Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy C360

288 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:35

Olej silnikowy C360 U mojego sąsiada za zaniedbanie takiej usterki, musiał później bulić za remont, lepiej zwalczyć w zarodku.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy C360 Dzisiaj, 01:48
  •  

#22 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:37

Olej silnikowy C360 Najpierw sprawdź czy ten olej nie ucieka rurką od nadmiaru pompy, i czy olej w silniku nie śmierdzi ropą, z tego co piszesz jeżeli regularnie sprawdzasz olej w silniku, a w pompie ubywało od jakiegoś czasu a nie wzrastało w silniku, to może być nie to choć bardzo możliwe, jest druga możliwość strasznie lejące wtryskiwacze i ropa przedostaje sie poprzez pierścienie w dół do oleju, ale razem z tą drugą opcją zawsze też będzie lało kolektorem wydechowym, masz zalane? najlepiej najpierw sprawdzić wtryskiwacze bo i tak trzeba ich sprawdzić co jakieś 150mth przy dzisiejszej cenie paliwa, a później pchać się w koszty z pompą
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#23 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 czerwiec 2011 - 07:12

Olej silnikowy C360 tą pompę kupiłem po regeneracji w zeszłym roku, jestem z niej bardzo zadowolony, odkąd ją założyłem silnik nie ten, równiutko zaczoł chodzić, i co najważniejsze mróz czy lato, odpala od strzała,

Na pompie ci oring wywaliło, skoro dolewasz do pompy to innej opcji nie ma.

oring, czy symering, da rade go samemu wymienić, czy on jest gdzieś na końcu pompy przy wałku ?????, nie chce jej wozić do regeneracji bo ciągnik pięknie na niej chodzi

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:08

Olej silnikowy C360 Zrób tak jak pisze bobytempelton . Sprawdz czy w oleju jest ropa. Zeby oleju przybyło pod otwór bagnetu od samego dolewania do pompy to musiał byś to robić codziennie przez długi czas dla tego możliwe że to ropa. A jeśli ropa to są tylko dwa miejsca. Wtryski leją i idzie przez pierścienie. Ale na bank musiał by ciągnik kopcić. Drugi to pompa. Jeśli pompa jest po remoncie nieszczelne sekcje bym wykluczył (o ile było zrobione jak należy) raczej leje pompka zasilająca i to zbiegło się z walniętym uszczelniaczem na pompie. A jeśli to olej z dolewania do pompy to też uszczelniacz na pompie.

Zdaje się że wymienisz samemu. Musisz wyjąć pompę, odkręcić i zdjąć sprzęgło, pod nim jest pokrywka przykręcona zdaje się czterema śrubkami. Odkręć, wybij uszczelniacz nabij nowy i po sprawie.

http://zapodaj.net/1...086797.jpg.html

KPK Kumurun Team

#25 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 21 czerwiec 2011 - 16:10

Olej silnikowy C360 Dzisiaj odlałem olej do wiaderka, tak by na miarce był stan, równe 6,5l za dużo się okazało, wogulę nie śmierdzi ropom, ani olej nie wygląda podejrzanie, olej do pompy dolewam od wiosny, pisząc że sprawdzam olej regularnie chodziło mi że co kwartał co 3-4 mieś, trochę odpocznę bo jestem po robocie i wykręcę pompę no max godz roboty, i wymienię uszczelniacz,
dzięki koledzy, właśnie tego się chciałem dowiedzieć, czy istnieje techniczna możliwość przedostania się oleju z pompy do silnika, tego si ę dowiedziałem i ide robić, ciągnik nie kopci, jest po remoncie nowy wał, głowice, wtryski, tłoki , a pompa cyka jak zegarek, tylko ten fant, w silniku przybywa, a z pompy zpierdziela,

przed chwilą odkręciłem pompę, ściągłem zębatkę z klina odkręciłem tą pokrywkę z 4 śrubkami w niej jest uszczelniacz i co się okazało, uszkodzona pokrywka wraz z uszczelniaczem, coś takiego jak by wziął płaski śrubokręt wsadził między symering a obudówkę i pierdzielnął młotkiem ,

Edytowany przez milanreal1, 21 czerwiec 2011 - 21:18.
post pod postem

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7597 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 17:27

Olej silnikowy C360 No widzisz. Szybko ci poszło. :)
KPK Kumurun Team

#27 Share uursus

uursus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:11

Olej silnikowy C360 Jaki olej byście polelecili do C360,niedrogi i dobry:)

#28 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 15:39

Olej silnikowy C360 Turdus po 10 zł litr można spokojnie 250 godzin pracować.

#29 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:09

Olej silnikowy C360 Najlepszy będzie taki jak poleca książka Superol CA SAE30

#30 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:42

Olej silnikowy C360 Superol 30 tego bym nie nazwał olejem.Z superoli to milvus,choć ja polecam turdusa,wymiana co 100 mth.
Superol 30 zimą to smar,latem zresztą nie wiadomo co.Ja bym nie miał sumienia wlać tego czegoś do silnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:59

Olej silnikowy C360 Turdus. Wymiana co 200 mth
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#32 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:03

Olej silnikowy C360

Superol 30 tego bym nie nazwał olejem.Z superoli to milvus,choć ja polecam turdusa,wymiana co 100 mth.
Superol 30 zimą to smar,latem zresztą nie wiadomo co.Ja bym nie miał sumienia wlać tego czegoś do silnika

Jestem tego samego zdania.Na oleju nie ma co oszczędzać.Najlepiej porównać oleje w tej samej temperaturze.Różnica widoczna gołym okiem.
Superol np. cc30 to olej letni.Olej zimowy ma jeszcze literę W np.10W.Turdus 15W 40 to olej wielosezonowy dobry na lato i na zimę.

Edytowany przez ursusc914, 25 styczeń 2012 - 17:04.

#33 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:10

Olej silnikowy C360 Leją superol do silnika,lux do skrzyni,wodę do chłodnicy,oranżadę do baku a potem płacz bo ciągnik się ciągle psuje.
Oszczędzanie na materiałach eksploatacyjnych szybko wychodzi bokiem

#34 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:49

Olej silnikowy C360 to co podaje książka-CA30?-nic takiego w instrukcji nie ma,druga sprawa kiedy ta książka była wydawana-wtedy dostać olej wielosezonowy to można było dostać,ale w PEWEX.

jest na rynku tyle dobrych olei i to w cenie jak superol,a niżej klasy CC to nawet nie ma co się pytać.

#35 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 25 styczeń 2012 - 17:52

Olej silnikowy C360 Superol F CD 15W40 ,mam wrażenie że silnik jest wewnątrz czyściejszy, w zimie jakby silnik lepiej się kręcił, łatwiej przez to odpala, wcześniej starszy stosował jakieś wynalazki tanie, rózne cuda z beczek, których sam nie wiedział co leje, osady były, że przy naprawie nieszło tego domyć, ważne też, żeby wymieniać regularnie, a nie "bo jeszcze się nic nie dzieje"

#36 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:25

Olej silnikowy C360 Ważne by wymieniać olej co 100 mth,silnik wtedy jest czysty w środku.
Nie zapominać o dobrym filtrze oleju,ja mam filtr mann,poezja w porównaniu do sędziszowa

#37 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 18:43

Olej silnikowy C360 Ja wymieniał regularnie olej w ciągniku i jak wylewam olej z ciągnika to osadu nie ma olej jest troszkę rzadszy i czarny, znam jednego kolesia nie wiem jak teraz ale robił tak z samochodu wylewał w traktor wlewał olej przepalony

#38 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:37

Olej silnikowy C360 Nie rozumiem jak można nie dbać o swoją własność,nalać superolu 30,40 lub przepalonego.
A potem sprzeda rupcia a ty kupujący truj się później

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:42

Olej silnikowy C360

ja polecam turdusa,wymiana co 100 mth.

Śmiało dorzuć jeszcze stówkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 29 styczeń 2012 - 09:49

Olej silnikowy C360 We wszystkich maszynach mam Turdus 15w/40,olej wielosezonowy i wymiana co 250mth,nie potrzeba częściej, w ciężarowym zalecają go wymieniać co 40 000 km!.Pamiętaj że olej i smar to najtańsza naprawa!!!.