ketozy :rolleyes:

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 luty 2013 - 11:35

Co pobudza apetyt u krów? za zwyczaj problem u mnie jest z pierwiastkami bo je najtrudniej wprowadzić w laktację, mimo ze kondycja jet prawidłowa 3+, dla tego należy po porodzi przez około 3 tyg podawać glikol profilaktycznie po 250ml/dziennie /szt. a w szczególności jak zauważymy że sztuka jest ospała powoli się rusza słabo wstaje słabo żre. efekt widoczny po 3 -4 dniach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share blanca99

blanca99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:58

Co pobudza apetyt u krów? kkkowalski gada jak mu płacą i z kąd wiatr wieje, pozatem jest spalony. a więszośći to tylko marketing ..................
przerabiałem to na swoich i wiem tylo jedno że krowa jak baba każda jest inna, i jak sobie dobrze zbilansujesz dawkę to tego problemu uniniesz i to bez wzgledu na wydajność z obory........... .
inseminacja, satnówka, badnanie nasinenia, USG

#46 Share svetik11

svetik11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 16:56

Co pobudza apetyt u krów? Witam
Znalazłem na allegro glicerynę paszową 86% w super cenie 73zł za 30 kilogramów, widać że sprzedaje się tego dużo i ludzie wystawiają pozytywne komentarze, stosował ktoś z Was taką glicerynę o takim stężeniu czyli 86% ?
tak się zastanawiam nad jej zakupem

#47 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:03

Co pobudza apetyt u krów? wydaje mi sie ze gliceryna jak gliceryna ;) grunt zeby nie przekroczyc maksymalnej dawki dziennej bo to moze grozić nawet upadkiem zwierzecia :o

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share malong

malong

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:32

Co pobudza apetyt u krów? co do lizawki z selenem ok- jest jeden minus nie chętnie ją pobierają. jeśli chcesz podnieść wydajność przeanalizuj najpierw mleko ile mocznika ile białka ile tłuszczu.
następnie sprawdź dawkę oznaczenie ilości białka jest kluczowe energie zawsze łatwo wyrównać, oraz czy krowy nie popadają w kwasice(kolejne straty mleka) to na początek !