Skocz do zawartości

Zdjęcie

Olej silnikowy C360

288 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Waldek66

Waldek66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:35

Olej silnikowy C360 Witam, czy może ktoś mi podpowie co może być przyczyną przedostawania się oleju do paliwa? Silnik jest po wymianie tulei i tłoków, głowica po naprawie. Ropa ze zbiornika do pompki paliwowej idzie czysta, ale powraca do filtra paliwa według mnie z olejem. Rurką nadmiarową ropa spływa, paliwo jest ciemne, w zbiorniku widać że ropa jest z olejem. Odjąłem sprężarkę, przewody zaślepiłem, bo uważałem że olej ubywa przez sprężarkę. Problem nie zniknął, nadal są duże ubytki w oleju z silnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Olej silnikowy C360 Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 11 wrzesień 2010 - 19:46

Olej silnikowy C360 :blink: nie ma takiej opcji żeby olej dostawał się do paliwa,mam MF255 a więc taki sam silnik,przykro mi bardzo chodziło ci zapewne o paliwo w oleju ,a to już jest wina lejących wtrysków nie spalany jest nadmiar paliwa,lub pierscienie ,bo napewno nie olej w ropie,wtedy miałbyś nieszczelny układ paliwowy i by ci się zapowietrzał, a wierz mi te silniki są bardzo wrażliwe na to :huh:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#3 Share Damix

Damix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem i nie tylko

Napisany 11 wrzesień 2010 - 20:42

Olej silnikowy C360 no to masz poważny problem.narazie nie mogę ci pomóc.

#4 Share jasiu7745

jasiu7745

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze ich naprawa i ładne dziewczyny

Napisany 11 wrzesień 2010 - 20:46

Olej silnikowy C360 Może to być spowodowane tym że mogła ci pęknąc membramka w pompce zasilaącej bo ja kiedyś miałem podobny problem z moim C3603p tylko z ta rużnicą ze mi paliwo szło do oleju i niczyn odpowietrzyłem układ paliwowy to mieszanka oleju i paliwa wylewała się przez miarkę stanu oleju :blink: a winna była pompa wtryskowa i jak ją oddałem do regeneracji to wszystko wstawiłem nowe i teraz jest git majonez :huh: a sprawdzałeś stan oleju jaki masz i czy nie jest jakiś inny(za żadki czy coś podobnego)pozdrawiam wszystkich

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 21:33

Olej silnikowy C360 Po co głupoty pisać juz to kiedys pisałem jak mogą wtryski tyle paliwa wlewac do silnika żeby w misie przybyło trzeba troche pomysleć. Lanie wtrysków oznacza nie rozpylenie paliwa w komorze spalania a nie jak się komuś wydaje wlewanie tam nieokreślonej ilości paliwa. Sprawdź na początek membranę w pompce zasilającej. Jeśli chcesz się upewnic czy sprężarka nie przepuszcza oleju nałóz poprostu wąż do pompowania kół przyłóż palec i zobaczysz.

#6 Share Waldek66

Waldek66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 06:46

Olej silnikowy C360 witam, wymieniłem całą pompkę zasilającą i problem nie zniknął. Czy przyczyną przedostawania się oleju mogą być zaślepione przewody olejowe podające olej do sprężarki? spuściłem ropę ze zbiornika i jest czarna. na rurkę powrotu paliwa z wtrysków założyłem bezbarwny przewód i paliwo spływało do plastikowej butelki i było czarne.

#7 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 16:49

Olej silnikowy C360 stary czarnamagia ten Twój problem jeszcze o takim czymś nie słyszałem , nierealną rzeczą jest aby olej przedostawał się do paliwa , odwrotnie to tak ale ... sam nie wiem , napewno nie jest to wina pompy ani wtrysków a skoro wymieniłes pompkę zasilającą to niema jak wpłynąc olej do paliwa poprostu , bo niby którędy ??

Opus meum est

#8 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 18:32

Olej silnikowy C360 Jak wlewasz paliwo nie jest czarne? A tak poważnie jeśli wymieniłes pompke zostaje jeszcze uszczelnienie pompy wtryskowej przy kole rozrządu chociaż tamtendy paliwo raczej powinno spływac do oleju ani olej do pompy. Innych miejsc gdzie moze zetknąć się z olejem nie ma. Co do odłączenia sprężarki mam nadzieje że napęd też odłaczyłeś.

#9 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 19:24

Olej silnikowy C360 a pompa wtryskowa jes smarowana od silnika czy ma swoje smarowanie? moze w pompie miesza sie paliwo z olejem

#10 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 13 wrzesień 2010 - 20:19

Olej silnikowy C360 Pompy wtryskowe w silnikach perkinsa smarowane są ON z wyjątkiem montowanych w tych silnikach pomp sekcyjnych. Standardowo mają one pompy rotacyjne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wojtekk2103

wojtekk2103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 maj 2011 - 06:12

Olej silnikowy C360 Witam mam takie pytanie, mialem zawsze wlany olej do silnika superol, teraz na wymianie wlalem 10L lotosa 15W40 do diesla, nic sie nie stanie przez zastosowanie tego oleju ? mam na mysli wyplukanie uszczelek itp. czekam na pomoc.

#12 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 06 maj 2011 - 06:25

Olej silnikowy C360 He he. W 60-ce nawet gdybyś chciał to nie ma za bardzo co wypłukać. Lej i niczym się nie przejmuj będzie chodził jak złoto.
KPK Kumurun Team

#13 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 06 maj 2011 - 07:10

Olej silnikowy C360 Na pewno nic Ci się nie stanie, moja 60-tka nie takie rzeczy przeżyła i nic jej :lol: :D

Edytowany przez manik, 06 maj 2011 - 07:12.

#14 Share sobies

sobies

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 maj 2011 - 07:45

Olej silnikowy C360 nie powinno się nic złego dziać :)

#15 Share wojtekk2103

wojtekk2103

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 maj 2011 - 17:41

Olej silnikowy C360 Ok dzieki Panowie za odpowiedz, pozdro

#16 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:00

Olej silnikowy C360 koledzy potrzebuje porady, u mnie w c 360, zawsze pilnowałem by olej mieścił się w granicach na miarce, dzis z ciekawości zobaczyłem jak tam z olejem, i jest go dużo za dużo prawie pod sam korek od miarki, jak to możliwe że oleju przybyło, woda z chłodzenie na pewno nie, bo się nie zważył, ani mleczko się nie zrobiło, ale od pewnego czasu do pompy paliwa co 5 mth dolewam 0,5 litra oleju bo ubywa i wtedy głośno chodzi, i pyt, czy to możliwe że z pompy paliwowej olej zpiernicza do silnika. jak tak do jak temu zapobiec, ???????

#17 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:22

Olej silnikowy C360 Na pompie ci oring wywaliło, skoro dolewasz do pompy to innej opcji nie ma.

Edytowany przez pasiu66, 20 czerwiec 2011 - 21:23.

#18 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:23

Olej silnikowy C360 to chyba sam sobie odpowiedziałeś nie?? po co zakładasz wogóle taki temat skoro wiesz co jest Oddaj pompę do specjalistów i ewentualnie wymień olej w silniku jeśli w pompie dolewałeś innego jeśli był ten sam to masz już wymieniony

#19 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:24

Olej silnikowy C360 z tego co piszesz wynika że to pompa,najlepiej zanieś do regeneracji ,oprócz uszczelnienia to ci ją jeszcze sprawdzi i ewentualnie ustawi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 21:32

Olej silnikowy C360 Oddaj pompę do regeneracji a problem powinien zniknąć, też tak kiedyś miałem w C-355 ;)