Skocz do zawartości

Zdjęcie

Synchronizator Zetor 3340

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:33

Synchronizator Zetor 3340 Witam wszystkich kolegów po fachu. Mam mały problem. Mianowicie padł mi w zetorze synchronizator 4 i 5 biegu. Napęknął on w połowie mam problem go wyciągnąć ale myślę że to nie jest najgorsze . Gorzej będzie z włożeniem i tu pojawia się moje pytanie czy do wymiany synchronizatora trzeba wyjąć skrzynię albo podnieść kabinę , ponieważ dzisiaj po kilku próbach "ręce mi opadaja". Chciałbym aby ktoś znający się na rzeczy doradził jak wymienić ten synchronizator B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Synchronizator Zetor 3340 Dzisiaj, 23:29
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:44

Synchronizator Zetor 3340 nie pamiętam jak to będzie ale on chyba nie przejdzie przez przedni otwór a do góry nie wiem czy końcówka walka pozwoli mu wyjśc , a jak nie przejdzie to musisz wymontować skrzynię zęby wał górny cofnąć po wyjęciu wału i trybów reduktora oczywiście masz już go rozpołowionego?? ma się rozumieć??
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 17:05

Synchronizator Zetor 3340 Już go rozpołowilem w ramach generalki silnika , ale przy wymianie simmeringa na wałku wychodzącym ze skrzyni napotkalem problem mianowicie zobaczyłem że synchronizator jest napęknięty i muszę go wymienić . Jeżeli ktoś coś jeszcze mmoże pomóc bardzo was prosze :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:54

Synchronizator Zetor 3340 Z tego co ja pamietam, to bez wyjęcia wałka sprzęgłowego i przesunięcia wałka frezowanego do tyłu się nie obejdzie.Wiem jeszcze że samo wyjęcie wałka sprzęgłowego było problemem, bo nie pozwalało na to koło napedowe od WOM.To koło powinno byc zsunięte z dolnego wałka i leżeć na dnie skrzyni dopiero potem możesz odkręcić trzy śruby i go wyjąć.Tak jest u mnie w 7745.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 22:26

Synchronizator Zetor 3340 @farmer7745@ bardzo dziękuje za pomoc ;) zetor 7745 to starsza wersja 6340 a 3340 to 3 garkowy, więc seria bardzo podobna także myślę że tak samo powinno być . Jeszcze raz wielkie dzięki :D