szymon123

John Deere 5080R czy 5080M do ładowacza czołowego?

Polecane posty

szymon123    0

Witam zastanawiam się na czy wybrać jd 5080m czy r możecie mi pomóc??

 

więc tak tura biorę:

MX u 10

Prosił bym o spalanie obydwóch seri ciągnika r i m

Oraz o opinie skrzynia,mosty rama itp ciągnik ma robić jako ciągnik pomocniczy pod jd 6230 będzie siał,pryskał,talezował,transport czasami,rozsiewacz nawozu i oczywiśćie ładowacz r jest o 20k droższy co byście wybrali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja osobiscie biore R. 100konna lepsza skrzynia diler tez mi polecał R niz M. tylkoo M mniej spali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

masz do wybory chińszczyznę lub nie tak wiec sam sie zastanów:)

dodam ze w okolicy u nas jednemu rolnikowi po 30 mtg ukręcił sie wałek przekazu mocy w jd 5080 M


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borubar    1

Dołączam się do pytania jaki ciągnik do ładowacza john deere 5080 r czy m, gdyż się zastanawiam się nad zakupem nowego ciągnika, jak spalanie między tymi seriami i jakość wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wogóle co to za porónanie?? Wiadomo ze R jest czyms zupełnie innym niż M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Witam zastanawiam się na czy wybrać jd 5080m czy r możecie mi pomóc??

 

więc tak tura biorę:

MX u 10

Prosił bym o spalanie obydwóch seri ciągnika r i m

Oraz o opinie skrzynia,mosty rama itp ciągnik ma robić jako ciągnik pomocniczy pod jd 6230 będzie siał,pryskał,talezował,transport czasami,rozsiewacz nawozu i oczywiśćie ładowacz r jest o 20k droższy co byście wybrali??

Jeżeli masz 6230 i ci się jeździ "wygodnie" to tylko pozostaje ci brać 5080R, chyba że biegi zmieniane pod obciążeniem nie są ci potrzebne w co wątpię.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid13    1

Który jest waszym zdaniem najlepszy do tura .prac polowych chciałbym sie tylko dowiedzieć jakie maja wyposażenia i tak ogólnie czy są awaryjne

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

jmjmjm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Do tura na pewno musisz mieć rewers elektrohydrauliczny i biegi zmieniane pod obciążeniem.

My posiadamy 5100R z przebiegiem 603 mtg. Ciągnik fajny, dobrze się nim pracuje lecz do tura ma tył za lekki. Koniecznie musi być obciążnik bo to jednak jest mały i krótki ciągnik, ale jest za to zwinny. Jedyna awaria to teraz nam się zdarzyła przy turze - poszła uszczelka na rozdzielaczu.

 

Poczytaj jeszcze tu:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47946-john-deere-5080-czy-5080m-do-ladowacza-czolowego/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/35672-serie-m-i-r-roznice/

Edytowano przez ralfMTX140

New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Czytając ten temat, widzę że wciąż jest dylemat jaki ciągnik wybrać 5R czy 5M ,sprawa jest prosta ,stać cię na lepszy ciągnik wyższej klasy kupuj 5R ,jeśli twoje zasoby są trochę szczuplejsze wybierz 5M ,nie sugeruj się tym że ,ktoś pisze o Chińskim produkcie bo to bzdety ciągnik zaprojektowali konstruktorzy w Niemczech i montowany jest w Manchaim a to że posiada niektóre podzespoły made in China to w dzisiejszych czasach normalne, chcemy mieć tańsze produkty to musimy się liczyć z tym że, wyprodukowano go w Chinach ,wiadomo tania siła robocza ,większość producentów przenosi swoje zakłady na daleki wschód, ze względów ekonomicznych i tyle .

Te podzespoły nie są produkowane u chińczyka w garażu tylko w zakładach John Derre mało tego ciągniki są już na rynku jakiś czas i nic złego się z nimi nie dzieje fama o przednim moście że, to chińszczyzna to mit i tyle .

Kupując 5M dobierz tylko odpowiednią przekładnię osobiście wybrał bym Power Rewerser Plus i Mka będzie śmigać spokojnie z twoim ładowaczem .Wybór należy do ciebie ,oba produkty są porównywalne jakościowo ,różnica jaka je dzieli ,to klasa zaawansowania technologicznego 5R to klasa Premium a 5M to możliwie prosta konstrukcja bez zbędnej elektroniki i mało użytecznych bajerów .Na koniec żebyś nie pomyślał że , odradzam ci zakup Rki jeżeli interesuje cie ciągnik o niewielkiej mocy ale dobrze wyposażony to śmiało kup 5R i z tego i z drugiego będziesz zadowolony .

5M palą mniej od 5R ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

ile kosztuje JD 5090 M i R

 

Którego mi lepiej polecacie JD 5090M czy 5090R. Ciagnik ma byc do ładowania obornika i bel a także ma chodzic z 1-no rzędową sieczkarnia do kukurydzy, pługiem 4-tero skibowym i agregatem uprawowo-siewnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

pozwólcie ze podepnę się pod ten temat,mam pytanie ,(posiadam JD 5080R i ładowacz do niego) ,mam zamiar ulać z betonu obciążnik na tył ciągnika jako przeciw waga do tura 6, łyżka szeroka 2,20m,jakie proponujecie wymiary takiego klocka aby był odpowiedni w masie na tył ciągnika ,a nie chcę zbytnio przesadzać nie potrzebnie z ciężarem,z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Na twoim miejscu dał bym wymiary ok 1m długości na 50cm wysokości i 50 cm szerokości. to bedzie ważyć coś koło 570 kg Ale moge sie mylić .


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

faktycznie tyle by wychodziło ,policzyłem gęstość betonu i tak wyszło dzięki za odpowiedź,

ale taka waga jest wystarczająca?,nie chcę robić jakiegoś kolosa ale też nie chcę żałować że zrobiłem za lekki ten balast

Edytowano przez Camry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

Taka powinna być idealna bo John deere jest krótki . Ale zależy jakie ciężary masz na turze np:(wozisz dużo balotów)


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

gęstość gleby (ziemi) można przyjąć 2,0 ; ,gęstość piasku 1,6;

łyżka od tura ma 0,82 m3

po obliczeniu można by przyjąć pośrednio ,że pełna łyżka ziemi waży 1,5t + 320 kg waga samej łyżki

zastanawia mnie czy aby nie zrobić przeciwwagi o masie co najmniej te 800kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam00019    0

Posiadam JD 5090M pracuje lyzka chwytakowa 1.8m i podnosilo mi tyl ciagnika jesli ladowalem obornik zolozylem na tyl obciaznik 150 kg i to wystarcza i nie podnosi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja mało co nie obaliłem 5100R dgy miałęm pełna łyszke kamieni z pola juz prawie lezał ale szybko łyche wysypałem i postawił na 4 koła teraz mam na tyle 800kg i spoko jest,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SebsoN    23

gęstość gleby (ziemi) można przyjąć 2,0 ; ,gęstość piasku 1,6;

łyżka od tura ma 0,82 m3

po obliczeniu można by przyjąć pośrednio ,że pełna łyżka ziemi waży 1,5t + 320 kg waga samej łyżki

zastanawia mnie czy aby nie zrobić przeciwwagi o masie co najmniej te 800kg

 

Najlepiej żebyś założył coś na tył np pług albo agregat i zobacz jak bedzie ci sie kierowało i jak bedzie chodził.wtedy bedziesz wiedział mniej więcej jaki zrobić obciążnik


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

jak na razie to zapięty miałem opryskiwacz krukowiaka hydraulicznie rozkładany o pojemności 800L i pług lemkena 4-rkę było oki obciążników z przodu nie było potrzeba ,tak sobie teraz myślę że zrobię obciążnik 1 tonowy i powinno być bardzo dobrze bynajmniej pracując na pochyłościach będę bardziej spokojny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

czytałem gdzieś chyba na stronie john deere że do 5R zalecane 900 kg balastu na tył, to był do ładowacza JD 633 i na takowy poluje :P

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja tam do swojego 5720 dopinam 870 kg z Fendta ;) .

Ile teraz tak mniej więcej kosztuje johndeere 5100 R orientuje się ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Ode mnie teraz za jd 5090R chcą 190 tyś netto, wydaje mi się że to za drogo i zastanawiam się nad deutz-fahr za 160 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj