Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beyoncefun1

beyoncefun1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:19

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Chciałbym dowiedzieć się czy warto brać z firmy Sano czy jest to nieopłacalne... Proszę o opinie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Dzisiaj, 11:05
  •  

#2 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 22:59

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Ja takich mieszanek nie posiadam karmie bydło de hausem ale do sąsiada znacznie większego gospodarza przywożą tirami sano i ma chyba 3 miejsce w podlaskim

#3 Share marb80

marb80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 06:40

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Ja stosuje milsan z Sano i jak dotąd nie miałem lepszego mleka a co do innych tańszych to różnie bywa, odnośnie de-heusa to miałem kiedyś worek i jakoś nie przekonał mnie żeby kupować dalej. Mogę jeszcze wtrącić ze pracuje w agencji obsługującej rolnictwo i wiem, że niektórzy tak zachwalają produkty określonej firmy a mają padnięcia.

#4 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 10:29

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO z sano odpajałem kiedyś kako 15 coś takiego ale teraz znalazłem lepsze mleko początkowo yosera a obecnie najlepsze z któych stosowałem do mleko SPRAYFO (zielone i pomarańczowe opakowania). Jeżeli chodzi o premiksy witaminowe są bardzo dobre szczególnie te startowe do CJ. Ja jednak używam od dluższego czasu Schaumann u krów a u cieląt z tej paszy biorę koncentraty oraz dla kur. Polecam
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#5 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:27

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO ja cielaki odpajam preparatem milsan, nie znam lepszego. wcale nie wychodzi drożej od innych, bo w worku jest 25kg, a inne firmy mają "tańsze" mleka,ale za to jest ich 20kg.co nie wszyscy zauważają,bo pierwsza w oczy rzuca się cena ;) krowom daję również paszę z Sano, Lactoma Complete z drożdżami i powiem wam,że efekty są naprawdę widoczne. po porodzie przez pewien czas daję krowom DextroFat(to jest dodatek z ogromną dawką energii) i MultiSan Nektar(energia+cukry). możecie mnie wysmiać, ale miałem pasze z Wipaszu(totalna lipa) i z De Heus (o niebo lepsze od Wipaszu), ale te z Sano nie mają sobie równych. są droższe, ale widzę efekty i w zbiorniku i na krowach. możesz spróbować przez miesiąc przecież, z torbami nie pójdziesz ;)

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 17:42

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO kolego ja przerabiałem z tych lepszych sano, yosera i schaumann jeśli chodzi o premiksy i koncentraty i akurat na chwilę obecną uważam że schaumann jest lepszy od sano (nie mówię że ta firma jest zła wręcz przeciwnie) natomiast mleko sprayfo jest zdecydowanie lepsze od sano :) i np. premiks dla krów z schaumanna ma 30 kg a nie jak 25 u konkurencji :) o innych firmach się nie wypowiadam mogę tylko powiedzieć że stosowałem kilka miesięcy MIKROP ale to jest taka porażka że aż szkoda mówić. Cena idzie w parze z jakością a na tym się nie zaoszczedzi jeśli chce się sukcesów w hodowli.

Edytowany przez atomik, 29 styczeń 2012 - 17:44.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#7 Share bonzoo1224

bonzoo1224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 18:51

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO mnie jak narazie nikt od Sano nie odwiedzie. póki co dla mnie jest bezkonkurencyjny. jednak każdy ma inne stado, inne potrzeby i inne przekonania. mój sąsiad jest zakochany w Wipaszu, a dla mnie to kompletna lipa,skład mają beznadziejny ( otręby to ja sobie sam z wodą pomieszam), a i efekty znikome (chyba, że chodzi o bezpłodność i brak rui, bo przy ich paszach po roku mi się krowy zacialać nie chciały).

#8 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 styczeń 2013 - 10:32

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO co sadzicie o protamilku z sano?

#9 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 08:54

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO ja stosuję Milsan i Sanbull z Sano i jestem bardzo zadowolony z ich wyrobów

#10 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 29 styczeń 2013 - 22:10

z sano odpajałem kiedyś kako 15 coś takiego ale teraz znalazłem lepsze mleko początkowo yosera a obecnie najlepsze z któych stosowałem do mleko SPRAYFO (zielone i pomarańczowe opakowania). Jeżeli chodzi o premiksy witaminowe są bardzo dobre szczególnie te startowe do CJ. Ja jednak używam od dluższego czasu Schaumann u krów a u cieląt z tej paszy biorę koncentraty oraz dla kur. Polecam

Firma SPRAYFO jest najlepszą firmą jaka produkuje mleko. W preparat mleko zastępczy powinien zawierac jak najmniej włókna surowego :D .

Edytowany przez michal71096, 29 styczeń 2013 - 22:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 04 luty 2013 - 20:37

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Ja miesiąc temu zamieniłem De Heusa na Sano i nie mogę złego słowa powiedzieć. Chociaż jak dotąd dodatki witaminowo mineralne używam z De Heusa, ale planuję zmianę za Schaumanna.

#12 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 04 luty 2013 - 22:16

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO też stosuję produkty sano, mleko milsan nie do podrobienia, miałam nutreny, podobne, ale do sano się nie umywa. protamilk complete daję cały rok, próbowałam zamienić na nutrenę 38%, ale spadek mleka niesamowity. i krowy jakoś "poszarzały" a w sezonie pastwiskowym daję multisan nektar. wg mnie trzeba samemu porównywać i dojść do własnego zdania. przedstawiciele chwalą bo za to im płacą..
a tak na marginesie, mieliśmy kiedyś świetnego przedstawiciela z sano, gość z powołania, nie bał się krów etc, doradzał, pomagał i był ze sano.. teraz pan przeszedł do ekoplonu i co, sano krytykuje a ekoplon cudowny..

#13 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 luty 2013 - 22:46

Ja miesiąc temu zamieniłem De Heusa na Sano i nie mogę złego słowa powiedzieć. Chociaż jak dotąd dodatki witaminowo mineralne używam z De Heusa, ale planuję zmianę za Schaumanna.

czemu zrezygnowales z De Heusa?
Ja stosuje teraz mleko tej frmy, Ekono milk i West milk, Zapach bardzo ladny, rozpuszcza sie bardzo dobrze, mleko lepsze niz Nutrena ktora mialem wczesniej, chodz zawiera troche mniej bialka

#14 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 05 luty 2013 - 10:30

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Zamieniłem De Heusa na Sano z tego powodu, że punkt sprzedaży z którego brałem pasze nie chciał mi brać tych pasz które chciałem no i doradca żywieniowy jechał mi tyle czasu badać pasze, że do dziś nie dojechał. Ich strata. Ja z Protamilku HP jestem zadowolony, mleko także wzroslo, i po krowach też widzę że im pasuje ta pasza. A poza tym z tego co wyliczyłem to zboże i pasze z Sano wychodzą mi trochę taniej a mleka jest więcej. W moim małym stadzie mam same pierwiastki i na paszy pełnoporcjowej 20%białka plus koncentrat z De Heusa i Rukory nie mogłem wyjść powyżej 19litrów na sztukę na dzień. A teraz na Protamilku HP, Bestermine Karoten oraz dodatku drożdży plus mieszanka zbożowa (owies z 10%dodatkiem pszenicy) mam ponad 21,5 litra na sztukę na dzień. Czyli cyferki mówią same za siebie :)
Ale przy preparatach mlekozastępczych i dodatkach mineralno witaminowych zostanę chyba De Heusa

Edytowany przez Krzynio257, 05 luty 2013 - 10:44.

#15 Share tomaszek25

tomaszek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 11 luty 2013 - 08:55

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO a w jakiwj dawce stosujesz protamilk?

#16 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 11 luty 2013 - 10:06

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO To zależy od wydajności, ale od 1kg do 2kg na sztukę.Krowa która dostaje 2kg Protamilku i 4kg śruty daje mi dziennie od 25 do 27litrów, będzie więcej jak podkręcę energię w dawce, bo mam mały niedobór.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 10:26

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO J ara kupiłem SANO takie pomarańczowe pójło niby po siarze, niech reka Boska broni, jak zmieniłem na DE HEUSE rosną jak na mleku polecam.

#18 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 16 luty 2013 - 18:21

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Ja Sano milsan podaje pięknie sie rozpuszcza , cielaki bez biegunek a jak już to antylaksan i poproblemie . A no i na zawołanie towar pod ręka a pięć zł w ta czy wtamtą??? Po co zmieniać jak dobre i sprawdzone

#19 Share karolo1977

karolo1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:07

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO Stosuje ktoś minerały Primasan do jałówek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 21 luty 2013 - 11:24

Pasze i preparaty mleko zastępcze firmy SANO stosował ktos preparaty mlekozastepcze Ekoplon ?