Skocz do zawartości

Używane opony rolnicze

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:16

Używane opony rolnicze Przeglądając aukcje allegro natrafiłem na kilka ciekawych ofert odnośnie ogumienia. Jako że przymierzam się do wymiany opon w dwuch ciągnikach postanowiłem przyjżeć się alternatywnym rozwiązaniom jakim są opony używane.

Plusem jest oczywiście oszczednosc, która czasami sięga 50%

Co o tym sądzicie? Gdzie są ukryte haczyki? Czy wulkanizowane opony posłużą jakiś czas, czy nie warto sobie tym d*py zawracać??

Kilka ofert dla wglądu

http://allegro.pl/op...2054657933.html

http://allegro.pl/60...2077199799.html

http://allegro.pl/op...2055868988.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Używane opony rolnicze Dzisiaj, 22:58
  •  

#2 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:27

Używane opony rolnicze ja to bym brał takie oponki bo u mnie w firmie jak pytałem sobie kupic nowe tylne opony do case to michelina 600/70/38 kosztuje prawoe 8000zł a mitasa pprawie 6000zł a na przód 520/60/28 to michelina 3000zł a mitasa 2400.

#3 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:28

Używane opony rolnicze nie kupuj bieżnikowanych te wyglądają niezle , myśle że raz mozesz spróbować i za kilka lat bedziesz wiedział czy opłacało sie cyz nie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:44

Używane opony rolnicze w rychtalu sporo opon już kupiłem i nie narzekam. raz robiłem zwrot dwóch sztuk bo pracownikowi nie chciało się czekać aż założą na felgi i sprawdzić..

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:52

Używane opony rolnicze Ja miałem bieżnikowane w 1224 i nie są złe. Może trochę szybko się zużywały, ale nie było tragedii. Za te pieniądze opłacało się.

Co do używanych to nie mówcie że nie zakładacie sobie do samochodów używek, zamiast nowych. Bo w to raczej nie uwierzę. Może niektórzy kupują nowe. Sam do mojej VW B6 kupuję po 200 zł opony 2-3 letnie.

Z ciągnikowymi jest podobnie. Dużo opon jest z bliźniaków i są naprawdę w super stanie. Niektóre są wulkanizowana no to może być problem, ale jak dobrze zrobione to raczej problemy nie występują. Ewentualnie dętkę trza założyć.

Z 5-7 lat temu przywozili do nas opony continentale z powycinanymi na boku trójkątami. To były opony nowe , ale coś nie wyszło na produkcji i fabryka w Czechach je wyrzuciła. Porobili je i do tej pory jeżdżą. Teściu ma takie, ale pękają przy feldze i musiał drugą dętkę teraz założyć bo zaczęło szczypać. Ale dał za nie 1200 zł a nie z 5 tyś, za polskie.

Ważne żeby gość dał jakąś gwarancję bo inaczej to jest ryzyko. Lub żeby były z felgi ściągane jak się kupuję. Albo on montuję, bo może się zdarzyć że po założeniu zacznie pękać. Ale to jest rzadkość.

Ogólnie polecam takie opony, i prawie wszyscy handlarze zakładają używane.

#6 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:05

Używane opony rolnicze

w rychtalu sporo opon już kupiłem i nie narzekam. raz robiłem zwrot dwóch sztuk bo pracownikowi nie chciało się czekać aż założą na felgi i sprawdzić..

ja też kupowałem w rychtalu, pare razy. raz trafiłem a 99% bierznika za 1000, roczny Mitas który normalnie kosztuje 3200, opona była uszkodzona z boku i naprawiona, dostałem rok gwarancji. jakieś inne też tam kupowałem ale bardziej na przetrwanie niż na jakieś większe manewry. co do używek to ważne jest tak jak w oponie samochodowej, jej wiek!!!

#7 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:14

Używane opony rolnicze Miałem do wymiany opony na przedniej osi 540/65/28 kupiłem jedną nie klejona bieżnik 99% cena 200pln jedna strona bieżnika na całym obwodzie była trochę poszarpana. drugą kupiłem za 1200pln właśnie z 'rychtala' bieżnik 99% klejona przebita pomiędzy bieżnikiem.obydwie firmy MICHELIN czyli dwie za 1400pln.jeżeli chodzi o haczyk to jest tak w Polsce patrzy się na bieżnik i czy nie jest popękana i już masz zarejesrtowany a na zachodzie uszkodzenie bieżnika czy klejenie przy oponach o prędkości trakcji powyżej 40km/godz A8 dyskwalifikuje je z dalszej eksploatacji poprostu nie przechodzą badań technicznych.

#8 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:27

Używane opony rolnicze Musisz dobrze je sprawdzić czy nie są popękane wewnątrz na obwodzie. Prawie wszystkie opony z dużych rozmiarów (580/70x38, 600/65x38, 650/65x38, 650/65x42, 710/60x42) lubią pękać a szczególnie vredestain, conti, kleber. Micheliny mają dobrą renomę, ale sprawdź. Jeżeli są wulkanizowane to sprawdź wielkość łatki , do rozmiaru 40 (szerokość łatki to około 20cm), nie musisz się obawiać. Jeżeli jest większa to i więcej jest płócien przeciętych i mogą być problemy w przyszłości.
c 330
4011
mf 255

#9 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:35

Używane opony rolnicze Popekania da się załatwić stosująć dętki :)

#10 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:43

Używane opony rolnicze A ja podłącze sie pod ten temat, mam podobne ale troche inne pytanie - Bieżnikowanie.
Mam łyse opony, warto je dać za śmieszne pieniądze zbieżnikować? Tzn. naleją na nie nowy protektor identyczny jak nowy. Bieżnikował ktoś?jak to "jeździ" w praktyce?długo to wytrzyma?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:48

Używane opony rolnicze .

Edytowany przez dzud, 18 sierpień 2012 - 18:38.

#12 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:50

Używane opony rolnicze

Popekania da się załatwić stosująć dętki :)

Większe pęknięcie można by za wulkanizować, ale najgorsze są mikro pęknięcia - "szczypie" dętki i to nie w jednym miejscu.

#13 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 26 styczeń 2012 - 22:07

Używane opony rolnicze "Popękania da się załatwić stosując dętki :)

Kolego nigdy tego dętką nie załatwisz, opona pod ciężarem pracuje i te pęknięcia sie otwierają i zamykają tak jak kolega @MAT912 napisał najgorsze są te małe trudno je zlokalizować
c 330
4011
mf 255

#14 Share AdamZetor12145

AdamZetor12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 22:25

Używane opony rolnicze Ja kupiłem używane opony Continental 600/65 R34 z 2003 roku i nie zauważyłem pęknięć na nich, co prawda za dużo na nich nie jeździłem ale wydają się ładne.

#15 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 22:34

Używane opony rolnicze w rychtalu kupilem juz chyba z 10 opon do ciagnikow i pare doprzyczepy i tylko raz byl problem ze stopka na feldze ale dało sie to naprawc. polecam

#16 Share Wojtekkkk

Wojtekkkk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 07:26

Używane opony rolnicze Witam. Macie moze jakies namiary gdzie moglbym dostac opony 16.9-34 uzywane do c 385. Bo szkoda mi kupowac nowych bo malo sie nia robi. Z gory dzieki za odp

#17 Share kapol

kapol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 08:56

Używane opony rolnicze w rychtalu kupiłem opony do przyczepy i jestem bardzo zadowolony bo za wszystkie zapłaciłem tyle co za jedną nową a i pan sprzedający ok bo mogłem sobie wybrac z kilku sztuk i w niedziele mi otworzył .

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2012 - 10:47

Używane opony rolnicze

"Popękania da się załatwić stosując dętki Dodany obrazek

Kolego nigdy tego dętką nie załatwisz, opona pod ciężarem pracuje i te pęknięcia sie otwierają i zamykają tak jak kolega @MAT912 napisał najgorsze są te małe trudno je zlokalizować

Sam to przerabiał wiec wiem co pisze. W Ciagniku Same Titan 190 520/85/R38 tył opony po kilku latach eksploatacji, kilku przebiciach przez gwoździe, kamienie na polach itd. Zamiast kupować nowe wstawiliśmy dętki, na dętkach kolejne kilka lat przepracowalismy az bieznik całkiem się skończył.

#19 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 27 styczeń 2012 - 13:42

Używane opony rolnicze @Wojtekkkk mam całe koła 18.4-r34,więcej info na pw
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:59

Używane opony rolnicze kupiłem do kombajna kiedyś dużą i małą używkę, kase zapłaciłem, ale nie jeździłem na tych oponach. Szajs z wadami które wylazły po zamontowaniu i napompowaniu. Nigdy więcej używek.
Hubert, u ciebie te ciągniki nie mało chodzą, jest sens w używkę się bawić? Lepiej nową białoruską czy turecką i tyle

Dodaj odpowiedź