matiz512

Półałtomat spawalniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matiz512    0

Witam mam w planach zakup półałtomatu spawalniczego do własnych potrzeb i tu moje pytanie http://www.leroymerlin.pl/produkty/polautomat-spawalniczy-magpower-1613-bester,1175777085,1247736772.html czy ten mig da rade przy spawani a cienkich blach do 3mm przy spawaniu profili cienkich kątowników. Do grubszego spawania mam inwenter z tigiem i prostownik samoróbkę który potrafi przepalić dziury w 10mm, a nawet grubszej blasze. A jeżeli nie nadaje się to co polecilibyście do maksymalnie 2,5 tysiaca. byleby nie było to używane. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

bester dobry wybor kolega ma bestera 2800 to ladnie spawa nie a blache 3 to bez problemu przepali

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

Spokojnie da radę. Ja mam maluszka Bester 1501 S http://www.ceneo.pl/9363582. Pospawałem pół samochodu blachą 1-1,5 :), progi nadkola, gniazda amorków, tłumik. Spałem profile ze 3 ścianką, blachę ocynk (fuj) 0,8 i testowałem na grubych kawałkach złomu 1cm. Wtapia bardzo ładnie jednak nie ufałbym takiemu spawaniu no i szkoda sprzętu bo jednak to maleństwo i bałbym się ją zniszczyć przy takim spawaniu - do takich celów wolę elektrodę. Bardzo ładnie idzie w głąb metalu na samoosłonowym, prawie jak elektroda ale zużycie drutu (drogi) straszne. Na gazie jest delikatniejsza a spawy oczywiście ładniejsze ... .

 

ps. dałem 1200 rok temu w casto (bez butli i reduktora)

Edytowano przez TBhog

Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

polecam bestera :) ja mam model 1801 taki akurat do gospodarstwa coś pospawać :D i blache i ceowniczki kontowniczki wszycho :)

 

z butla i reduktorem wyniosło mnie w castoramie 2 150 jakieś :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My mamy Bestera 1801, dobry sprzęt w rozsądnych pieniądzach. Mamy go ok 4 lata, jak na razie bezproblemowo, tylko 4 lata temu były tańsze, zresztą jak większość rzeczy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotwczapce    30

Osobiście odradzam zaproponowany przez Ciebie. Znajomy ma bestera 1801 widziałem jakość spawów :( .Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/polautomat-spawalniczy-inwertorowy-mig-250-y-4x4-i2055318556.html i jest bezkonkurencyjny w gospodarstwie i garażu.Posiada uchwyt spawalniczy odpinany,czterorolkowy podajnik-możesz założyć nawet 5m uchwyt. polecam

Edytowano przez kotwczapce

.trzeba być szalonym, żeby nie zwariować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Ja mam Bestera 1600 ponad 10 lat i nie narzekam. Tylko sterowanie zmieniałem na gwarancji, ale to była wada fabryczna. Wada to podajnik jedno rolkowy. Blachy 0,5 pospawa a 6mm przepala, z 10 ma problem, nie przepali, ale nie jest źle.

Jakość spawu zależy tylko od spawacza i ustawienia spawarki. Praktycznie nie zależy od spawarki. Chyba że podajnik będzie szwankował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sherman fajna maszyna ale i droższa. Bester trudno mi powiedzieć spodkałem się z różnymi opiniami i ciężko wypośrodkować. Ja mam einhella 145 A już 9 rok i chodzi jak wściekły. Spawałem podobnej mocy besterka i jakoś mi ona nie siadła. Może to sprawa gustu. Tego co ty podałes ma ledwo 140 A a wielka jak by miała ze 200. Ciekawe czemu. Do spawania blaszek kupisz mniejszego, bardziej poręcznego gabarytowo. Jak Spawasz dużo to warto poświęcić troche wiecej i kupić mocniejszego choćby shermana mają dobrą opinie. Spaware do konta wrzucisz, czasu zaoszczędzisz bo magiem spawa się zdecydowanie szybciej, prościej i jeśli jest potrzeba to mniej jest obróbki spawów.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

co do spawania besterem to nie jest zły. Ja nawet ramę do przyczepy tym pospawałem a nie jest cienka. Ale kupiony w besterze a nie w sklepie typu castorama czy leroy. Ja mam 1800 turbo od 5 lat. W tym czasie 4 razy zmieniałem sterownik od podajnika drutu bo wysiada. W serwisie powiedzieli że te co robili na te sklepy są dużo gorszej jakości. Cena niższa o 300zł ale później na serwisie zarabiają. A za każdym razem 100 zł trzeba wydać. I niby nic innego nie da się wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kotwczapce Nam Bester wystarcza, a ja nimi nie handluje i nie zależny mi co ktoś kupi :P Tak w ogóle pierwszy raz słyszę o firmie Sherman, wiesz gdzie są produkowane te spawarki? Zastanawiam się czy warto kupić przecinarkę plazmową tej firmy, może ktoś ma taki sprzęt i może coś o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

użykowaliście bester 1801 160A ? A spawa to jakoś bo prąd 160A to mały i lemiesza dobrze nie sklei chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

wiadomo że dobra elektroda lepiej przetopi. Ale zależy co kto robi. Kolega ma automat co do 8 mm przetapia. Moim automatem (160A) w blasze 1cm grubej dziury nie wypali. Ale tyle rzeczy co już pospawałem to jeszcze żaden spaw nie puścił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie mam pojęcia co to za firma sherman. W okolicy przynajmniej kilkanaście takich maszyn, spawarki nwekt. plazma, tiga ma znajomy, migomaty i nie narzekają. Bardzo dużo jest spawarek magnum. Chodzą jak złoto. Niedaleko jest zakład gdzier klepią piece i kominki. Tam jadą na industrie. Maszyny nie do zajechania. od kilku lat po 12 godz jadą. Ilość awari na taki przebieg praktycznie zerowa. Godne polecenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Sherman czy Magnum to jedna półka, ceny i parametry prawie te same. Znajomy sprzedawca odradzał kiedyś Shermana ze względu na serwis gwarancyjny który przeciąga naprawy, z magnum ponoć nie ma z tym problemu ale możliwe że zależy to od przedstawiciela. Jak chodzi o sprzęty Industrie(czarna obudowa napis na boku-chińczyk) są identyczne jak niemieckie(nie pamietam firmy) które mają na boku napis PROFESSIONAL a bardzo się róznią jakością.

 

Do pospawania blach nawet 20mm wystarczy już prąd 150A i trochę pojęcia -przecież takich blach nie jedzie się jednym ściegiem. Kupując migomat trzeba zwrócić uwagę na cykl pracy żeby miał w okolicach 150A przy 60% prąd maksymalny nie jest taki ważny bo często jest zawyżany.No i dobry podajnik 4 rolki i eurozłącze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

u mnie większość znajomych ma bestery i nikt nie narzekał, ja mam 0d 2001 roku i nic się nie popsuło, wujek ma z 5 lat dłużej i używa go w warsztacie samoch. i też ok, to stara firma i jest ok, przypomnijcie sobie stare spawarki besterki chodzą długie lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fak zgadza się to porównywalny sprzęt tyle że sherman jest chyba troche droższy. Ogólnie chwalą. Producenta industrial nie znam ale chodzi niesamowicie. Robiłem na niej papiery spawacza i na nich jadą  w pobliskim zakładzie piece. Automat jest mocny i bezawaryjny. Napisu chińczyk nie było na obudowie ale sprzęt jest do einhella bardzo podobny. 60% i 140 A tyle mają magi o mocy własnie 140 A. Gdyby nim przyszło spawać 20mm blache to wyłączy się po kilku minutach ciągłej pracy. I fakt nie trzeba mieć 400 A żeby to pospawać. Poza tym błędnie rozumiecie pojęcie wtopienia. Wtopionie jest wystarczające na głębokość 1,5 mm spawanego materiału.   Potem jest warstwa przegrzana. To warstwa o zniekształconej stryktórze, osłabiona. Dla tego nic nie daje spawać i przepalać nie wiadomo jak materiał.  Dokładnie grube elementy muszą mieć fazke i ściegami wypełnia sie to miejsce a nie wali ile wlezie z nadzieją że przetopi. To smarkanie a nie spawanie. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Zależy od sprzętu robiłem na EWM 250A i miał przy 250 60% i ani razu mi się nie wyłączył nawet jak na maxa kilka godzin chodził. A sprzęty 140A tańszych firm to mają 140A zazwyczaj przy 15% kilka przykładów

Sherman230 190A -15% 115A-60%

Bester1801 160A-10% 80A-60%

Bester magster190 175A-35% 145A-60%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie zgadza się. Nie ma sprzętu który 100% ma przy znamionowej mocy i trzeba się liczyć z tym ze się zagrzeje. Np spawarką mma 100% to teoria. Bo fizycznie nie da sie nią spawać nie robiąc przerwy na zmiane elektrody czy odbicie szlaki. Czyli nie ma 100 a zalóżmy 80%. Spawajac w domu magiem też zawsze zrobisz przerwe. Jedynie w przemyśle trafiają się sytuacje że spawa sie długo nie puszczając guzika. Tak że jeśli chodzi o domowe warunki to % mają mniejsze znaczenie. Wążniejsza jest według mnie moc znamionowa.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

u mnie w pracy robimi froniusami na 3 zmiany o mocy 500A i już dwa lata chodza bez awarii ale i cena też jest spora takiego sprzetu ale spawamy balchy od 5 do 20mm i jeszcze żaden spaw nigdy nie puścił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borr    0

Ja robiłem w pracy na EWM i Esab dobre ale za drogie na prywatny użytek.

Zgadzam się moc znamionowa najważniejsza ale musi mieć chociaż 30% na mocy którą chcemy robić bo będzie się co chwile wyłączał. Ciężko jest wybrać konkretny model bo dużo jest tego na rynku i nie zawsze można ufać temu co producent podaje.

Teraz to bym szukał czegoś na inwerterze lżejsze i oszczędniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No oszczędniejszy na bank inwektor i może troche łatwiejsza i przyjemniejsza w spawaniu od transformatora. Chociaż znowu jak sprzęt ma być poniewierany i stać w np. wilgotnym garażu to ntransformator to wytrzyma a elektronika długo nie pociągnie.Na bank nie ma sensu kupować automatu czy spawarki która na znamionowej pracuje na 15%.Przynajmniej dla mnie. ESAB fajny uczyłem sie tiga na takiej maszynce. I na kemppi. W robocie mamy do spawania tigi i elektrode Castolina i jedna plazme do spawania tej samej firmy. Co się to wycierpi to szok. I chodzi ale cena kosmos. Plazma kosztowała 100.000 a tigi po 40.000. Tyle że to nie jest sprzęt do domu. Tak że kupując spaware do domu wybur jest ogromny. Nie ma się co patrzyć na to że chińskie bo na amatorski urzytek to chyba każda z nich ma coś z chinola. Poczytać troche lub popytać w necie przed zakupem o samym sprzęcie, jaka trwałosć i jakie perametry są ważner i tyle.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam.

Sporo osób tu pisze. więc i ja dorzucę swoje pytanie.

Też chcę kupić migomat ale nieco większy. taki 250 - 300 A, żeby już podołał wszystkiemu w gospodarstwie. Na co zwracać uwagę? chcę wydać tak max do 4 tys. Czy iść w większą moc a podajnik 2 rolkowy czy mniejsza moc a podajnik na 4 rolki? Co dają te dodatkowe rolki? Czy kupić typowy transformatorowy sprzęt czy ten na tranzystorach IGBT? tranzystorowe są tańsze i lżejsze ale czy się nie psują? Czy faktycznie bestery sprzedawane w marketach są gorszej jakości? Bo np najtańszy na allegro http://allegro.pl/bester-migomat-magster-280-uchwyt-lincoln-wys-0zl-i2070917752.html za 3600 a taki sam w markecie http://www.leroymerlin.pl/produkty/polautomat-spawalniczy-magster-280-bester,1175777085,1247736774.html 3325zł?

Doradźcie coś:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja uzytkuje od 2 lat esaba 250 (max 250 A) wcześniej była tranformatorówka ale dwu-fazowa też chyba do 250 i tym migomatem daje radę wszystko pospawać a najgrubsze rzeczy to 10 mm płaskowniki a nawet i tą belke polową troche musiałem przepalic i pospawać i przy tych robotach nie było problemu pociągnąć cały spaw i nigdy się nie wyłączył a rączka nawet już była gorąca ( i amatorsko uzywam dopiero 3 kłębek 15 się wykancza)

 

on ma 2 rolki drut używam 1 w osłonie CO2 a cena nie pamietam dobrze ale jakoś 3-4 tyś kompletny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj