Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzałka bloku silnika.

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 14:24

Grzałka bloku silnika.

Tam są 3 otwory w bloku, ale tylko 1 ma zaślepkę na klucz imbusowy. Czyli rozumiem, że grzałka jest wkręcana? Dziwne, bo na zdjęciach producenta pokazana jest tuleja bez gwintu.
Wiesz może który model grzałki trzeba wybrać, bo tak jak pisałem nie jestem do końca pewien co do Defy?
Co znaczy pokombinować :) Wystarczy wjechać na jakąś skarpę i przechylić na bok ciągnik, czy masz inną metodę?

Tak jak piszesz masz 3 otwory, w jeden możesz wkręcić, a do tych pozostałych dwóch wkładasz przy pomocy tej tulei bez gwintu na zewnątrz, ale ona w środku ma otwór z gwintem i właśnie w ten otwór wkręca się grzałkę.

Jak już będziesz zamawiał to zwróć uwagę czy razem z grzałką jest kabel, bo na allegro często są grzałki bez kabli.

Edytowany przez st220, 12 grudzień 2013 - 14:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzałka bloku silnika. Dzisiaj, 11:59
  •  

#22 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 18:20

Grzałka bloku silnika. Kabel trzeba do kupic oddzielnie jest nawet w oddzielnym opakowaniu częśc montuje sie na stałe do traktora a zielony z wtyczką do gniazdka podłącza sie tylko na czas podgrzewania. Okablowanie jest chyba nawet droższe niż sama grzałka. Jak ktoś jest zainteresowany to w sumie tutaj można to kupic.http://agrotraktor.pl/czesci.php

#23 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 03 styczeń 2014 - 21:03

Grzałka bloku silnika. Zamontowałem dziś grzałkę do swojego 80 4WD. Jeszcze jej nie uruchomiłem, bo mam kilka wątpliwości.
Przy montażu stwierdziłem, że nie ma w tym silniku żadnego spuszczenia płynu chłodniczego który pozwala na jego pełne odzyskanie. Zawór w prawym dolnym rogu chłodnicy nie ma kranika, tylko taki plastikowy śrubunek, przez co cały płyn wyleciałby na podstawę pod chłodnią, ciężko coś odzyskać. Zaś w bloku chyba jest z prawej strony za zaworem pneumatycznym śruba którą można spuścić płyn, ale też trudno w pełni go odzyskać bo rozleje się po całym silniku. Chyba, że czegoś nie zauważyłem.
Zamontowałem więc grzałkę tak jak NhBartek napisał, a więc szybko wykręciłem i wkręciłem grzałkę.

Zamontowałem grzałkę tak jak pokazuje instrukcja, czyli podłączeniem do dołu. Owinąłem taśma uszczelniającą gwint, tylko że gwint na grzałce wkręcił się do połowy i nie wiem czy za dużo owinąłem taśmy czy ten gwint w bloku taki krótki, bo zaślepka w bloku miała o połowę krótszy gwint niż grzałka. Pytam dlatego, że grzałka w swojej nakrętce trochę się buja i chyba dotyka przy bujnięciu bloku silnika i wydaje mi się to podejrzane. Czy u was też tak jest?

Model grzałki który pasuje do Perkinsa 1104C-44 to Defa 411254 oraz zestaw przewodów Defa 460787. Najtaniej można kupić w intercarsie, bo jest generalnym dystrybutorem Defa na Polskę i zestaw kosztował 320 zł z przesyłką, czyli 240 zł mniej niż chcieli w fabryce Farmtraca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 18:05

Grzałka bloku silnika. kolego gwint jest stożkowy i sie sam zaciska dlatego nie wkrecil sie do konca. grzałka sie "buja" bo taka jest jej konstrukcja wszystko jest w porzadku mozesz spac spokojnie:)

Chciałbym jeszcze nadmienic ze dobrze zauwazyles ze ciezko odzyskac plyn dlatego ja zawsze montowałem grzałki tak jak mowilem bo po prostu bez sensu plyn zpuszczac skoro i tak polowa pojdzie na ziemie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 04 styczeń 2014 - 19:11

Grzałka bloku silnika. Dzięki NhBartek za pomoc.

Edytowany przez tompil, 04 styczeń 2014 - 19:12.