Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprężarka C-360

160 odpowiedzi na ten temat

#141 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 02 styczeń 2016 - 20:28

Sprężarka C-360

Sprężarka musi być załączona.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprężarka C-360 Dzisiaj, 20:21
  •  

#142 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 10:19

Sprężarka C-360 Ale jak zalacze to tłok zapiera się o blok silnika i nie mogę kręcić wałem. A jak bez załączenia kręce i próbuje to wsunac to nie mogę mimo że się już z tym bawilem ponad godzinę.
A i tu drugie pytanie. Bo skoro wpadły mi do silnika kawałki pierścionka to mogę go odpalić żeby rozgrzać olej i spuścić ? Czy lepiej nie ? Bo obawiam się że jakiś kawałek się dostanie gdzie nie trzeba... Myślałem też nad spuszczeniem oleju, odkreceniu miski i wyczyszceniu jej, ale przy tej temperaturze olej jest jak kisiel i nie wiem czy to ma sens.
Zachciało mi sie mieć dobrą sprezarke a teraz d*pa jest nie ciągnik..

Edytowany przez desperat19, 09 styczeń 2016 - 10:19.

#143 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 styczeń 2016 - 18:06

Sprężarka C-360

Nie dasz sobie rady.

Musisz odkręcić pokrywę rozrządu wybić wałek pompy i wtedy znajdziesz kawałek pierścienia i założysz korbowód na mimośród.

#144 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 12:19

Sprężarka C-360 Znaczy tam się dostał.kawałek pierścienia i dlatego nie chce wejść?
Kupiłem sobie taki magnes na sprezynie i tam dlubalem i wyciągnąłem kilka kawałków tego pierscionka.
Kurde myślałem że się obejdzie bez rozbierania..

Edytowany przez desperat19, 11 styczeń 2016 - 13:26.

#145 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:44

Sprężarka C-360

Gdybym ja to robił to bym dawno założył ten korbowód na mimośród, postaraj się nie jest to trudne.

#146 Share mati8991

mati8991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 17:49

Sprężarka C-360

najlepiej niech zdj wrzuci z aparatu z fleschem to wtedy będzie jasno ;)

#147 Share desperat19

desperat19

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 11 styczeń 2016 - 18:20

Sprężarka C-360 kolego, więc dlatego piszę i proszę o wskazówki ;)
zdjęcia porobię jutro i będą w dobrej jakości i z flaschem :D
EDIT.
już zrobione, zdjęć nie bedzie. Dla potomnych wskazowka. Jak korowód nie chce zejść z mimosrodu to trzeba trochę poglowkowac i użyć trochę siły żeby to ustrojstwo przekecic w taki sposób żeby nie zawadzalo o blok.
Wskazówka nr 2. Jak już się zabierać za ustawianie , to ustawić mimosrod maksymalnie do góry i wtedy wszystko ładnie wejdzie.
Dziękuję wszystkim za pomoc!
Jakby ktoś miał coś jeszcze do powiedzenia na temat tych pozostałości po pierścionku w komorze silnika to bardzo proszę ;)
Pozdrawiam !!!

Edytowany przez desperat19, 12 styczeń 2016 - 19:04.

#148 Share harnasx

harnasx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 17:15

Sprężarka C-360

Cześć! 

Pomierzyłem dzisiaj ciśnienie sprężania ( była okazja bo wymieniałem końcówki wtryskiwaczy) i wyniki wyglądają tak 
1 -25 bar 
2 -25 bar 
3 - 24 bar 
4 - 24 bar 

( pomiar na zimnym silniku, akumulator naładowany i podpięty do solidnego prostownika) 

I teraz moje pytanie do praktyków - jakie ciśnienie sprężania wskazuje na "koniec" silnika ( w instrukcji podają ciśnienie 26-30 bar) ale nie wiem czy poniżej tego 26 to już "kaplica" czy to jest nominalne i te moje pomiary oznaczają że jest jeszcze w miarę?? 

(wymieniłem końcówki i robilem ten pomiar bo STRASZNIE kopcił - na zimnym na biało, pod obciazeniem na siwo - końcówki były wszystkie zużyte)

#149 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 08:22

Sprężarka C-360

Teraz nie kopci? Niskie ciśnienie w cylindrze, to niska temperatura gazów wewnątrz niego i słabe spalanie oleju napędowego. Jeździć jakiś czas możesz, ale w końcu silnik będziesz musiał naprawić. Zadaj sobie pytanie czy termin remontu chcesz ustalić Ty, czy wolisz zdać się na ślepy los (zazwyczaj coś psuje się w czasie gdy maszyna jest najbardziej potrzebna)?

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#150 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 11:17

Sprężarka C-360 Ciśnienie jeszcze nie jest najgorsze, ale siwy dym wskazuje że silnik spala olej
Być może pierścienie zgarniające są zbyt mocno zużyte.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share harnasx

harnasx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 13:13

Sprężarka C-360

I kolejny problem - chciałem sprawdzić ew. ustawić początek wtrysku - zamontowałem na pierwszym przewodzie rureczkę kapilarną krecę kołem wszystko ładnie pięknie tylko z rurki cofa się paliwo :(   (tzn jak pokręcę tak aby ustalić w rurce jakiś poziom to ten poziom się obniża - pewnie uszkodzony zaworek na sekcji pompy)

sprawdziłem na pozostałych - jest wzorowo nie cofa się. Ustawialem też w ten sposob w innym ciągniku też nie było tego cofania  poziomu paliwa.

Można bez problemów ( bez potrzeby regulacji pompy) wymienić ten jeden zaworek w pompie??? - widać na schemacie że od góry się go wkłada

#152 Share maciek

maciek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 18:45

Sprężarka C-360

lepiej wykręc pompe i daj do regulacji do kogoś kto ma sprzęt wydasz pare złotych a zobaczysz jak ustawi równe dawkowanie na każdej sekcji to będzie silnik chodził jak zegarek ,do tego pasuje poustawiać luzy zaworowe,a na paliwie zostanie ci to co wydałeś kilkuktotnie.

#153 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7625 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 19:02

Sprężarka C-360

Zaworek możesz wymienić. Nic nie zmieni w ustawieniach.

KPK Kumurun Team

#154 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 27 marzec 2016 - 08:33

Sprężarka C-360 Znając życie jak pompa by poszła na stół to by wyszło że trza ją robić. Wymień zaworek i w pole.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#155 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 17:22

Sprężarka C-360

Sprężarka w 3P żygała olejem. Wymieniłem pierścienie (znak TOP od góry) i dalej to samo. Zawiozłem cylinder to tokarza, pomierzył go i stwierdział, że jest równo zużyty i nie ma mowy o "jaju". W dolnej czesci tego cylindra można wyczuć minimalne zgrubienie w miejscu gdzie kończy bieg pierścień olejowy. Chce założyć kolejne pierścienie i zastanawiam się jeszce nad tłokiem ale czy on może sie zużyć? pierścienie jakoś specjalnie luzu w nim nie mają

#156 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 17:26

Sprężarka C-360

Trzeba wykonać pomiar cylindra średnicówką i sprawdzić jaki jest ubytek na cylindrze. Wymiana pierścieni nic nie da jeśli cylinder jest zbyt mocno wytarty, wtedy albo nowy cylinder, tłok, pierścienie i wszystko w nominalne albo zrobić cylindrowi szlif, nowy tłok nad wymiar i pierścienie. 

#157 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 17:34

Sprężarka C-360

no to pisałem że był robiony pomiar u tokarza właśnie średnicówką. Wkładam sam pierścień do cylindra to na zamku może 0,2mm przerwy jest więc.. gładź cylindra przez 6tys h napewno się coś zużyła ale te 0.2mm na zamku to chyba nic?

#158 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:25

Sprężarka C-360

Potrzebne są wartości ubytków w kilku miejscach, skąd mamy wiedzieć ile ma ten cylinder ubytku? 

Niech trochę ta sprężarka sobie pochodzi, jak się nie uspokoi to trzeba zrobić od nowa pomiar i wtedy decydować co dalej.

#159 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 03 kwiecień 2016 - 20:42

Sprężarka C-360

Ehhh założyłem kolejne pierścienie, jak mu sie nie polepszy to albo kupie nowy cylinder i tłok albo..... wywale korbowód i skończy się historia sprężarki w 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share margojar11

margojar11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 10 maj 2016 - 09:03

Sprężarka C-360

witam,

w c-360, sprężarka zasysa powietrze, ale nie wydmuchyje tu przy tym króccu, trzeba będzie ją całą odkręcać, od pompy i pokrywę rozrządu?, czy wystarczy to górę zdjąć i wymienić?