Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

Grabcio    28

Do silnika 10 litrów, do pompy wtryskowej 1 litr i do filtra powietrza 1,8 litra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tak jak by mnie można było książki otworzyć.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No niby tak. jak pod górę ostro stanie 60-ka to kontrolka się zapala. Smok jest nad poziomem oleju który przelewa się w tył silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Przy 10 litrach z prasa pod gore każda zmiana biegu powoduje chwilowa utratę ciśnienia ja leje 12 lit

ale pokrywy i uszczelniacze mam od zetora

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Mam wlany Superol F CD 15w 40, a muszę zrobić dolewkę, nigdzie nie było tego oleju. Można dolać Falco CD 15w 40?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1325

Cześć, po niedzieli będę wymieniał olej w swojej c360. I tak sobie czytam jak tu jedziecie te superole :D Od kiedy pamiętam u mnie lany był superol cc40 i ciągnik ma się dobrze. Może zmienić mu na ten słynny turdus? W sumie różnica w cenie to z 30zł. Czy lać co się lało? A może taki superol lunąć:

http://sklep.ad-al.pl/oleje-i-smary/35660-superol-cc-15w40--milvus-5-l.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian40stka    28

lux 10 toż to olej do 2T spali się :D a oleje każdy można mieszać a ja do siebie nie wlał bym 10w40 jeżeli 60 tka chodziła na superolu cc30 i nie miała remontu to lepiej nie lać teraz jej 10w40 więcej środków chemicznych wypłukujących nagary osady itp a co za tym idzie rozszczelnienia słabe ciśnienie oleju olej nie dociera w wszystkie miejsca co za tym idzie nie smaruje wszystkich elementów ruchomych w silniku i powierzchni trących a olej po to jest żeby minimalizować tarcie a mnie uczyli w szkole że jak silnik ma słabsze ciśnienie to żeby zalewać go np 5w40 zmienić na 15w40 potem minerałami i tak można odwlec remont w czasie ale to też takie alternatywne rozwiązanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

Chcę zmienić olej w silniku , z tym że mam problem, bo  nie jestem do końca pewien jaki tam olej jest zalany, wydaje mi się że to jest superol CC , i chcę go zmienić na Turdusa, ponieważ podobno jest najlepszy, ale słyszałem że taka nagła zmiana może poważnie zaszkodzić dla silnika , czy to prawda ? Dodam że olej będę zmieniał dopiero 1 raz, od czasu remontu silnika , a nie chcę ponownie zalewać superolu

z góry dzieki B)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Ja w tym roku zalałem Turdus do 3P  po superolu CC30 i jest wszystko w porządku a dodam że dawno nie zmieniałem


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nagła zmiana to by była gdybyś zamiast po superolu zalał silnik Castrolem edge 0w40. 

Różnica między superolem a turdusem jest taka sama jak między piwem  wojakiem a harnasiem. Żadna.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Sprzedawca w sklepie powiedział , że może silnik zatrzeć zmiana superolu na turdusa, i powiedział żeby zalać milvusa, aby nie zaszkodziło, i teraz jestem w kropce, boję się aby nie zaszkodzić dla silnika, bo nie mam zamiaru robić kolejny remont


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Milvus to jest superol CC, a Turdus CD, lepsza klasa, i taka to jest różnica. Na 100% nic się nie stanie, a przynajmniej nie od zmiany na ten olej.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No niby tursus jest lepszej klasy jakościowej. Spełnia tez aprobaty wielu producentów samochodów ciężarowych wiec o czymś to musi świadczyć. Jednak jak dopiero rok od remontu to wiele nagaru nie powinno sie osadzić w silniku i taka zmiana nie powinna zaszkodzić. Najwyzej mozesz skrócić okres do kolejnej wymiamy oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nic nie potrzeba skracać, co najwyżej jak by był bardzo już silnik zarąbany smarem to można by zainwestować ewentualnie w wymianę tylko samego filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Od remontu silnika mineło już trochę czasu ,aby napisać dosłownie to w 2006 roku był remont, z tym że ciągnik stał przez pewien czas prawie że nie używany, , ale że teraz licznik nabił ponad 150 MTH to chcę zmienić olej na inny, bo nawet na miarce jest na styk z minimalną 

Sprzedawca powiedział że turdus to 4 klasy wyżej o superolu, i właśnie coś wspomniał o tym nagarze , że  turdus może to wszystko wypłukać i po zatykać kanaliki


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Noo ładnie 8 lat od remontu a silnik zmiany oleju nie widział...Olej zmienia sie co roku! bo traci uszlachetniacze i dlatego jest syf w silniku! a superol to moim zdaniem częściej niż rok czasu zmieniać.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jedno i drugie to najtańsze co może być, porównywalne jakościowo.  Zalewaj i niczym się nie przejmuj ... nie zaszkodzi.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

ok , kupię Turdusa , i zaryzykuję , mam nadzieję aby jedynie czegoś tam nie przytrzeć,
 

a jeszcze takie pytanko, ten olej co znajduje sie pod filtrem powietrza, to można go też zalać turdusem ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 Nie bój się niczego, można do filtra też jak najbardziej, ale szkoda go tam lać, tam może być zwykły CC, do pompy wtryskowej Turdusa też wlej.  Tylko w filtrze nie więcej oleju jak jest znak, bo jak za dużo to będzie tak "pukał" w filtr.

Edytowano przez KORSARZ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

ok, dzięki Panowie !
Jutro podjade  i kupię ten turdus i wymienie , zobaczymy co będzie  :)


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj