Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stodoła na opasy

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:08

Stodoła na opasy Witam. Planuje przerobić stodołę na opasy. Jest tam normalna posadzka jak to w stodole i mam pytanie jaki byłby koszt takiej przeróki czy lepiej robić uwięzi czy puścić wolno ile by weszło opasów wymiary to 30 x 15 Czy drewno pod wpływem pary nie rozleci sie po kilku latach. i czy zrywać tą posadzkę i zalewać cos innego? Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stodoła na opasy Dzisiaj, 17:03
  •  

#2 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:05

Stodoła na opasy Po jakie licho zrywać posadzke? Na tylu metrach 40 sztuk powinno spokojnie stac. Żadne drewno sie nie rozleci chyba że ze starości. Śmiało puszczaj luzem więcej wejdzie i dużo mniej roboty.

#3 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:47

Stodoła na opasy Znajomy wpuścił do stodoły na luzno krowy to po 3/4 latach cały doch drewniany sie zarywa ...

#4 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:58

Stodoła na opasy

Znajomy wpuścił do stodoły na luzno krowy to po 3/4 latach cały doch drewniany sie zarywa ...

No właśnie obawiam sie tego samego. KOnstrukcja jednak te 20 lat ma i niby nie jest zła ale wiadomo co może sie zrobić. i w miejsce drzwi najlepiej było by wmurować rury. a jak im zadawac pasze??? zalewać jakieś stanowiska czy coś.

#5 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 26 styczeń 2012 - 16:19

Stodoła na opasy

Znajomy wpuścił do stodoły na luzno krowy to po 3/4 latach cały doch drewniany sie zarywa ...

Hmm. Dziwne to jest bo ja w 35 letniej drewnianej stodole trzymam po 30 sztuk już około 7 lat i odziwo jakoś stui. teraz też stoją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share elku87

elku87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:04

Stodoła na opasy dach Ci sie nie rozleci jak będziesz miał tam odpowiednia wentylacje.
Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

#7 Share romanekdeutz

romanekdeutz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,motoryzacja,sport

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:08

Stodoła na opasy Trzeba by zabezpieczyć główne belki bo jak zaczną lizać to....

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:29

Stodoła na opasy sąsiad ma byki w stodole i po 10 latach widać że belki się mocno psują. U nas dwa lata temu robiliśmy przeróbkę klepiska na byki. Oddzielilismy to miejsce od reszty stodoły ścianą i zrobiliśmy welbunek z belek na to deski i słoma (tak jak było w przedwojennych oborach). Belki są wycięte i wymurowane z cegły tak żeby nie niszczyły rogami no i wentylacja jest wyprowadzona plastikowymi rurami do góry przez dach. Jak do tej pory nie widać żeby drewno pleśniało.

#9 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:45

Stodoła na opasy

sąsiad ma byki w stodole i po 10 latach widać że belki się mocno psują. U nas dwa lata temu robiliśmy przeróbkę klepiska na byki. Oddzielilismy to miejsce od reszty stodoły ścianą i zrobiliśmy welbunek z belek na to deski i słoma (tak jak było w przedwojennych oborach). Belki są wycięte i wymurowane z cegły tak żeby nie niszczyły rogami no i wentylacja jest wyprowadzona plastikowymi rurami do góry przez dach. Jak do tej pory nie widać żeby drewno pleśniało.

Ja jedno klepisko w stodole mam przerobione w ten sam sposób. sciana z pustaka zamurowane jedne drzwi drugie nie i na górę belki deski i słoma. Do tej pory nic. drewno nie pleśnieje ale para jest nie powiem. chce przerobic resztę stodoły. Łącznie planuje w lato trzymać ok 70 sztuk opasu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share chrobi123

chrobi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 22:20

Stodoła na opasy a ja mam takie pytanie bo chcę stodołę drewnianą przerobić na stajnie na krowy i czym ocieplić ściany bo wiadomo teraz to są deski z dość dużymi szparami, myślę dać wełnę mineralną od środka i na to płyty osb,a strop u góry na wys 3,5m deski i też płyty ale bez wełny bo na górę bale siana pójdą, tylko pytanie czy płyty osb nie zgniją?