Skocz do zawartości

Zdjęcie

na krowy mleczne

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dymer

dymer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 18:58

na krowy mleczne czy jak mam 5,5 ha mam 25 sztuk młodzieży z czego 12 do zacielenia i możliwość wzięcia 15 ha w dzierżawę czy warto zostawić sobie na krowy i oddawać mleko oborę mam i to nie złą 25x12 przejazdowa co możecie podpowiedzieć w tym temacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
na krowy mleczne Dzisiaj, 01:44
  •  

#2 Share lewy12

lewy12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:24

na krowy mleczne Jak możesz to zostań przy krowach kasa co miesiąc
A masz już dojarki albo idne żeczy tego typu??? A te dodatkowe 15ha bendziesz miał czym obrabiac??

#3 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:32

na krowy mleczne temat o tym samym http://www.agrofoto...._20#entry864554

#4 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:26

na krowy mleczne To chyba byłby dobry pomysł, aby nastawić się na bydło mleczne, ale chyba nie masz jeszcze do tego odpowiedniego wyposażenia obory. Na start musiałbyś trochę zainwestować, ale zapewne to by się szybko zwróciło, gdybyś się rozwijał. Co do tych 15 ha, to jeśli masz nawet c330 to powili dorobił byś się większego ciągnika i sprzętu do niego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share dymer

dymer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:43

na krowy mleczne

Jak możesz to zostań przy krowach kasa co miesiąc
A masz już dojarki albo idne żeczy tego typu??? A te dodatkowe 15ha bendziesz miał czym obrabiac??

kupię c 360 do orki cięcia traw i podstawowych czynności a reszta usługi hehe ale za 12 cielnych to też kasa nie zła

To chyba byłby dobry pomysł, aby nastawić się na bydło mleczne, ale chyba nie masz jeszcze do tego odpowiedniego wyposażenia obory. Na start musiałbyś trochę zainwestować, ale zapewne to by się szybko zwróciło, gdybyś się rozwijał. Co do tych 15 ha, to jeśli masz nawet c330 to powili dorobił byś się większego ciągnika i sprzętu do niego.

pracuje narazie gospodarstwo jak otrzymałem to dostałem 4 sztuki w 1,5 roku dochowałem się tego co mam jeszcze trochę handluje ale teraz to już rynki zamykają i lipa

#6 Share ArekDzej

ArekDzej

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:47

na krowy mleczne To sprzedam Ci pięknego C-360 który tak naprawdę jeszcze nie poczuł co to ciężka praca...
Pisz na PW albo gadu

#7 Share dymer

dymer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:54

na krowy mleczne

kupię c 360 do orki cięcia traw i podstawowych czynności a reszta usługi hehe ale za 12 cielnych to też kasa nie zła

pracuje narazie gospodarstwo jak otrzymałem to dostałem 4 sztuki w 1,5 roku dochowałem się tego co mam jeszcze trochę handluje ale teraz to już rynki zamykają i lipa

dało by radę i dojarke i baniak załatwić a i ciągnik da radę nie wszystko na raz kiedyś ludzie w konie uprawili ziemie dziś nie realne ale jak sie czegoś chce to idzie zrobić aby rąk w kieszenie nie kłaść

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:06

na krowy mleczne Na jedno masz rację , ale na drugie tak jak pisało w Top Agro ,,Kto nie inwestuje, ten się cofa!,,