adicb500

Jaki by był najlepszy pług do jd 6630 comfort

Polecane posty

adicb500    0

Witam wszystkich tak zastanawiam się nad pługie do jd 6630 o mocy 130 o gumach przód 480 a tył 600 jaki on może usiągnoć pług max szerokości roboczej głębokiej orki i podorywki , mysle nad obrotowym ale ewetuwalnie zagonowy może byc, najlepiej żeby był wyposarzony w kroje,zmieno szerokość roboczą , myśle nad nowym ale niewiem czy warto kupowac na okoł 20h max 30h orki odbiedy może by kupił dobry użwany . nastepująco bede orał przeważnie piaski,troche iłu no i łąki.

Doradźcie jaki pług kupic żeby jeleń był wykożystany

żeby by pług był wytrzymałt aby go nie pogąć na łąkach.

Czekam na propozycje

Edytowano przez adicb500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer94    0

kverneland ED 100, zabezpieczenia resorowe, szer. max 1 skiby to 50cm(chyba) ale pług za***isty! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

W sumie jak używany to lepszy kverneland bo wiadomo overumy też dobre tylko hydraulika jak przechodzi przez parę rąk to może stracic co nieco na działaniu, ale ja mam 4 obracalne overum nowe i jd 6430P niema co robic i orzą ładniej od kvernelandów, porównuje chyba ED100 czy coś takiego które chodzą z nowym fendem 312.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja Ci proponuje Kuhn Multi-Master 112 T - 4 korpusy - naprawde swietne pługi


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Mój znajomy ma takiego samego jd 6630 + chip tuning :D to ciąga nim pług pottinger 4*55 z prędkością nawet 10km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adicb500    0

oj to nie źle a jak tem pottinger ładnie kreci

a co do kuhn to pomysle bo jest tańszy od kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

nie wiem jak z śrubowymi zabezpieczeniami ale wiem ze z hydraulicznymi mozesz kupic za 62tys nowy


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A jak się zastanawiasz między używanym a nowym to może kup coś tańszego nowego. Np akpil km180 4*48 na kołku kupisz za około 30tys może nawet mniej. Pługi podobno ładnie kryją i jest to to samo co V&N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Akpil słaba ,mała rama miękkie części , do tego JD to akpila mogłbyś mieć spokojnie 5 korpusów i dałby rade . Jeżeli kupować coś nowego to lepiej porzadna rzecz nawet z pózniejsza odsprzedaża nie będzie problemu.

  • Like 1

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ta jasne... i chyba z tymi 5 korpusami jeździłby 5km/h :lol: 130km i 240cm szerokość robocza jakoś mi się nie widzi bo zawsze ciągnik powinien mieć jakiś zapas mocy. Widziałem te pługi i pewnie sam też się na niego zdecyduję. Rama wcale nie wygląda słobo a wręcz przeciwnie. Jedyny minus to duża waga bo 4-skibowy waży 1280kg. Ale i to może okazać się plusem podczas orki w susze :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

po prostu porównuje kuhn 5 korpusów zapotrzebowanie na moc 175 km , akpil 5 korpusow 140 , proponuje udać sie do dilera i dokładnie przyjzec zobaczysz róznice .

  • Like 1

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Tak się składa że widziałem pług akpila km180 i pług kuhn tego samego dnia u tego samego dilera, jak chcesz to mogę Ci podać nawet adres i moim zdaniem pług akpil km180 jest bardziej masywny i wygląda na trwały. Takie jest moje zdanie i rozumie że nie musisz się z nim zgadzać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

Jasne ja tylko wyraziłem swoją opinie na temat danego sprzętu, osoba która chce kupić pług po prostu potrzebowała sugestii co do wyboru.Ja generalnie jestem za tym żeby obejrzeć samemu, porównać jakość, serwis, ceny części zamiennych i samemu zdecydować. Moje zdanie na temat fimy Akpil wyraziłem i go nie zmienię no i pozostaje jeszcze kwestia jaki model Kuhn widziałeś? Tyle w temacie . Pozdrawiam :)

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

muwisz overumy ładniej a jak orzesz jd 6430 to na jaką szerokość skiby rabujesz

 

 

Szerokośc skiby to 45 cm i słyszałem że ta 312 to lekko niema.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adicb500    0

a tak wogule to ktoś ma taki zestaw akpil km180 grający z 130 konnym ciągnikem.

Na mieszaliście dobrze a może z cos doradzicie z użwanego sprzetu co

 

a może cos powiecie o pługach lemken znalazłem jakis pług tej firmy 4 obrotowy chyba nie pamientam modelu to zapotrzebowanie jest 80 km max 130 a szerokośc robocza od 150 do 250 dobre co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

EurOpal 6-4 + 1, rama 110 x 110 x 8 (wzmocniona) , szerokość robocza 150-250 , waga1.070 ,zapotrzebowanie mocy 80-130

 

nie wiem nie widziałem tego więc sie nie wypowiem ale widze ze można tanio dosyć kupić, ale Lemken jako firma bardzo dobra.

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

a tak wogule to ktoś ma taki zestaw akpil km180 grający z 130 konnym ciągnikem.

Na mieszaliście dobrze a może z cos doradzicie z użwanego sprzetu co

 

a może cos powiecie o pługach lemken znalazłem jakis pług tej firmy 4 obrotowy chyba nie pamientam modelu to zapotrzebowanie jest 80 km max 130 a szerokośc robocza od 150 do 250 dobre co

 

 

jakubj0072 ma akpila km180 + jd tylko że trochę większy od Twojego to pogadaj z nim :Dhttp://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/337059-john-deere-6930-tls-plug/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

powiem tak każdy chwali to co ma ;p

ja osobiście posiadam overun varifielx 4 skibowy ciagam go NH ts115a i czasami brakuje mocy dlatego zdecydowalem sie na plug vario,

przy wyborze pługa w pierwszej kolejnosci patrzy sie na cene, nastepnie warto zwrócić uwagę na cenę wymiennych elementów roboczych, warto też wziąć pod uwagę opinie użytkowników owego pługa , oraz wiadome nie kazdy ma mozliwość pozwolić sobie na super wypasiony pług a w polu trzeba zrobić.

 

ps.Co do tego reportażu to uważam ze jest w tym trochę propagandy, gdyż każda firma z posiada własne technologie i staraja sie produkować maszyny jak najlepszej jakosci, choć nie wszystkie ida na jakos nie które ida na ilość.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apolityczny    0

Ta jasne... i chyba z tymi 5 korpusami jeździłby 5km/h laugh.gif 130km i 240cm szerokość robocza jakoś mi się nie widzi bo zawsze ciągnik powinien mieć jakiś zapas mocy. Widziałem te pługi i pewnie sam też się na niego zdecyduję. Rama wcale nie wygląda słobo a wręcz przeciwnie. Jedyny minus to duża waga bo 4-skibowy waży 1280kg. Ale i to może okazać się plusem podczas orki w susze biggrin.gif

Unia Grudziądz jeszcze cęższa jest a 4 obrót 1280 wcale nie tak dużo :)

 

a tak wogule to ktoś ma taki zestaw akpil km180 grający z 130 konnym ciągnikem.

Na mieszaliście dobrze a może z cos doradzicie z użwanego sprzetu co

 

a może cos powiecie o pługach lemken znalazłem jakis pług tej firmy 4 obrotowy chyba nie pamientam modelu to zapotrzebowanie jest 80 km max 130 a szerokośc robocza od 150 do 250 dobre co

Ja powiem troszkę inaczej.Orałem tej jesieni[susza] 3 pługami. 1 to Unia grudziądz [zabezpieczenie sprężynowe [sprężyny zwłaszcza 1 wsza lekko się składały. 2 pług to Overum Xcelsior-bez zarzutów pomimo suszy skały się rwały a orał bez zarzutu przy troszke bardziej nabitym ciśnieniu oleju........3 to Unia Grudziądz zabezpieczenie resorowe Ibis---tu niestety resory składały się ................no i lipa z pracy :) .Zdecydowałem się na zakup kuhn 112 NSH . Drogi hmm to fakt myslę jednak że zabezpieczenie hydrauliczne można więcej i szybciej wyregulować.Będzie śmigał z Traktorem o mocy 130 KM i myślę że skoro traktor dobrze sobie radził w Xcelsiorze na szer rob 50 cm Kuhn będzie idealnym rozwiązaniem pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj