Skocz do zawartości

Zdjęcie

Półałtomat spawalniczy

111 odpowiedzi na ten temat

#21 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 20:35

Półałtomat spawalniczy u mnie w pracy robimi froniusami na 3 zmiany o mocy 500A i już dwa lata chodza bez awarii ale i cena też jest spora takiego sprzetu ale spawamy balchy od 5 do 20mm i jeszcze żaden spaw nigdy nie puścił.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Półałtomat spawalniczy Dzisiaj, 17:50
  •  

#22 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:23

Półałtomat spawalniczy Ja robiłem w pracy na EWM i Esab dobre ale za drogie na prywatny użytek.
Zgadzam się moc znamionowa najważniejsza ale musi mieć chociaż 30% na mocy którą chcemy robić bo będzie się co chwile wyłączał. Ciężko jest wybrać konkretny model bo dużo jest tego na rynku i nie zawsze można ufać temu co producent podaje.
Teraz to bym szukał czegoś na inwerterze lżejsze i oszczędniejsze.

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 12:17

Półałtomat spawalniczy No oszczędniejszy na bank inwektor i może troche łatwiejsza i przyjemniejsza w spawaniu od transformatora. Chociaż znowu jak sprzęt ma być poniewierany i stać w np. wilgotnym garażu to ntransformator to wytrzyma a elektronika długo nie pociągnie.Na bank nie ma sensu kupować automatu czy spawarki która na znamionowej pracuje na 15%.Przynajmniej dla mnie. ESAB fajny uczyłem sie tiga na takiej maszynce. I na kemppi. W robocie mamy do spawania tigi i elektrode Castolina i jedna plazme do spawania tej samej firmy. Co się to wycierpi to szok. I chodzi ale cena kosmos. Plazma kosztowała 100.000 a tigi po 40.000. Tyle że to nie jest sprzęt do domu. Tak że kupując spaware do domu wybur jest ogromny. Nie ma się co patrzyć na to że chińskie bo na amatorski urzytek to chyba każda z nich ma coś z chinola. Poczytać troche lub popytać w necie przed zakupem o samym sprzęcie, jaka trwałosć i jakie perametry są ważner i tyle.
KPK Kumurun Team

#24 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:17

Półałtomat spawalniczy Witam.
Sporo osób tu pisze. więc i ja dorzucę swoje pytanie.
Też chcę kupić migomat ale nieco większy. taki 250 - 300 A, żeby już podołał wszystkiemu w gospodarstwie. Na co zwracać uwagę? chcę wydać tak max do 4 tys. Czy iść w większą moc a podajnik 2 rolkowy czy mniejsza moc a podajnik na 4 rolki? Co dają te dodatkowe rolki? Czy kupić typowy transformatorowy sprzęt czy ten na tranzystorach IGBT? tranzystorowe są tańsze i lżejsze ale czy się nie psują? Czy faktycznie bestery sprzedawane w marketach są gorszej jakości? Bo np najtańszy na allegro http://allegro.pl/be...2070917752.html za 3600 a taki sam w markecie http://www.leroymerl...1247736774.html 3325zł?
Doradźcie coś:)
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#25 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:36

Półałtomat spawalniczy ja uzytkuje od 2 lat esaba 250 (max 250 A) wcześniej była tranformatorówka ale dwu-fazowa też chyba do 250 i tym migomatem daje radę wszystko pospawać a najgrubsze rzeczy to 10 mm płaskowniki a nawet i tą belke polową troche musiałem przepalic i pospawać i przy tych robotach nie było problemu pociągnąć cały spaw i nigdy się nie wyłączył a rączka nawet już była gorąca ( i amatorsko uzywam dopiero 3 kłębek 15 się wykancza)

on ma 2 rolki drut używam 1 w osłonie CO2 a cena nie pamietam dobrze ale jakoś 3-4 tyś kompletny

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:44

Półałtomat spawalniczy Może to nie do końca na temat, ale polecam zobaczyć, czym się spawa w krajach Trzeciego Świata :) .
http://www.ozrodders...e0eb7f5397c48e7
Jednak transformatorówka jest niezniszczalna.

Edytowany przez Mariusz x, 28 styczeń 2012 - 19:44.

#27 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:50

Półałtomat spawalniczy 300A to trochę dużo,200-250A to w zupełności wystarczy.
Musisz też patrzeć na dolny zakres prądowy,bo czasami trzeba blacharkę samochodową pospawać.
Zwróć też uwagę na to jakie masz zabezpieczenie prądowe na pionie,do 300A bezpieczniki 20A mogą być za małe.
Zdecydowanie polecam coś na iwerterze,bo to mniejsze gabaryty i większa sprawność prądowa.
Podajnik 4 rolkowy różni się tym od 2 rolkowego że równiej podaje drut,przy drucie stalowym nie ma takiego znaczenia ale przy spawaniu aluminium drut w podajniku 2 rolkowy się ślizga.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#28 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 28 styczeń 2012 - 19:58

Półałtomat spawalniczy Aluminium raczej spawał nie będę (choć kto to wie? :). Zabezpieczenia ma 32 A więc problemu być nie powinno. Te na Igbt wydają się lepsze (i tańsze) ale boję się czy nie ulegają awariom (zawsze to elektronika) Czemu piszesz, że 300 A to za dużo?A jaki prąd jest potrzebny do cienkich blach? Samochodów spawał na pewno nie będę, ale np maskę od ciągnika to już dziś by pasowało pospawać:)

Edytowany przez Alio, 28 styczeń 2012 - 19:59.

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#29 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 20:09

Półałtomat spawalniczy Przeważnie liczy się 30A na 1mm blachy,ale powyżej 8mm to i tak trzeba fazować.
Cienkie blachy spawa się przeważnie 30A.

Edytowany przez asharot, 28 styczeń 2012 - 20:09.

#30 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 styczeń 2012 - 21:59

Półałtomat spawalniczy Do aluminium trzeba sprzęt w którym można zamienić bieguny i zmienia się rolki z rowkiem V na rowek U .
4ry rolki dają to że jak ci się przewód zawinie to drut się nie "ślizga". Jak będziesz chciał założyć przewód 5-cio metrowy to będziesz miał problem, na 2 czy 3 metry wystarczy 2 rolki.
250A trzeba do spawania metodą natryskową (w okapie czy poz. sufitowej jak zwał). Więcej Ci nie trzeba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 28 styczeń 2012 - 22:46

Półałtomat spawalniczy a o tym co powiecie http://allegro.pl/mi...2060100425.html najdroższy to on nie jest , ale może było by coś z niego

#32 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 07:19

Półałtomat spawalniczy Szkoda 1000zł chyba że chcesz spawać jakieś blaszki bo na wysokim prądzie to on nie pochodzi.I te regulacja 4 stopnie a właściwie 3

z najtańszych sprzętów to Dedra desmi180 igbt wydaje mi się do rzeczy parametry też nie powalają ale ma euro, zmienne bieguny lekka i 230V. Ciekawe jak spawa ? Cena koło 1500 więc nie można za wiele wymagać a nawet 1300 w jednym sklepie.

Edytowany przez borr, 29 styczeń 2012 - 07:47.

#33 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 09:13

Półałtomat spawalniczy Ze swej strony mogę ci polecić półautomat który sam użytkuje od 4 lat,spawam już trzecią szpulę drutu 15kg i nic się z nim nie dzieje.
Link: http://allegro.pl/sp...2076133432.html

#34 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 15:38

Półałtomat spawalniczy mi mig mag nie jest potrzebny aż tak bo tylko od czasu do czasu jakąś blachę pospawać czy coś innego z drobnych rzeczy bo tak to spawam Besterem STA 225 a jakoś dużo kasy na mig mag nie chce wydawać bo często używał tego nie będę , w szkole mamy coś takiego http://allegro.pl/sp...2078506452.html i ładnie nawet to spawa i się nie psuje a wiadomo jak się o szkole narzędzia dba :lol:

#35 Share borr

borr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 16:28

Półałtomat spawalniczy Spawasz elektrodą bo nie masz maga jak będziesz miał to ci się nie zechce elektrodą spawać.

#36 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 20:58

Półałtomat spawalniczy no nie mam mig ale spawam też z przyzwyczajenia i o to też nie szukam jakiegoś drogiego i dużego mig mag bo mi to też potrzebne nie jest , jedynie sporadycznie i też nie muszę go jutro kupować mogę go nawet za 10 lat kupić bo jak pisałem będę tego używał sporadycznie w ogóle u mnie się teraz sporadycznie spawa bo żadnych nowych konstrukcji nie robimy ani nic

#37 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 22:59

Półałtomat spawalniczy Besterem 1801 lemiesza nie radze spawać a jeśli chodzi o jakość spawów nim to zależy jaki spawacz - ja spawam nim tak:

http://www.cnc.info....ad.htm?id=14442

A do rolnictwa to nie polecam nic mniejszego jak taki używany i to jest rozsądna alternatywa do chińczyka za 2800 zł pokazanego parę postów wyżej:

http://allegro.pl/mi...2062807258.html

są inne firmy w tej cenie za konkretne maszyny do spawania bez przerwy np Migatronic Rowac Oerlicon Fronius. Ja kupiłem kiedyś taki duży i to jest to. A jest to dokładnie taki:

http://allegro.pl/mi...2088191190.html

C

#38 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7794 postów

Napisany 29 styczeń 2012 - 23:12

Półałtomat spawalniczy Teściu ma 500A. Próbowaliśmy kiedyś ile pobierze amper i co się stanie przy materiale 25mm. Przy 250 w porywach 270 materiał był topiony a nie spawanym. Więc po co więcej niż 300 kupować? Ja mam Besterke Midimag 1600 i to jest mało, ale jak coś to spawam elektrodami też besterem 225 i to starcza. I raczej nie przekraczam 200A.

#39 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 10:30

Półałtomat spawalniczy Co tam jeszcze ciekawego próbowaliście ? :D
To jak uważasz że producent tego migomatu po co dał 500 A jak każdemu spokojnie 225 starczy ?

Nie ma tak - ja często przekraczam 300A bo jest potrzebne, szczególnie jak nie ma jak zaukosowac blach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 30 styczeń 2012 - 12:30

Półałtomat spawalniczy 500 to do przemysłu żeby mozna było na 300 jechać non toper. Spawaj dozorowo na szczelność bez fazowania albo drążenia tylko tak jak mówisz dupny amper i na stopienie to wszystko by ci na rentgenie pociąc kazali. Tak można ale w domu w garażu.
KPK Kumurun Team