Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy C360

288 odpowiedzi na ten temat

#81 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:30

Olej silnikowy C360

@tomi382-przypuszczam że się nabijasz.
zasada jest taka że jak lany był mineralny to się nie leje pół-syntetyku,czy syntetyku.nawet jak się kupi jakieś auto,i jak się nie ma pewności jaki olej był-to lepiej wlać mineralny.

Bzdura, kolega dalej stosuje zasadę starych mechaników..

Dzisiejsze oleje są ze sobą w pełni mieszalne i nie ma różnicy co było zalane kiedyś, lejem to na co nas stać. W dodatku każdy olej ma dodatki myjące i czyszczące silnik więc historię o wypłukiwaniu syfów i rozszczelnianiu się silników można włożyć między bajki. Oczywiście pomijam sytuacje gdzie olej w silniku był wymieniany zbyt późno lub wcale.

Także full syntetyk czy półsyntetyk nalany do zdrowego silnika jest w pełni uzasadniony.

Edytowany przez SipmaZ224, 23 marzec 2012 - 20:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy C360 Dzisiaj, 07:12
  •  

#82 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:39

Olej silnikowy C360 Kolego u mnie w silniku vw zle odczytano opis oleju był mobil 15w40 a wlano mi 10w 40 po 2 dniach zatarły się wałki rozrzdu bo zatkało kanał w głowicy silnik to 1,4v16

#83 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:45

Olej silnikowy C360 Dokładnie jak pisze @sipma z224 a @wiesmag zaspał ost 20lat postępu :rolleyes:
W c360 byłby problem żeby przy półsyntetyku żeby nie zerwało filmu olejowego. Chociaż w zimie silnik miałby lżej
@goral to dziwne , być może co innego zawiniło a że najlbliżej była wymiana oleju więc jest na co zwalić wine

Edytowany przez tomi382, 23 marzec 2012 - 20:47.

#84 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:46

Olej silnikowy C360 @SipmaZ224-nie do końca-przy pojeździe co ma przebieg do 100tyś może i taka zmiana by za bardzo odczuwalna nie była.ale już przy 300tyś?a jeżeli już ktoś się decyduje na taką zamianę to jest ona w kolejności:mineralny o lepszych parametrach myjących-półsyntetyczny,syntetyczny-nie wyobrażam sobie przejścia z Superolu na półsyntetyk-no chyba że po remoncie.

@tomi382-nie przespałem-wiedzy nie biorę z ulotek,ani z internetu-błąkam się po fachowych warsztatach(gdzie serwisowane są pojazdy z lat 2010 np.)
współpracuję z hurtownią olei Statoil-jej właściciel jest zobowiązany co rok przechodzić szkolenie-jakoś ta firma nadal hołduje tej zasadzie.

Edytowany przez wiesmag, 23 marzec 2012 - 21:03.

#85 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:50

Olej silnikowy C360 ....@wiesmag kwestia zużycia silnika ( m.in czy bierze olej)

Edytowany przez tomi382, 23 marzec 2012 - 20:51.

#86 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 20:56

Olej silnikowy C360

@SipmaZ224-nie do końca-przy pojeździe co ma przebieg do 100tyś może i taka zmiana by za bardzo odczuwalna nie była.ale już przy 300tyś?

I ja z tym się zgadzam - też pewnie przespałem 20 lat postępu. :P

#87 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 marzec 2012 - 20:57

Olej silnikowy C360 W każdym razie taka zamiana oleju, tzn mineralnego na pol czy syntetyk pokazuje czy silnik jest trup czy jeszcze coś wart.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#88 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 20:58

Olej silnikowy C360 mam propozycje dla młodszych kolegów aby pokopali troche w opiosach olejów castrtol

taka zmiana jest niedopuszczalna

Edytowany przez GoRAL1, 23 marzec 2012 - 20:59.

#89 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:03

Olej silnikowy C360 W samochodzie zmieniłem z 15W na 10W i niemal nie odczulem róznicy poza bardziej miękką pracą silnika zwłaszcza w zimie. Auto chodzi jak przczólka :P
EDIT trochę przesadziliśmy z OT
chodźcie na bardziej ustronny temat :D
http://www.agrofoto....283#entry911283

Edytowany przez tomi382, 23 marzec 2012 - 21:07.

#90 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:16

Olej silnikowy C360 @tomi382-to że zamieniłeś mineralny na syntetyczny-od razu nie robi cię znawcą-być może poprzedni mineralny miał bardzo dobre właściwości myjące-na pewno nie był to olej klasy superol,

@Milanreal-nie że silnik jest trup,czasami po takie zamianie może być trup.
proponowałbym przy takie zamianie skrócić przebieg do wymiany-i zainwestować w dwa filtry.

@GoRAL1-co mówiłeś o tych przechyłach?-że nie łapie oleju?-były egzemplarze że miały ciut wyżej smok.

Edytowany przez wiesmag, 23 marzec 2012 - 21:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:17

Olej silnikowy C360 Mogę wam porobić zdjęcia silników do których nalano syntetyk z półsyntetyku, lub półsyntetyk z mineralnego, od razu wam przejdzie ochota na innowacyjność.
Do starych ursusów bez szaleństw z olejami, mineralny ma być, później będziecie płakać że wszystko jest urzygane, do silników z hydroregulatorami luzów zaworowych czyli samoregulatorami, lanie oleju mineralnego to zabójstwo samoregulatorów.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#92 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:22

Olej silnikowy C360

@tomi382-to że zamieniłeś mineralny na syntetyczny-od razu nie robi cię znawcą-być może poprzedni mineralny miał bardzo dobre właściwości myjące-na pewno nie był to olej klasy superol,

@wiesmag zapoznaj się z klasyfikacją olejów bo 10W to nie syntetyk. Przynajmniej nigdy o takim nie słyszałem.
Nie można dolewać do 15W oleju 10W i odwrotnie to samo tyczy się full syntetyków 0W, 5W owszem ale przy wymianie oleji nie ma żadnych zastrzeżeń jeżeli jednostka zasilająca nie jest zjechana jak k..wa w lesie

#93 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:30

Olej silnikowy C360 @bobytempelton-z tymi samoregulatorami aż tak tragicznie nie jest-są oleje mineralne które się nadają,zresztą zobacz co lało się do golfów,kaczek-a tam właśnie też były samoregulatory-oczywiście nie mówię że do teraz produkowanych silników się nadają mineralne-chociaż.
szukając olej do swojego silnika najlepiej skorzystać ze specyfikacji z instrukcji,lub na stronach producenta oleju są zalecenia jaki olej do danego silnika,i nie tylko do silnika.

Edytowany przez wiesmag, 23 marzec 2012 - 21:32.

#94 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:40

Olej silnikowy C360 boczne przechyły nic sie nie dzieje, miga przy podjechaniu pod góre ,przy redukcji naprzykład z pras następuje letkie szarpnięcie ,smok przez momęt łapoie powiecze

#95 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:53

Olej silnikowy C360 @GoRAL1-właśnie tak to widziałem-tak jak już mówiłem-niektóre miały smok ciut wyżej-a że jest z przodu to łapie powietrze.
lepiej by było żebyś smok obniżył-za duży poziom oleju może dużo szkód narobić.

#96 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 22:04

Olej silnikowy C360 @wiesmag lać się lało niektórzy dalej leją bo im w sklepie powiedzieli że przy tym przebiegu to mineralny itd. napewno wytłumi luzy wału itd. ale chodzi na tym oleju jak traktor, w zimie to trzepie silnikiem tak że śnieg sam z budy spada, w hydroregulatorach są mikre dziurki i one potrzebują rzadkiego oleju, poza tym muszą być myte przez olej a mineralny raczej nie myje....niestety dla samoregulatorów, a wyjątkowo dobrze dla starego silnika. Porobię jakieś zdjęcia może na tygodniu, stoi na placu taki strucel po zalaniu lepsiejszym olejem, po zdjęciu samego dekla rewelacja :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#97 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 22:28

Olej silnikowy C360 Tanie superole z prywatnych rozlewni zawierają dodatki na bazie żywic co niby zwiększa lepkość... Widziałem silnik po takim oleju- można szpachelką skrobać... Po wlaniu lepszego oleju z dodatkami myjącymi nie trudno się domyśleć co się stanie...

#98 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 23:58

Olej silnikowy C360 @bobytempelton-jakie mikro dziurki-jamy jak diabli-mówię o silnikach końca lat 90-spokojnie mineralny, klasy CF.nie mówię o CB,CC-CD już dawał by radę.-pamiętam jak "FALKO" nastał-jak go przeklinali co niektórzy,ci co do filtrów odśrodkowych nie zaglądali :lol: (FALKO ładnie mył)
a na nasze warunki klimatyczne wystarczy 15W40.

ja tylko mówię że mineralne są dostępne naprawdę dobre,nawet przewyższające co niektóre półsyntetyczne.
nie porównujmy w ten sposób że półsyntetyk,syntetyk to szczyt marzeń a mineralny to to samo gó..o co 30 lat temu,w plastykowych butelkach-bo w litrowych puszkach był lepszy(pamięta ktoś taki).
wiem że można jeszcze kupić SUPEROL CB(nawet ma powodzenie)-ale człowiek naprawdę musi być bogaty żeby go kupować-mnie na takie szczyny nie stać.
myślą że złotówkę na litrze zaoszczędzą-ja wolę trzy na remontach zaoszczędzić.

#99 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 14:40

Olej silnikowy C360

Po wlaniu lepszego oleju z dodatkami myjącymi nie trudno się domyśleć co się stanie...

1' ']
Jakimi dodatkami?

Edytowany przez tomi382, 24 marzec 2012 - 14:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 15:06