Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzałka bloku silnika.

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 10:19

Grzałka bloku silnika. Witam, zastanawiam się nad montarzem grzałki w blok do swego 685dt, posiada ktoś taką grzałkę?
Gdzie dokładnie jest ona montowana?
Jaką grzałkę kupić żeby pasowała?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowany przez st220, 26 styczeń 2012 - 10:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzałka bloku silnika. Dzisiaj, 15:13
  •  

#2 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 26 styczeń 2012 - 12:18

Grzałka bloku silnika. Witam. Ja posiadam w 690DT fabryczą grzałkę i jest montowana po prawej stronie silnika (siedząc w kabinie) pod kolektorem wydechowym, jest przy kabinie śruba wkręcona w blok (na imbus) w to miejsce montuje się tą grzałkę. Jednak stwiedzam że w tych silnikach Perkinsa nie jest konieczna bo bardzo żadko jej używam. W zeszłym roku odpalałem go bez podgrzewania na -28 stopni C (odpalałem go bez podgrzewania bo nie było prądu a musiałem podłączyć Farmtraczka do agregatu pradotwórczego :lol: ) i dało spokojnie rade wystarczy 3 razy podgrzać świece i jak nie zamarzło ci paliwo w przewodach to odpala. Od tego czasu niechce mi się rozciągać kabla i czekac ża się rozgrzeje tylko pale normalnie nawet przy dużych mrozach.

Edytowany przez milanreal1, 27 styczeń 2012 - 00:25.
cytowanie poprzedniego posta

#3 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 14:48

Grzałka bloku silnika. Na zapalanie na dużym mrozie nie narzekam, rok temu przy - 25 nie było problemu, ale jednak trochę szkoda silnika przy dużych mrozach. Mógł byś zrobić zdjęcie w którym dokładnie miejscu jest ta grzałka ?

#4 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 26 styczeń 2012 - 15:37

Grzałka bloku silnika. Lepiej taką malutką kuchenke elektryczna pod mise olejowa dac na chwile i po problemie. Zawsze wał bedzie miał lżej przekrecić i olej nie bedzie to masło tylko sie rozgrzeje i bedzie żadszy ;)
Case <3

#5 Share pawlis804wd

pawlis804wd

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:08

Grzałka bloku silnika. Dokładnie tak jak piszecie. W Farmtrac-u zbędna jest grzałka, gdyż bardzo ładnie odpalają w duże mrozy. Wystarczy go tylko troszkę podgrzać i elegancko odpala.

#6 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 15:31

Grzałka bloku silnika. a nie zamarza wam paliwo ?? dodajecie jakieś mixtury zeby z ropy nie robiła sie galareta ??

#7 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 27 styczeń 2012 - 23:38

Grzałka bloku silnika. http://www.olejesmar...koncentrat.html
Tylko że trzeba to nalać najlepiej zaraz po kupnie na stacji paliwa

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 00:45

Grzałka bloku silnika.

Jednak stwiedzam że w tych silnikach Perkinsa nie jest konieczna bo bardzo żadko jej używam. W zeszłym roku odpalałem go bez podgrzewania na -28 stopni C (odpalałem go bez podgrzewania bo nie było prądu a musiałem podłączyć Farmtraczka do agregatu pradotwórczego Dodany obrazek ) i dało spokojnie rade wystarczy 3 razy podgrzać świece i jak nie zamarzło ci paliwo w przewodach to odpala. Od tego czasu niechce mi się rozciągać kabla i czekac ża się rozgrzeje tylko pale normalnie nawet przy dużych mrozach.

jak mogłeś podgrzać grzałką jak nie miałeś prądu ??????????????? a z drugiej strony nie porównuj odpalania na świecy do grzani asilnika grzałką, jak masz grzałkę lepej dbac o silnik !
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#9 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 19:11

Grzałka bloku silnika.

Dokładnie tak jak piszecie. W Farmtrac-u zbędna jest grzałka, gdyż bardzo ładnie odpalają w duże mrozy. Wystarczy go tylko troszkę podgrzać i elegancko odpala.

Ile razy mam pisać, ciągnik dobrze pali ale chcę zadbać o silnik bo takie palenie przy -10 -20 stopniach nie jest dla niego zbyt zdrowe. Kiedyś czytałem artykół o autach i tam było podane że rozruch przy -15 powoduje taki sam uszczerbek dla silnika jak przejechanie 500km.

a nie zamarza wam paliwo ?? dodajecie jakieś mixtury zeby z ropy nie robiła sie galareta ??

Mi w ubiegłej zimy zamarzło, ale winna była woda w odstojniku. Obecnie mam dobre paliwo i nic nie gęstnieje.

#10 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 10:22

Grzałka bloku silnika. dokładnie zależy też od gęstości oleju w niskich temperaturach najlepszy olej byłby wg SAE 0Wjednak rzadko taki olej się stosuje w ciagnikach, olej musi sie przemieścić w górną część silnika a jeżeli jest -25 to np jak ktoś ma olej 10 lub 15 W no to sorry w tej temperaturze to jest smoła zanim on się rozgrzeje i zacznie prawidlowo smarować to tarcia są niewuobrażalnie dużo, inna sprawa jak niektórzy odpalą i odrazu dają w pedła albo ruszają po minucie wtedy silnik dostaje w niepowiem co ze skumulowaną siłą. Cieszycie się że odpala spoko ale przynajmniej w takim wypadku warto byłoby podgrzać miskę olejową przez 20 - 30 minut albo nagrzewnicą albo zwykłą farelką (obcnie za 50-70 zł w marketach są takie panele grzewcze na prąd) i pod samą miskę taki cieply strumień powietrza. Nie wspominam już o grzałce. Znajomy w ursusie 4514 padła mu świeca po jednym sezonie i jej nie wymienił tylko za każdym razem jak jest jakiś mróz (teraz nawet -3 czy -5) pakuje samostart to nawet w lato jak odpali to chodzi jak chłop po dwóch zawałach a ciągnik ma 1200 mth .... a jak go się zapytasz czy odpala to powie że przy -20 od strzała pali - no bo tak jest pal i heja
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 12:32

Grzałka bloku silnika. atomik dobrze prawisz :). Jutro powinna być grzałka u mnie to zdam relacje z działania. Co do minusów odpalania przy mrozach można też dodać większe zużycie paliwa.

#12 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 luty 2012 - 10:19

Grzałka bloku silnika. w sumie film porównawczy by się przydał, swoją drogą jaka to grzałka i cena ?

#13 Share pacio68

pacio68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 02 luty 2012 - 07:29

Grzałka bloku silnika. Taka grzałka kosztuje około 1200 złotych

#14 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 02 luty 2012 - 09:41

Grzałka bloku silnika. o matko to co to za firma ? mi do janka w sewrisie krzykneli mi 1050 zł, pokazałem im figę i kupił odpowiedni model w intercars za 460 zł z kabalmi, bo są tylko jedne do tej grzałki innego się nie założy i aż miło. Z allegro szwedzką calixa powiedział mi 790. Gdzie tą gzalkę zamówiłeś i co to za firma ? do 685 dt proszę bardzo na stronie producenta http://kompletacje.i...del=1248&kod_s= koszt grzałki 160zł + kable 185 to jest do silnika perkins 1104 C i D

Edytowany przez atomik, 02 luty 2012 - 09:55.

#15 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 luty 2012 - 13:30

Grzałka bloku silnika. Firma farmtrac :lol: to znaczy tyle krzyczą gdy bierze się grzałkę jako wyposażnie dodatkowe .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#16 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 03 luty 2012 - 11:31

Grzałka bloku silnika. A w serwisie w Mrągowie można sobie tą grzałkę zamówić za 500zł, podobne ceny są w internecie, wiadoma sprawa że pośrednicy chcą zarobić i stąd te 1200zł.

#17 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 18:13

Grzałka bloku silnika. Chcę kupić grzałkę do swojego 80 4WD oczywiście silnik 1104C-44.
W Farmtracu powiedzieli mi 550 zł za grzałkę firmy Defa.
Sprawdzałem na stronie Defa:
http://www.defa.com/..._engine_heater/
Jeśli wybieram po modelu silnika to wyskakuje mi model grzałki 411102
Natomiast jeśli wybieram kategorię traktory, potem MF i pokaż wszystkie modele to dla serii 5400 z silnikiem 1104C 44T wyskakuje inny model grzałki, czyli 411050.
Może ktoś kupował tą grzałkę i jest pewien który model trzeba kupić. W intercarsie zestaw defa, czyli kable plus grzałka kosztuje poniżej 400 zł, więc po co przepłacać. Tylko tyle, że grzałki do ciągników mają tylko na zamówienie i nie przyjmują zwrotów, więc muszę być pewny co do modelu.
Można kupić jeszcze firmy Calix chyba model RE 231
http://www.calix.se/...modelId]=1004-4
Ta już kosztuje ok. 550 zł, ale jest chyba mocniejsza.
Macie może jakieś opinie na temat tych 2 firm? Może jeszcze jakiś inny producent robi grzałki do tych silników.
Zauważyłem że grzałki defa są całe wciskane w blok, a grzałki calixa mają oddzielnie tuleje i oddzielnie grzałkę wrkęcaną w tą tuleję.
Co do montażu to czy jest problem wyjąc zaślepkę z bloku?

#18 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 grudzień 2013 - 11:03

Grzałka bloku silnika. Zdecydowanie kup grzałke firmy defa. nie ma problemu z montażem tylko trzeba pamietac zeby na gwint dac tasme teflonową. Zaślepka jest zaraz pod kolektorem wydechowym na imbus. jak dobrze pokombinujesz to nie trzeba nawet płynu spuszczac:)

#19 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 11:37

Grzałka bloku silnika. Tam są 3 otwory w bloku, ale tylko 1 ma zaślepkę na klucz imbusowy. Czyli rozumiem, że grzałka jest wkręcana? Dziwne, bo na zdjęciach producenta pokazana jest tuleja bez gwintu.
Wiesz może który model grzałki trzeba wybrać, bo tak jak pisałem nie jestem do końca pewien co do Defy?
Co znaczy pokombinować:) Wystarczy wjechać na jakąś skarpę i przechylić na bok ciągnik, czy masz inną metodę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 18:19

Grzałka bloku silnika. Nie wiem jaki to dokładnie numer nie pamietam ale zamontowałem tych grzałek napewno ponad 20 i nie było nigdy zadnych problemów z nimi. Grzałka jest wkręcana ma zewnetrzny gwint stożkowy co znaczy ze sie sam powinien uszczelnic ale teflon trzeba dac. Na skarpe jak wjedziesz to ci nic nie da po prostu trzeba sobie wszystko przygotowac i wykrecic zaslepke i od razu szybko wsadzac grzałke to moze z 2 setki płynu wyleci. Sprawa jest wogole prosta jak ładowacza nie ma :) a ta grzałka tak wygląda http://allegro.pl/gr...3732162873.html