Skocz do zawartości

Zdjęcie

Półałtomat spawalniczy

111 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 14:05

Półałtomat spawalniczy niestety w maszynach rolniczych jest tak że trzeba poprawić spaw w miejscu gdzie ukosować się nie da to takimi marnymi 200A to se można

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Półałtomat spawalniczy Dzisiaj, 04:30
  •  

#42 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 23:59

Półałtomat spawalniczy No tu racja. Ale wtedy kombinuje się albo łata albo pachwina albo troche elektrodą wydrążyć jak grube. W każdym przy można troche pocyganić bijąc w amperaż ale to nie jest dobre.
KPK Kumurun Team

#43 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 00:23

Półałtomat spawalniczy Po co kupuje się 400A czy 500A a no po to żeby nim spawać 16h dziennie, ustawiasz 300A,350A i duży posuw i jedziesz szpule 15 kg drutu przez zmianę. Takie sprzęty nie są dobre do prac warsztatowych bo są drogie mało mobilne rękojeść jest duża ciężka i przewód jest twardy. Jak by przyszło nim pospawać coś np przy dachu czy nawet przy jakiejś maszynie wysoko to kto go podniesie?
Dobrym sprzętem 250A pospawasz wszystko w gospodarstwie.

#44 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 09:33

Półałtomat spawalniczy Uchwyt przy 300 amperowym automacie juz jest wielki i waży. Do blaszek przy aucie odpada ręka. Pomiojajac fakt że zakładanie drutu cieńszego niż 1mm do spawania konstrukcji mija sie z celem i trza by go do blacharki wymienic na cieńszy. 500 to kupa w domu nie przydatnem według mnie. Chyba że ktoś nie ma pomyslinku w głowia i gwałci wszystko amperażem. 250 już ciągnie spawa na maksi na centymetr, wtopienie dobre do blach i konstrukcji na domowe potrzeby ideał a dla niektórych nawet za duży. W każdym razie to sprawa gustu i imiejetniości. Jeśli ktoś uważa że 500 lepsze to niech kupuje. W spawaniu to nie pomaga. Umiejetniości są ważne a przy magu to raczej nie ma z tym problemu, Jedna z najłatwiejszych metod spawania.
KPK Kumurun Team

#45 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 13:45

Półałtomat spawalniczy Uchwyt jest taki jak się założy bo już dawno to dopracowano i założono gniazdo uniwersalne. Przy 300 to jest malutki, jak byś zobaczył jaki powienien byc 500 to dopiero. Na szczęście dostałem uchwyt 360A od chandlarza, bo chandlarz ten orginalny spieniężył w niezłej kasie. Do tego przewód masowy 250 A który mi się po paru dniach stopił. Akurat w tej firmie co sobie upatrzyłem to 300 i 500 są w tej samej obudowie, fakt są wielkie.
Ale jak ktoś takiego nie potrzebuje to nie kupuje właśnie dlatego że jest niepotrzebny a nie dlatego że ma uchwyt za duży.

T

#46 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 styczeń 2012 - 20:00

Półałtomat spawalniczy A ten 360A jest chłodzony cieczą nie widziałem małego uchwytu z cieczą? Wiadomo można mieć dwa uchwyty.
Jak ktoś dużo spawa albo spawa dużym prądem to ma to jak najbardziej sens, ale tutaj padło pytanie o maga który ma służyć na gospodarstwie. Jak wiadomo na gospodarstwie spawa się różne rzeczy od cienkich blaszek do grubych prętów bolców korpusów czy co komu w ręce wpadnie w pozycjach i miejscach jakie się "inżynierom nie śniły" dlatego polecałbym urządzenie uniwersalne. 250A-300A(chłodzony gazem) 4ry rolki przewód 5m drut 0,8 i 1,0 z możliwością zmiany biegunów żeby można było aluminium spawać Taki który spokojnie można samemu przemieszczać na terenie całego gospodarstwa, a przede wszystkim trzeba umieć spawać.

#47 Share wiesaw

wiesaw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Zainteresowania:

Napisany 01 luty 2012 - 09:42

Półałtomat spawalniczy Witam, czy to będzie dobry sprzęt do gospodarstwa: http://allegro.pl/mi...2086997093.html Może ktoś z Podlasia zna, wie, użytkuje, ma opinię?
Nie produkuję łyżek jak kolega @Mariuszczs- pozdrawiam, tylko normalne użytkowanie, to i tamto pospawać.
edycja: tylko dolny zakres to 80A - za dużo do cienkich blach?
więc może ten: http://allegro.pl/mi...2085192096.html
dolny tutaj 60 A? Chciałbym się Was dopytać, ponieważ nie znam się na tych urządzeniach i spawałem tylko transformatorówką, inwerterem i acetylenem.

Edytowany przez wiesaw, 01 luty 2012 - 09:48.

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

#48 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 01 luty 2012 - 17:43

Półałtomat spawalniczy Użytkuje ktoś migomat Telvin?,opinie?,wrażenia?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#49 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 02 luty 2012 - 12:05

Półałtomat spawalniczy A no właśnie - nie za mocny a tu najmniejszy zakres 80 A to też nie jest uniwersalny sprzęt. Przyjdzie łatać dziurę w kabinie i za mocny. Chociarz może to spawanie punktowe ratować sprawę takich łatek. Piszą że wyprodukowany w polce, ale zapewne oprócz blachy na obudowę to wszystko chińskie bo już podajnik widoczny to sugeruje:

http://allegro.pl/po...2088801775.html

#50 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 luty 2012 - 10:57

Półałtomat spawalniczy Mam spawarkę wirową czyli przetwornicę spawalniczą 300A produkcji Emit Żychlin (niedaleko mnie).
Spawara wygląda jak na tej aukcji, tylko na oryginalnym lakierze jeszce -->
http://allegro.pl/sp...2112330032.html

i mam ją NA SPRZEDAŻ za 2000zł, używana... hmm praktycznie wcale nie używana, używana okazyjnie.

Chciałbym dołożyć do pieniędzy ze sprzedaży jej i kupić Migomat, np. coś takiego -->
http://allegro.pl/sp...2118000932.html
Jak myślicie wystarczy coś takiego, czy ESABy są dobre?? Czy może inna firma? Na kursie spawamy Kemppi też są dobre i prawie cały zakład ma tylko takie. Mają jeszcze OZAS.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 18 luty 2012 - 12:47

Półałtomat spawalniczy No wirówki dobre były ale lata temy. Dziś są nie ekonomiczne i nieporęczne. ESAB niezła firma o KEMPPI nie wspomne. Jedna z najlepszych. Jak spawasz sporadycznie to nie wal kasy w drogi sprzęt. Jak reperujesz czasem stare zardzewiałe graty to nie wiem czy automat z MMA (elektroda) nie był by bardziej uniwersalny. Są dostępne w podobnej cenie.
KPK Kumurun Team

#52 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:21

Półałtomat spawalniczy Wirówka dużo prądu ciągnie i waży ponad 400kg ale można nią szyny ciąć, a po odkręceniu motylka to załamuje się czasoprzestrzeń :rolleyes:
Kolego MMA już się naspawałem i odkąd poczułem smak Miga to już nie chcę znać elektrod wcale.
Jak zobaczyłem jakość spawu wykonanego migomatem to się za głowę złapałem, widać układanie ściegów a w elektrodówce wszystko przykryte żużlem i jeszcze trzeba opukiwać żeby nanieść kolejną warstwę w razie potrzeby.
Kemppi jakie mają w zakładzie to wyglądają tak ->http://allegro.pl/ke...2107743299.html ale model to 5800
A OZAS-y takie http://allegro.pl/po...2112778078.html
ale tu ESAB wygląda tak samo, chyba esab wciągnął tą firmę :huh:
Sprzęt cenowo poza zasięgiem i nie do wykorzystania w domowych warunkach.
Szykuje mi się większe spawanie (wiata, przyczepy, wyciąg) dlatego się nad czymś rozglądam.
Zauważyłem jeszcze, że mig ma dużo wyższą jasność łuku przy tym samym amperażu, po pierwszym dniu kursu wcale nie spałem w nocy i nic nie widziałem :blink: ale to też wina że na stanowisku były jeszcze 2 spawarki i nie sposób było się całkowicie uchronić. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje do 300A to proszę śmiało.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 luty 2012 - 18:35

Półałtomat spawalniczy Ze spawaniem nie mam wiele wspólnego, ale z tego co wiem to wirowa powinna mieć dużą sprawność. Wirówka to silnik klatkowy(sprawność ok 90%) i prądnica prądu stałego (pewnie podobnie jak silnik klatkowy ok 90%). W sumie powinno to być ok 80%, czyli dobry wynik.
Wydaje mi się, że ludzie od tego odchodzą bo to duże i ciężkie maszyny, o dużej mocy, nie ma chyba wirówek na 200A. Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie?

#54 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 18 luty 2012 - 18:43

Półałtomat spawalniczy Na bank spaw ładniejszy z automata. Najprostsze spawanie zaraz po tigu. Ogólnie automaty to proste maszyny. Nawet niewiadomego specjalnie pochodzenia służą długo. Ja na kursie spawałem na industrial. A niedaleko spawaja tymi samymi kominki i piece węglowe do c.o. Chodzą jak diabli bezawaryjnie. Szukaj tak żeby od biedy dało się do niego części kupić cghociaż zanim się coś zużyje to lata miną.
KPK Kumurun Team

#55 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 19 luty 2012 - 10:28

Półałtomat spawalniczy Witam. Od dłuższego czasu planowałem zakup migomatu. Początkowo byłem zdecydowany kupić tradycyjnego bestera na transformatorze z prądem 280 A. Niestety w wersji z podajnikiem 4-rolkowym trzeba było dać za takie cudo około 4400 zł. W końcu po lekturach wielu forów spawalniczych i nie tylko kupiłem Automat inwertorowy Magnum 285 IGBT jak ten: http://allegro.pl/sp...2103460453.html. Na allero był wystawiony za 3500 ale jak pojechałem na miejsce do sklepu bez problemu kupiłem za 3000. Początkowo miałem z nim nieco problemów i stresu, bo po po rozpakowaniu w domu okazało się, że... nie działa. Pojechałem z reklamacją. W sklepie okazało się że kolejny też nie działa:) Długo by pisać, ale wyszło tyle że przy temp. otoczenia poniżej -10 st większośc egzemplarzy przestaje działać. Wtedy były temp rzędu -15 -18 st. Zdecydowałem się wysłac do serwisu. Naprawa polegała na wymianie jednego kondensatora (miał niewłaściwe parametry). Z serwisu migomat wrócił błyskawicznie, na 3 dzień.
Jestem z niego zadowolony bardzo.Podajnik 4 rolkowy i już przewód o dłóugości 4 m. Nie jestem jakimś zawodowym spawaczem, ale mogę nim robić wszystko. Bez problemu spawa połączenie blach 0.5 mm ciągłym spawem (ma jakieś specjalne pokrętło do regulacji przy takich cienkich blachach. Próbowałem spawać 2 elementy o grubości 10 mm. Wyszedł piękny spaw i przetop idealny. Te 10 mmm elementy można bez problemu nawet przepalić na wylot. Pospawałem pęknięty kolektor wydechowy od ciągnika (grubość ścianki 15 mm), zaspawałem 2 dziury w takim zbiorniczku na olej napędowy przy świecy płomieniowej, naspawałem powierzchniowo redlice od siewnika do buraków. Tyle przez kilka dni i wszystko wychodzi pięknie. Przy dobrym ustawieniu żadnych odprysków. Osobno regulowany prąd, napięcie i posów drutu plus ta funkcja "indukcyjności". Do tego wbudowana spawarka na elektrody. Naprawdę polecam wszystkim. Do amatorskich zastosowań w gospodarstwie sprzęt idealny. Oby tylko nie był awaryjny, ale opinie w necie jak najbardziej pozytywne.

Edytowany przez Alio, 19 luty 2012 - 10:31.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 19 luty 2012 - 13:44

Półałtomat spawalniczy Mariusz x nie chodzi o sprawność urządzenia ale o jego apetyt na prąd i fakt że czy spawasz czy nie wirówka się kręci. A wiadomo przy spawaniu elektrodą więcej klupania jest niż samego spawania. Kiedyś w zakładach spawacz miał koło siebie gościa do oklupywania szlaki. Dziś zapomnij. To nieekonomiczna maszyna niestety.
KPK Kumurun Team

#57 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 luty 2012 - 18:21

Półałtomat spawalniczy Alio dzięki za komentarz, przedstawiony przez ciebie sprzęt wydaje się być bezkonkurencyjny w przedziale cena/moc która jest wystarczająca. Jak tylko uda mi się sprzedać wirówkę, tylko najpierw trzeba się poogłaszać, to na pewno ten sprzęt idzie na pierwszy plan.
A i jeszcze ma możliwość MMA czyli mogę się pozbyć jeszcze dwóch transformatorówek :)
Znalazłem jeszcze coś podobnego http://allegro.pl/sp...2103942850.html ale jakby w innej obudowie.

Edytowany przez Junkers, 19 luty 2012 - 21:25.

KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#58 Share kotwczapce

kotwczapce

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 21 luty 2012 - 13:45

Półałtomat spawalniczy Jak wcześniej pisałem mig inwerter 250 w gospodarstwie "z dużą ilością gratów" to podstawa .No i ta jakość i łatwość spawania oraz niewielki ciężar. Wada:wrażliwy na warunki atmosferyczne-mój shermann 250Y wcale się nie włączył przy -20st.C. Wystarczy na budowie i do garażu.

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

#59 Share mietek2424

mietek2424

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:10

Półałtomat spawalniczy witam może moje pytanie nie będzie do końca o spawarce ale wie ktoś może gdzie można napełnić butlę jestem z okolicz mińska mazowieckiego Otwocka podobna odległość chodzi mi o co2 lub mieszankę argonu z co2
Tylko chcę napełnić a nie wymienić butlę na inną bo byłem w mińsku na litewskej w mark miet i tam tylko wimieniają butle a nie napełniają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 02 marzec 2012 - 19:24

Półałtomat spawalniczy A dla czego nie chcesz wymienić butli? Pogadaj z chłopami, zostaw im butle na dzień może napełnią.
KPK Kumurun Team