Waldek66

Olej silnikowy C360

Polecane posty

pawel885    2279

Silnik był w bdb kondycji, po zalaniu castrola było wszystko ok. w mojej okolicy jest masa małych warsztatów samochodowych, właściciele podpisali umowy na olej i muszą się wywiązać, więc sprzedają po kosztach... Ja leje castrol Tection, do niedawna miałem go po 10zl/litr teraz po 12zl/litr więc w cenie turdusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Według mnie superol CC dobry olej. U nas jeździ na nim 360 3p od dawna zmiana jest robiona co 200 mtg dwie (zmiany w roku) i wszystko jest w porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Oleje Superol 8, 11, CA, CB, CC to były dobre paręnaście lat temu jak nie było takiego wyboru jaki jest teraz. Teraz w miarę przyzwoitej cenie można wlać coś lepszego... Też już od dawna stosuje Turdus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Widocznie castrol gęściejszy.Co do kupowania olei z beczki to w mojej okolicy jest tak że od 10 lat widzę tę same beczki z mobilem

podobno w środku.Wolę więc co 100 mth zmienić turdusa i mam pewność że ciągniki są szczęśliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Co 100 mth to jak dla mnie za często, dla oleju Superol CA w instrukcji pisali że wymiana co 200 mth, a nie porównasz klasy i jakości dzisiejszych olei do tych z przed paręnastu lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Turdus to lipa, po rozgrzaniu ma gęstość paliwa... Znajomy zalał go do kilkuletniego ciągnika bo nie miał nic pod ręką a robił usługi to wyskoczył mu komunikat o niedostatecznym smarowaniu silnika

Jak jest silnik dobry i ze smarowaniem wszystko w porządku to ciśnienie musi być jak trzeba, jak olej jest gęsty to nie znaczy że dobry, no chyba że silnik prosi się już o remont.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie ważna jest gęstość nowego oleju w bańce :) liczy się lepkość, w temp 40 stopni będzie ok, ale w temp 100stopni już może nie być tak kolorowo, to samo dotyczy temperatury płynięcia i wrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

paweł885 turdus zakatował silnik???,a może to był pseudo Turdus luzem z beczki??,mój Ursus 912 jeździ na Turdusie od 4 lat i wszystko ok


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Nie zakatował tylko jak ciągnik dostał po garach to tracił dostateczne smarowanie... Dla porównania temperatura płynięcia Superol -21stopni Turdus -30 Castrol -42. A przecież rok temu bywały w Polsce temperatury -30.

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Do jakiego ciągnika lejesz castrol?,jaki to symbol oleju,ile za litr ,i jak oceniasz ten olej?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Teraz leję tection medium duty15W40 ciągnik MF590 i C330. MF ma już swoje lata ale pobór oleju odczówalnie spadł , silnik ciszej pracuje. Cena w sklepie ok17-20 zł ja kupuje po 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Teraz leję tection medium duty15W40 Cena w sklepie ok17-20 zł ja kupuje po 12

Nazwą i ceną to się chyba różni, bo parametry te same co w Turdusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Gdzie to wyczytałeś? lepkość wyższa przy 100stopniach, wyższy wskaznik lepkości, niższa temp płynięcia o 12 stopni. Dodam że mam kombajn chłodzony powietrzem, temperatura oleju na turdusie nie spadała poniżej 95stC teraz trzyma 90. To daj jakiś argument za turdusem a nie argumenty typu- turdus jest dobry bo jeżdżę już na nim 2 lata :P

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    256

ja leje teraz do ciągników mobila 15w40. co do turdusa to miałem go jeden sezon i jak kolega wyżej pisał po zagrzaniu się silnika był strasznie żadki i ciśnienie spadało. w c-360 miałem specol i milvus ale zrezygnowałem z nich.

co do superolu- w sobotę było tak może -5 może -8, sąsiad odpalał c-360. przelał ją gorącą wodą, aku na prostownik i d*pa. ledwo kręci. poszło 4 wiadra wody, kupę czasu- w końcu kufajkę podpalił pod silnikiem i zagadała:) dla porównania moja na specolu i wiadrze ciepłej wody pali bez problemu.

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Czy jest sens zalewać olejem za 170-200zł za 10 litrów leciwą c-360?,czy temu silnikowi nie wystarczy nieszczęsny turdus?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Myślę ze jest sens, na pewno przedłużysz mu życie, akumulatorom i rozrusznikowi też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak zobaczyłem silnik w swojej C-360 przy okazji kapitalki (trzeba było ten szlam zrywać szpachelką i myjką ) tak od tej pory leję Fuchsa 15W40 (wszystkie moje ciągniki chodzą na tym oleju).

Od tego też roku ujednoliciłem też oleje hydrauliczno-przekładniowe stosuję HyGard od JD .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie to wyczytałeś? lepkość wyższa przy 100stopniach, wyższy wskaznik lepkości, niższa temp płynięcia o 12 stopni. Dodam że mam kombajn chłodzony powietrzem, temperatura oleju na turdusie nie spadała poniżej 95stC teraz trzyma 90. To daj jakiś argument za turdusem a nie argumenty typu- turdus jest dobry bo jeżdżę już na nim 2 lata :P

Słuchaj Turdus jest to olej przeznaczony do samochodów ciężarowych turbo doładowanych pracujących w trudnych warunkach robiących kupę kilometrów a Ty go negujesz czy aby nie jest zbyt "cienki" do Ursusa C - 330 czy tam MF-a jak to w instrukcji miało zalecane CA czy CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

KRISTOFORn czy ktoś zakłada nowe tematy?,to nie można w tym temacie pisac o oleju?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak widzę spór w sprawie turdusa to sugerowany temat uważam za odpowiedni do tego. To się pewno szybko nie skończy choć mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Piszę o zaletach które zauważyłem po zmianie z Turdusa na Castrol, nigdy nie wrócę do Turdusa bo szkoda mi sprzętu,czasu i pieniędzy. Dla mnie to można lać i Lux10 jak ktoś chce, przecież spełniał jakieś tam normy w latach 70-tych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

10 litrów do silnika i niecały litr do pompy wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tom31
      Witam! mam pytanie czy juz ktos sie spotkalz czyms takimjak;otoz moja 60 rok temu miala kapitalny remont silnika wal tuleje itd wszysko bylo ok ale w tym roku po zrobieniu 54 mth zxaczela walic olejem (chyba z paliwem} w kolektor wydechowy,dodam dzieje sie to wtedy gdzy silnik chodzi na malych obrotach i nie jest zbytnio rozgrzany to wtedy po przegazowaniu pluje kolankiem i dym jest taki siwawy ale jak idzie w pole to ok zadnych wyciekow,dodam sprawdzalem wtryski ,pompe paliwowa bo moze sekcja puszcza badz sprezyna pekła ale wszystko ok zawory tez sprawdzone,pierscieni niepodejrzewam bo oleju ani krzty niebierze ani tez nic nieprzybywa,niewiem co moze byc przyczyna?????
    • Przez mkrystian90
      Odebrałem swojego Ursusa c-360 3p od mechanika gdzie naprawiana była skrzynia biegów z uwagi na dziwny dźwięk jaki wydobywał się z niej na 5 i 4 biegu, a w szczególności gdy ciągnik jechał bez obciążenia na 5 biegu i przy małych obrotach, m. in. z górki. Po wymianie łożyska (wszystkie łącznie z igiełkowymi) dolnego wałka, i wałka pośredniego II stopnia, oraz sprzęgła problem dalej ma miejsce. Poniżej załączam dźwięk.
      https://drive.google.com/file/d/1dnjIngmihRuNg3TEbQcxsllgV0_mwWW-/view
      Według mechanika problem jest z tylnym mostem, według niego jest za duży luz na wałku atakującym i mechanizmie różnicowym. Dodam że próbowałem już rozłączyć reduktor wolne szybkie biegi i załączyć 5 bieg, i nie słychać jest tego dźwięku jedynie pojawia się na szosowym biegu 5.
      Czy spotkał się ktoś z takim problem i czy może to być wina mechanizmu różnicowego i koła atakującego z satelitą ?
       
    • Przez Rafał2222
      Witam. Mój traktor Zetor 5011. Zauważyłem że za pompą paliwa jest jak by wyciek. Troszkę się przestraszyłem że mi blok pękł, ale tak bliżej patrzę dokładniej to nie wygląda na blok a na łączeniu pompy z blokiem tam jest wszystko opaprane i cieknie po bloku może nie cieknie a bardziej poci. Poszperałem w necie i gdzieś  tam ma być jakaś rurka od nadmiaru ropy. I tutaj pytanie czy to możliwe aby nadmiaru ropy pocił się na bloku? Nie jest to że jeci potokiem, raczej takie lekkie zapocenie. Może i banalne pytanie, ale warto wiedzieć o co chodzi.
    • Przez jktuning
      Witam mam pytanie czy wie ktoś jak wymontować stare tuleje i wmontować nowe w silniku perkins? bo nie są to tuleje takie jak w zwykłych silnikach z mokrymi tulejami tylko suche.
    • Przez wojtii
      dałem pompe wtryskową do naprawy,przywiozłem naprawioną , zamontowałem ,i nie chce zapalić :-[
      jak ustawić kąt wtrysku.bez momentoskopu? odpwietrzyłem dobrze,próbowałem metodą prób to ustawić i nic , nawet się nie odezwie
      pompa i wtryski są po naprawie ,co robić??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj