Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rolnictwo Ekologiczne

79 odpowiedzi na ten temat

#41 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:58

Rolnictwo Ekologiczne Czy teraz już mogę wystąpić do ARIMR o przyznanie pomocy na koszty certyfikacji? Zgłoszenie do Jednostki Certyfikującej dopiero w maju? - nie żebym panikował, ale przecież to jest sam początek. Chciałem już teraz to rozpocząć, bo później wiadomo - prace polowe. Może faktycznie trochę panikuje - ale to przez to że u mnie doradcy są przeważnie średnio poinformowani ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rolnictwo Ekologiczne Dzisiaj, 22:00
  •  

#42 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 21:45

Rolnictwo Ekologiczne najpierw musisz się zgłosić do JC a później napisać wniosek przyznanie pomocy..... dokładnie masz tu wszystko opisane: http://www.agroeko.c...id=36&Itemid=50

Jeżeli pierwszy raz chchesz przystąpić do ekologi zgłoś się jak posiejesz/ posadzisz wszystko- jak się teraz zgłosisz do JC a masz coś jeszcze posadzić, posiać to będziesz musiał zastosować ekologiczny materiał siewny/ nasadzeniowy lub występować o odstępstwo.

Decyzja należy do Ciebie, najlepiej zadzwoń sobie do JC którą wybrałeś i dopytaj dokładnie.

ps. jakbyś wybrał tą jednoskę z linku to daj znać ;)

#43 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 22:55

Rolnictwo Ekologiczne no i czarny scenariusz się sprawdził - naborów w tym roku nie będzie :(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:41

Rolnictwo Ekologiczne

no i czarny scenariusz się sprawdził - naborów w tym roku nie będzie :(

Jak nie ma naboru? Jest! Tylko się troszkę pozmieniało.

#45 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:51

Rolnictwo Ekologiczne Jeżeli ktoś pierwszy raz wchodzi w plan rolnośrodowiskowy to nie ma dla niego naboru na pakiety sadownicze- na pozostałe jest. Dla osób które realizują pakiety sadownicze to nie mogą z niego zrezygnować do końca zobowiązania( nie mogą zmienić na inne warianty z pakietu 2 - płatności dostają nadal do sadowniczych), osoby które miały np uprawy rolne w ekologii to nie mogą zmienić je na pakiety sadownicze.

#46 Share maroko

maroko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:45

Rolnictwo Ekologiczne czyli rozumiem, że tu - http://www.tvp.pl/in...3-1210/10234178 mówią nie prawdę :)

#47 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:35

Rolnictwo Ekologiczne no trochę się minęli z prawdą- jak pisałem wyżej, nie ma naboru na warianty sadownicze w ekologii + jeżeli chcesz mieć łąki eko to to musisz mieć zwierzęta.

Edytowany przez DoradcaKT, 24 marzec 2013 - 13:38.

#48 Share freetaxi

freetaxi

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 5488 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:34

Rolnictwo Ekologiczne Co się dzieje z zobowiązaniem rolnośrodowiskowym w tym roku? Jeśli ktoś wejdzie w ekologię a w następnym roku zmienią się przepisy odnośnie RS?

#49 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:52

Rolnictwo Ekologiczne z założenia deklarujemy się na realizację zobowiązania na 5 lat i tego bym się trzymał. Prawdopodobnie nowy PROW wystartuje w 2015r (2014r będzie wszystko ustalane, podpisywane, precyzowane itp) więc nie wykluczone że zobowiązanie będzie trzeba realizować do 2015r. PRAWDOPODOBNIE w 2015r będzie można zrezygnować ze zobowiązania bez konsekwencji- info z CDR, (inne źródła mówią ze w przyszłym roku będzie można zrezygnować). Ogólnie nic nie wiadomo i patrząc na zmiany w aktualnym rozporządzeniu nie zdziwię się jak okaże się że trzeba będzie dokończyć zobowiązanie :) pożyjemy zobaczymy. :)

#50 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:47

Rolnictwo Ekologiczne mam 11 ha w gospodarstwie ekologicznym. 7 ha wysiewam zboże reszta to łąki. i tak to co zbiorę czasami ledwo wystarcza na zasiew i dla kur a już nie mówie o owiesku dla moich owieczek. Napewno zależy to od ziemi ,którą posiadamy .U mnie są V,VI kl. kamienie ,perz ,ocet czy jak kto woli drapacz lekarski i na dodatek bliskość lasów a co się z tym wiąże szkody zwierzyny leśnej.Niestety obornika co roku mam 6-8 rozrzutników od sasiada krów tak więc jest to kropla w morzu no i nie można nazwać tego nawozem ale na ziemniaki wystarcza.W tamtym roku nawet nieskosiłem gryki ponieważ raz że miałem tyle chwastów ,dwa dziki i jelenie zrobiły swoje,koło łowieckie nie chciało szacować szkód a po za tym czekanie na przymrozki wiąże sie z tym ,że mogłem już nie doczekać się pogody na zbiór. Gdyby nie Owce to żadnej opłacalności by nie było bo co to jest 20 tys złotych na utrzymanie takiego gospodarstwa+ kilku osobowej rodziny.W tym roku jak sprzedałem ok. 1tony ziemniaków a reszte zjazdły świnie i moja rodzina.żadnego większego zysku na uprawie ziemi w tym roku nie miałem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 19:25

Rolnictwo Ekologiczne moja rada skonicz z tym albo sasadzi jakie jabłonie i dostaniesz duzo wiencej bez roboty lub qq nie ekologiczną

moja rada skonicz z tym albo zasadzi jakie jabłonie i dostaniesz duzo wiencej bez roboty lub qq nie ekologiczną

#52 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 21:27

Rolnictwo Ekologiczne za nowe plantacje sadów w ekologii nie dostanie się dopłat rolnośrodowiskowych

#53 Share maniek20

maniek20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 966 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 21:35

Rolnictwo Ekologiczne to zejdzi z tej ekologi albo zasiej same łaki i tez dobrze na tym zarobisz

#54 Share fito1973

fito1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 06:17

Rolnictwo Ekologiczne Witam
Jedna z największych jednostek certyfikujących straciła uprawnienia, przykra informacja, jednakże życie musi nadal się toczyć a rolnicy znaleźść nową firmę
http://www.ijhar-s.g...Sp._z_o.o..html

zapraszam wszystkich zainteresowanych do jednostki w ktorej obecnie pracuję
SGS Polska Sp. z o.o.
www.pl.sgs.com
e-mail: sgs.poland@sgs.com
ul. Bema 83, 01-233 Warszawa
tel. +48 (22) 329 22 22

Wymagamy, ale dajemy gwarancję dobrze przeprowadzonej certyfikacji, a wydany certyfikat jest rozpoznawalny na całym świecie.....

#55 Share Bogdan675

Bogdan675

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 19:02

Rolnictwo Ekologiczne fito a co z opłatą za kontrolę za 2013 i z dopłatami w przyszłym roku

#56 Share DoradcaKT

DoradcaKT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 sierpień 2013 - 19:03

Rolnictwo Ekologiczne Witam,

Ja zapaszam Państwa do współpracy z "moją" jednostą certyfikującą :)

Centrum Jakości AgroEko Sp. z o.o.

www.agroeko.com.pl

Biuro
03-216 Warszawa
ul. Modlińska 6 lok. 207
tel: 22 884 00 20
tel: 0 666 338 204
tel/fax: 22 884 00 21
e-mail:
sekretariat@agroeko.com.pl

Zapraszamy rolników z całej Polski a ja osobiście szczególnie zapraszam do współpracy rolników z południa Polski :)

W razie pytań proszę o PM na forum.

Dla przypomnienia:

Zgodnie z art. 6 ust. 6 ustawy z dnia 25 czerwca 2009 roku o rolnictwie ekologicznym producenci ekologiczni, którzy podlegali kontroli jednostki certyfikującej, której cofnięto upoważnienie, mogą pozostać poza kontrolą prowadzoną przez jednostkę certyfikującą przez okres nie dłuższy niż 60 dni od dnia, w którym decyzja o cofnięciu upoważnienia jednostce certyfikującej stała się ostateczna, tj. do dnia 8 października 2013 r. Producent ekologiczny zamierzający kontynuować działalność w rolnictwie ekologicznym powinien, przed upływem tego terminu, zgłosić swoją działalność dowolnej innej jednostce certyfikującej posiadającej upoważnienie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiednim zakresie
i zostać objęty przez tę jednostkę systemem kontroli.

W celu dokonania zgłoszenia do nowej jednostki, należy przekazać jej kompletne Zgłoszenie podjęcia działalności w zakresie rolnictwa ekologicznego na formularzu opracowanym przez Głównego Inspektora JHARS i udostępnionym na stronie internetowej: www.ijhars.gov.pl,
w zakładce rolnictwo ekologiczne→zgłoszenie działalności. W sekcji IV – nazwa i numer poprzedniej jednostki certyfikującej, należy podać: Bioekspert PL-EKO-04, a w sekcji
V – nazwę i numer nowej, wybranej jednostki certyfikującej.

#57 Share askakonik

askakonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 14:12

Rolnictwo Ekologiczne Czy ktoś już wie o co chodzi z pakietem "uprawy paszowe" ???
Dla mnie jest to niezrozumiałe.
Przykładowo mam trawy na gruncie ornym 10 ha, z pierwszego pokosu zbieram dla swoich zwierząt sianokiszonkę, drugi pokos przeznaczam na siano na sprzedaż do tego mam 10 ha zboża - zbieram przykładowo 40 ton - 5 ton dla własnych zwierząt, resztę sprzedaję. I co wtedy??? Mam dzielić działki z której będą jadły moje zwierzęta a z której nie? Z TUZ niby wszystko jasne, ale ktoś może mieć TUZ i sprzedawać siano, bo przykładowo ma kury ekologiczne - po co kurze siano ;).
Czytam ten projekt i nijak nie mogę go zrozumieć "co autor miał na myśli" ;[

#58 Share kaszysz

kaszysz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 marzec 2014 - 09:50

Rolnictwo Ekologiczne Witam. Czy po przekazaniu gruntow ekologicznych na innego wlasciciela pozostaja one ekologiczne jezeli ten tez chce prowadzic ekologie czy musi wszystko od nowa zaczynac?

#59 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 19:57

Rolnictwo Ekologiczne kolega ma na sprzedaż nasiona soczewicy, żyta krzycy oraz lnianki jarej http://olx.pl/oferta...html#b20c22d0cd

służę pomocą w zakresie technologii produkcji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 03 sierpień 2014 - 20:53

Rolnictwo Ekologiczne

Witam. Czy po przekazaniu gruntow ekologicznych na innego wlasciciela pozostaja one ekologiczne jezeli ten tez chce prowadzic ekologie czy musi wszystko od nowa zaczynac?

pozostaje jeśli nadal podlega kontroli jednostki certyfikującej- inną sprawą jest konttynuacja zobowiązań rolnośrodowiskowych- nowy właściciel musi w ciągu bodajże 30 dni (nie jestem pewien)dostarczyć do ARIMR oświadczenie o przejęciu zobowiązań, chyba że poprzedni zakończył swoje 5letnie zobowiązanie